"nefunkcne" mikro SD karty

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

"nefunkcne" mikro SD karty

Príspevok od používateľa misocko » 07 Nov 2020, 14:46

Ahojte
Mam dve mikro SD ktore som zrejme poskodil jednou citackou. Karty sa v PC pravidelne odpajaju a pripajaju, obcas stihnem pozriet co na karte je, skusal som aj format, ale nikdy nic nedokonci. Napadlo ma dat tie karty do starsieho mobilu (xcover3). Tam obe funguju. Dokonca som si cez kabel stuahol cely obsah karty do PC. Zmazal som karty, skusil nahrat 15minutove video. Vsetko funguje. Ked vsak karty skusim dat do citacky a pichnut do PC, zas nic. Jednu nenacita vobec, jedna sa pripaja a odpaja. Znova som skusil mobil a obe idu v mobile. Problem je iba na tychto dvoch SD. Dalsie dve mi funguju. Skusal som tri rozne citacky a dva PC. Stretol sa niekto s niecim podobnym? Myslim ze som obe poskodil vlozenim do citacky ktoru som mal ku kamere do auta. Jedna z tychto kariet urcite funguje aj v kanere.
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: "nefunkcne" mikro SD karty

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 07 Nov 2020, 16:15

Ja mám skúsenosť s tými čítačkami do PC všelijaké. Tiež mi v mobile idú a v PC nie. Zbežne som hladal odpoveď a asi je to spôsobené tým že síce je to SD karta ale je ich viac druhov XD HCXH či ako sú tie označenia a tá čítačka v PC to proste nepodporuje. Tak som sa vykašlal nato :D a ešte som to neriešil.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: "nefunkcne" mikro SD karty

Príspevok od používateľa misocko » 07 Nov 2020, 17:32

tak este doplnim
obe tieto karty mi samozrejme normalne fungovali , aj v PC
jedneho dna vsak v PC prestala ist jedna, tak som skusil druhu (obe som dal do externej citacky ktoru mam od autokamery). Citacku som nasledne vyhodil , karty v nej boli nejako navolno. Teraz mi obe tieto karty v PC nejdu. Skusal som dve externe citacky a jednu internu ktoru mam v notasi.
karty: Samsung EVO 64GB a sandisk ultra 32GB , obe kupene na slovensku v elektre.
0

Používateľov profilový obrázok
ford-galaxy
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 16 Máj 2018, 14:22

Re: "nefunkcne" mikro SD karty

Príspevok od používateľa ford-galaxy » 08 Nov 2020, 08:55

To se mi stalo take ve win. Ale jak spustim v pc Ubuntu tak je normalne nacte ...
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: "nefunkcne" mikro SD karty

Príspevok od používateľa misocko » 15 Nov 2020, 21:28

tak som dnes zistil ze karty mi niči moj "hlavny" PC , s orginal činskou doskou MSI, dalsia 64GB samsung evo v prdeli
PČR (Po.....á činska rachotina) od MSI ide ... , myslim ze na svete nieje clovek ktory by viac nenavidel činu ako ja
myslim ze to co nepochova jej korona , pochovaju jej vyrobky
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5635
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: "nefunkcne" mikro SD karty

Príspevok od používateľa mr.dred » 15 Nov 2020, 21:45

Doskou to podľa mňa nebude... nedávno pri objednávke z Alíka som si mal vybrať darček v podobe SD karty... vybral som si tú s najmenšou ponúkanou kapacitou - 32 GB...testy na fake atď... sú všetky OK, zápis, čítanie plnej kapacity vrátane následného prehrávania veľkých video súborov prebehli v poriadku...ale aj tak sa niekedy sekne - a mobil viac kartu nerozpozná - respektíve súbory sú nedostupné....buď sú presunuté do zložky "Stratené" , alebo je karta dostupná len po novom formátovaní. Potom nejde ani v PC či NTB...myslím si (a asi nie len ja) že karta s takou veľkou kapacitou je na dnešné pomery stále utópia...česť výnimkám.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: "nefunkcne" mikro SD karty

Príspevok od používateľa misocko » 22 Nov 2020, 20:06

tri karty po sebe niesu nahoda (rozne citacky, ten isty PC) , ale ked som si precital Tvoj prispevok , vytiahol som z Arduino loggera 2GB kartu (nebude mi ju tak luto ked odpali), pichol do citacky a napichol do PC , asi 20 sekund sa tvarila ze OK , dokonca som otvoril logovy subor. Potom vypadla ze "naformatujte kartu" a nasledne vypadla uplne - ze vlozte kartu.
Nasatstie som minule nevyhodil vsetky karty , iba jednu 64GB :( , nasiel som na nete nejaky SD formater , na notasi karty sformatoval a funguju. Takze ano, PC nieco robi s SD kartami.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok