Sparovanie dvoch 450watt pc zdrojov rovnakej znacky

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

plukovnik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15 Nov 2020, 13:04

Sparovanie dvoch 450watt pc zdrojov rovnakej znacky

Príspevok od používateľa plukovnik » 20 Nov 2020, 23:51

Dobry den.Mam viacero 450watt pc zdrojov a napadlo ma ze ci by bol problem keby ich dam ako jeden 900watt zdroj.Hlavne sa mi jedna o to aby som mohol napajat dve graficke karty naraz 2 dokopy 500watt takto sparovanymi zdrojmi.Akurat mam obavu ak by odisiel jeden zdroj ci nahodou neodpali aj ten druhy vdaka pretazeniu?Podotykam ze tie zdroje mam zadarmo takze preto sa pytam.Vymyslam co s nimi.Predavam ich nechcem.Mam taku zasadu ze darovane veci nikdy nepredavam.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Sparovanie dvoch 450watt pc zdrojov rovnakej znacky

Príspevok od používateľa misocko » 21 Nov 2020, 08:24

Ak tie karty maju extra napajanie, napaj jednu jednym zdrojom, druhu druhym
V opacnom pripade by som zdroje neparoval...
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Sparovanie dvoch 450watt pc zdrojov rovnakej znacky

Príspevok od používateľa medved » 22 Nov 2020, 19:49

Ja by som v žiadnom prípade sa nijako nepokúšal takto párovať zdroje do desktopu. Nevieš, kde akú slučku spravíš, ako bude fungovať spätná väzba zo zdrojov... nech sa niečo poserie a všetko to odpáliš. Do PC jedine kvalitný zdroj a jeden. Vzhľadom na cenu komponentov by som sa fakt nesral takto so zdrojmi.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Sparovanie dvoch 450watt pc zdrojov rovnakej znacky

Príspevok od používateľa Marek1975 » 22 Nov 2020, 20:12

takto sparovanymi zdrojmi
To si kde nabral, že zdroje budú spárované? Neexistujú 2 rovnaké zdroje s rovnakými parametrami, je totižto bežné, že aj 2 naoko rovnaké zdroje nie sú rovnaké v zapojení. Výroba zdrojov nie je CTRL + C - CTRL + V, stačí, aby sa zmenili 1 či 2 kľúčové komponenty a už sa správajú rozdielne
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Sparovanie dvoch 450watt pc zdrojov rovnakej znacky

Príspevok od používateľa misocko » 22 Nov 2020, 20:17

zatial som rozobral dve graficke karty s moznostou (nutnostou - vecsina mylsim bezi s vyrazne obmedzenym vykonom ak jej nepripojite externe napajanie) externeho napajania.
obe mali na vstupe diodu , ako by pocitali s tym ze ich niekto napoji na extra zdroj. Minus spolocny, plus cez diodu (myslim ze bol na vstupe mosfet vo funkcii diody). Boli to starsie kusy, neviem ci sa to robi takto aj teraz, ak ano , nevidim problem napojit to na dva zdroje ako som napisal.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Sparovanie dvoch 450watt pc zdrojov rovnakej znacky

Príspevok od používateľa 5ko » 23 Nov 2020, 05:53

..............Výroba zdrojov nie je CTRL + C - CTRL + V,.......

Takto sa u nás vyrábajú iba vysokoškolské tituly. :wink:

Ja som potreboval zvýšiť napätie ,tak,že som chcel zapojiť dva PC zdroje do série-12V+12V, ale musel som oddeliť mínus od kostry zdroja,lebo sa skratovali.Paralelne som to neskúšal,aj keď by to asi mohlo fungovať, no fakt by museli byť úplne identické, no aj tak len na nejaký zdroj pre iné zariadenia, nie do PC.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Sparovanie dvoch 450watt pc zdrojov rovnakej znacky

Príspevok od používateľa medved » 23 Nov 2020, 08:47

Noo túto môže mať misocko pravdu, že ak sa bavíme čisto o externom napájaní grafickej karty, tak by to šlo aj z iného PC zdroja. Teda jeden hlavný zdroj pre celý PC a ak je viac GPU, tak ďalšiu alebo tie ďalšie, keďže nie je problém povedzme aj 4 kusy grafík, tak napojiť na ďalší zdroj. Avšak toto by som si ešte poriadne overil, či to je možné s daným HW a zdrojom. O tomto veľa neviem, keďže zvyčajne aj do bežného desktopu sa dáva aj 1kW zdroj, ale 1 kus.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11651
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Sparovanie dvoch 450watt pc zdrojov rovnakej znacky

Príspevok od používateľa Dolfi » 23 Nov 2020, 11:12

Napájanie nejakého zariadenia, (napr. tej grafickej karty), nie je paralelná spolupráca dvoch zdrojov, ale obyčajné napájanie zariadenia z dvoch zdrojov, (zem je spoločná, no nič viac). Určite je to funkčné, netreba sa vzrušovať.

Ale, ako prídavný zdroj pre napájanie grafiky som videl zdroj len s jedným výstupným napätím 12 V, ktoré je aj výhradne regulované. No klasický PC zdroj má prioritné napájacie napätia iné, ako je 12 V. Tieto sú pomerovo viac regulované, čo môže úplne rozhodiť celý zdroj, výrazne zaťažený len na 12 V vetve. Úprava zdroja je určite možná, len či to za tú námahu aj stojí ?
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Sparovanie dvoch 450watt pc zdrojov rovnakej znacky

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 23 Nov 2020, 11:37

A k tomu, nikto tu nespomenul signály PS_ON a PWR_OK. PS_ON by sa museli spojiť (ak nemá byť GPU pod napätím 24/7), a PWR_OK ešte komplikovanejšie.

Každopádne, tiež som názoru, že vzhľadom na cenu zostavy a cenu zdroja ku nej, neexperimentovať a zohnať jeden vhodný zdroj.
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Sparovanie dvoch 450watt pc zdrojov rovnakej znacky

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 23 Nov 2020, 12:06

maskrtnik a nevyriesily by to 2 diody.

Dokonca asi ani tie netreba https://www.newegg.com/battleborn-13110 ... lsrc=aw.ds
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

plukovnik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15 Nov 2020, 13:04

Re: Sparovanie dvoch 450watt pc zdrojov rovnakej znacky

Príspevok od používateľa plukovnik » 23 Nov 2020, 20:38

Takze zas mi ostanu dalsie zdroje len na napajanie halogenovych 12v ziartoviek sa mi zda.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5623
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Sparovanie dvoch 450watt pc zdrojov rovnakej znacky

Príspevok od používateľa mr.dred » 24 Nov 2020, 14:07

To je údel zberateľov :finga: ..aj ja mám všeličo nazbierané :lol:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Sparovanie dvoch 450watt pc zdrojov rovnakej znacky

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 24 Nov 2020, 15:05

plukovnik napísal:
23 Nov 2020, 20:38
Takze zas mi ostanu dalsie zdroje len na napajanie halogenovych 12v ziartoviek sa mi zda.
Ja som nedavno vyhodil asi 4 zdroje. nechal som si ventilator, kable a este som si z nich povyberal odpory, tych nikdy nie je dost :) a vsetko ostatne prec, predsa len nemam odvahu nechat niekde bezat 10 rocne zdroje, nech boli v tej dobe akokolvek kvalitne
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Sparovanie dvoch 450watt pc zdrojov rovnakej znacky

Príspevok od používateľa medved » 24 Nov 2020, 17:07

Ja ich skladujem v jednej veľkej krabici.. niečo už vybrakovane, niečo ešte komplet a podľa toho, čo treba z toho a v akom stave na materiál :biggrin:
1
Obrázok 1

plukovnik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15 Nov 2020, 13:04

Re: Sparovanie dvoch 450watt pc zdrojov rovnakej znacky

Príspevok od používateľa plukovnik » 26 Nov 2020, 23:09

pocitujlasku napísal:
24 Nov 2020, 15:05
plukovnik napísal:
23 Nov 2020, 20:38
Takze zas mi ostanu dalsie zdroje len na napajanie halogenovych 12v ziartoviek sa mi zda.
Ja som nedavno vyhodil asi 4 zdroje. nechal som si ventilator, kable a este som si z nich povyberal odpory, tych nikdy nie je dost :) a vsetko ostatne prec, predsa len nemam odvahu nechat niekde bezat 10 rocne zdroje, nech boli v tej dobe akokolvek kvalitne
Moj nazor je ze zdroje tak isto ako pocitace vseobecne by sa mali kazdy rok vycistit od prachovych castic a spodok plosaku prebehnut zubnou kefkou z izopropanolom.Mal som zdroj kde bolo viac prachu ako je prach vo vrecku vysavaca ktorym mesiac vysavate.Som sa divil ze vobec siel.Akurat si myslim ze ked je znackovy zdroj typu TAGAN tak taky by mal vydrzat veky.Tu nechavam link co som objavil jeden paradny zdroj ktory jeden manik rozobera.Takyto si zozeniem casom tiez na 100percent.Toto sa mi paci.https://www.youtube.com/watch?v=TQ1krNc-EiU
0
Naposledy upravil/-a plukovnik v 26 Nov 2020, 23:34, upravené celkom 1 krát.

plukovnik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15 Nov 2020, 13:04

Re: Sparovanie dvoch 450watt pc zdrojov rovnakej znacky

Príspevok od používateľa plukovnik » 26 Nov 2020, 23:33

medved napísal:
24 Nov 2020, 17:07
Ja ich skladujem v jednej veľkej krabici.. niečo už vybrakovane, niečo ešte komplet a podľa toho, čo treba z toho a v akom stave na materiál :biggrin:

Ty mas dobre videa.Sa nebojis ze vyhoris.Taketo srandicky by som ja skusal len v nejakej vykachlickovanej miestnosti.Kolko ma teplotu ta iskra???typujem ze maximalne moznu viditelnu ludskym okom+este nieco navyse.
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Sparovanie dvoch 450watt pc zdrojov rovnakej znacky

Príspevok od používateľa medved » 27 Nov 2020, 17:43

Dík.. nič sa neboj, ak už nestačí hlavný pracovný priestor rozmerovo...
drsstc_vyboje38_b.jpg
potom sa presúvam do kúpeľne, kde sú všade dookola kachličky (aj 400V k dispozícií, keď treba) :lol:
drsstc_vyboje53_b.jpg
Teplota iskri... podľa toho akej.
Do výboja z tesláku, kde je krátky čas pulzu môžem dať aj ruku a nič nepopáli ani neroztavím kov. Ak mám VN zdroj o veľkom výkone a dostatočnom prúde v pohode tavím meď, železo.. titán a wolfrám rozžeravím úplne do biela a to sa mi podarilo aj na SSTC v kontinuálnom režime.. Tisíce °C no hrá tam rolu veľa parametrov, čo sa týka povrchu a dotyku výboja z materiálom. Tu na fotke je DRSSTC s časom pulzu do 60us .. za tak krátky čas sa ani netvorí plazma okolo výboja.. prúd je malý, veľké je napätie. Teplota je nízka, nič nepoškodilo a nepopálilo, ani ten lak na cievke, ktorá to priamo schytala (horná foto).
1
Obrázok 1

plukovnik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15 Nov 2020, 13:04

Re: Sparovanie dvoch 450watt pc zdrojov rovnakej znacky

Príspevok od používateľa plukovnik » 27 Nov 2020, 21:36

Mas pravdu male prudy teplota mala.Som cital o bleskoch ze ten ma okolo 20.000celzia a ze to svetlo co vidime to uz je len dozvuk lebo ludske oko je schopne vidiet tusim 4000celzia maximalne potom uz nevidi vlnovy dlzku nad 4000celzia sa mi zda mozno 5000celzia nepametam si to presne.Cize ciste teoreticky keby spravis plazmovy vyboj o teplote 10.000celzia tak by si nemal co fotit ale zato palilo by to fantasticky a ani kachlickova miestnost by nezabranila podpaleniu domu.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok