Aky Playstation 4 kupit?

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Aky Playstation 4 kupit?

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Nov 2020, 22:28

Cavte,
moje dve dcery zboznuju Just dance a mam momentalne android verziu (Just Dance Now)n aandroid boxe, ale telefon im pada z ruky (cakam kedy sa rozbije...) a dost casto to mrzne.

Tak sme sa dohodli s manzelkou, ze im kupime na vianoce Playstation 4, pouzivany
nakolko neviem ako dlho ich to bude bavit) a k tomu tie motion contlolery 2x (vyzera o ako mikrofon)).

Chcem sa vas opytat, hlavne tych co mate playstation,
1. na co sa mam pri kupe pozerat?
Vidim ze jeden ma 500GB dalsi mal 1TB upgraded, potom som videl Slim Verziu, atd... je tam neaky rozdiel aj v procesore? Alebo vsetky maju rovnaky processor?
2. Co je u playstationa dolezite, na co sa pozerat, na ake parametre?
3. Co moze na playstatione blbnut? (pred kupou sa ho na to opytam)
4. Ake otazky sa mam opytat pred kupou?
5. Aka je normalna cena dnes pre PS4?

Dakujem pekne vopred za vsetky odpovede.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Aky Playstation 4 kupit?

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 24 Nov 2020, 22:39

Konzolu som nikdy nemal ale na niečo ti viem odpovedať.
PS4 slim je vlastne PS4 len iny nazov PS4 Pro je vykonnejsia podporuje 4K
Kamarat minule predaval za 140€ PS4
Moze byt na nej spraveny reflow na grafike ale ked ti to nepovie tak to bez rozobratia nezistis. Moze byt ta grafika nacata. But stretnes feroveho alebo takeho co to bude chcet predat a nepovie ti to. Riziko u reflovu je ze ti moze ist konzola 5rokov ale aj len mesiac.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Aky Playstation 4 kupit?

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Nov 2020, 23:35

Diki za info.
No ten reflow asi nezistim a asi ani nepovie, keby sa robil. To bude asi to riziko kupi z druhej ruky.

Medzi tym som studoval google. Zistil som ze su tri verziie. PS4, PS4Slim a PS4 Pro.
Takze uz viem hardwarovo rozdiely.
https://www.console-deals.com/advice/wh ... s4-models/

Tak este ak niekto vie co sa opytat okrem reflowu pred kupou, budem vdacny. Diki.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

MiloPS3
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 479
Dátum registrácie: 20 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: Lazne Kynzvart / CZ

Re: Aky Playstation 4 kupit?

Príspevok od používateľa MiloPS3 » 25 Nov 2020, 19:04

nejlepsi by bylo si ji pred koupi vyskouset
vsechny ps4 trpi na vyschlou pastu , takze co te nemine je ji prepastovat hned po koupi nebo po roce, poznas to ze pri hre fuci jako fen, obcas se stane ze uzivatel dostane ban na konzoli ne jenom na ucet takze vyskouset online s uctem, taky mechanika jestli cte disky

jestli 500nebo 1T je asi jedno ,zalezi co bude cenove privetivejsi a k dispozici,jde vymenit HDD za vetsi nebo pouzit externi disk s USB3

slim fat ci PRO
PRO ma podporu 4k ale ne kazda hra podporuje 4k, na detske skakacky drahy priplatek..,vyssi cena
fat-vetsinou starsi verze,uz prepastovany

starsi ovladace trpely na roztrhany analogovy packy + nedrzely stred (od her fifa/nhl)
baterie u noveho nevidrzela ani den,starsi na tom nebude lepe..

nekomu se obcas povedlo ulomit hdmi konektor nebo je nalomeny....a blbne

motion controllery se pouzivaj pri hrani na VR brylich,samotny nejsou nic moc, jestly bude dobra cena muzes je skusit,jsou 2 verze,PS3 a PS4, lisi se nabijecim konektorem a vetsi baterii

minuly tyden jsem prodal PS4 fat +2ovladace+2 hry za 4k,byly nabydky i za 4K5...

pokud nekdo ke konzoly nabizi i ucet z hrama je to fajn +samo vissi cena ale pri nespravne prevedeni hrozi riziko odcizeni uctu

tot asi vse
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Aky Playstation 4 kupit?

Príspevok od používateľa romiadam » 26 Nov 2020, 08:26

Super info. . Diky.
....obcas se stane ze uzivatel dostane ban na konzoli ne jenom na ucet takze vyskouset online s uctem...
Stym uctom som to nepochopil. To je nieco ako googleplay u androidu? Ja predpokladam ze tam bude factory reset. Dnes budem googlit ako to je s tym uctom.

Cena PS4 slim 500GB sa hybe okolo 200€ a 1T okolo 250€. Skusim sa pozriet na ebay aukcie, ze ako sa tam o ne biju a kam sa vysplha cena. Su ich tam mraky na predaj, takze je z coho vyberat.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Aky Playstation 4 kupit?

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 26 Nov 2020, 09:15

Nemám skúsenosti priamo s PS4, ale s tým účtom to bude zhruba tak. Po zapnutí konzoly sa dá prihlásiť na herný účet, a tam budú hry zakúpené online, synchronizovaný priebeh všetkých hier, a podobné veci.

A ban na konzolu znamená, že dotyčný majiteľ si robil viac účtov, aby sa vyhol banu, tak ho odstrihli nadobro.
0

Používateľov profilový obrázok
manik
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1044
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 00:00
Vek: 45

Re: Aky Playstation 4 kupit?

Príspevok od používateľa manik » 26 Nov 2020, 09:27

kolega predava za 500e 4pro s 1t diskom plnym hier
este viac ako rok v zaruke

pri pouzivanych je velka sanca ze je nahraty najnovsi FW s ktorym sa uz budu dat hrat len kupovane hry
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Aky Playstation 4 kupit?

Príspevok od používateľa romiadam » 26 Nov 2020, 10:21

maskrtnik01 napísal:
26 Nov 2020, 09:15
Nemám skúsenosti priamo s PS4, ale s tým účtom to bude zhruba tak. Po zapnutí konzoly sa dá prihlásiť na herný účet, a tam budú hry zakúpené online, synchronizovaný priebeh všetkých hier, a podobné veci.

A ban na konzolu znamená, že dotyčný majiteľ si robil viac účtov, aby sa vyhol banu, tak ho odstrihli nadobro.

Herny ucet im netreba. Ja chcem maximalne limitovat aby sa nonstop hrali. (snad sa nam to podari inak to predam).

A ten ban na konzolu managuje playstation firma? Da sa to neako cez zak. servis odblokovat (napr. ukazem potvrdenie o kupe)
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 26 Nov 2020, 10:38, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Aky Playstation 4 kupit?

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 26 Nov 2020, 10:28

Ked ten ucet nepotrebujes tak by ti pripadny ban vadit nemal.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Aky Playstation 4 kupit?

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 26 Nov 2020, 11:13

romiadam napísal:
26 Nov 2020, 10:21
Da sa to neako cez zak. servis odblokovat (napr. ukazem potvrdenie o kupe)
Ja byť vývojárom konzoly, tak to neumožním. Prečo? Hráč sa bude správať ako sviňa, tak zablokujem účet. Spraví si druhý, bude sa správať ako sviňa, tak zablokujem konzolu. Ukáže doklad o kúpe a bude sa ďalej správať ako sviňa?
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Aky Playstation 4 kupit?

Príspevok od používateľa romiadam » 26 Nov 2020, 15:18

Ale ved dnes nie je problem sa pozriet na IP adresu a lokalizovat ci je to iny okres, kraj,stat. Tak v tom nevidim problem. Mozno horsie by bolo v ramci toho isteho mesta/okresu

Mimochodom, ako sa da spravat na ucte ako "svina" :biggrin:

Ja som v tomto novy. Ja to neviem, ale zaujima ma to.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Aky Playstation 4 kupit?

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 26 Nov 2020, 15:30

IP adresy, stačí dynamika, alebo niektorí ISP majú svojich klientov za NAT, a už je problém identifikovať konkrétneho účastníka.

V counter-strike sa tomu hovorí speed hack, wall hack a aimbot.
Alebo fajne nadávať.
0

MiloPS3
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 479
Dátum registrácie: 20 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: Lazne Kynzvart / CZ

Re: Aky Playstation 4 kupit?

Príspevok od používateľa MiloPS3 » 26 Nov 2020, 16:24

zabanovana konzole se nepripoji pod zadnym uctem na servry sony, pokud budes hrat bez utu tak na tom muzes usetrit,castecne

pokud nebudes mit ucet nemas moznost nakupovat digitalni hry ,ukladat ulozeny postup do online uloziste(pouze s PS+),hrat online ani dema + free to play hry,

ban na konzoli nelze odstranit

vic utu na konzoli nevadi pokud nejakym zpusobem mezi nima neocuravas "neco"
sam mam asi 5 uctu a nemam problem

nektery hry vyzadujou nejnovejsi FW a se zabanovanou konzoli nemas sanci aktualizovat (tohle nevim na 100% ale je potreba s tim pocitat) pokud ji nesezenes na disku
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Aky Playstation 4 kupit?

Príspevok od používateľa romiadam » 26 Nov 2020, 19:03

Zaujimave... a dobre vediet. Minimalne opytat sa na to predavajuceho, pred kupou.

Teraz som to vygooglil na playstation.com

image.png

To je dobra pi..... Kupis od niekoho PS a novy majitel sa nemoze prihlasit do ich siete. Dobry busines aby si kupil radsej novy PS....

Tam asi bude treba prepisat mac adresu zariadenia.

A to sa nenasiel sposob ako to o.......? Sony je taky dobry v tom?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

plukovnik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15 Nov 2020, 13:04

Re: Aky Playstation 4 kupit?

Príspevok od používateľa plukovnik » 27 Nov 2020, 00:00

Toto nieje ziadna propagacia nicoho kazdopadne konzoly neuznavam ale uz keby mam kupovat konzolu tak jedine taku co ma jailbreak.To pisem akoze keby si ja mam kupit co asi sa nikdy nestane lebo konzoly neuznavam.Inak pekne klamali s ps5 na zaciatku rozpravali ze budu mat 24gigabajt ram a maju len 16giga.No neviem aky raytracing ma mat ps5 konzola ked nvidia quadro s 96giga ddr6 ram co sa predava teraz za nejakych 5000euro nezvlada tiez komplexne sceny real time raytracing.Cize to s tym realtime raytracingom bude tiez pekna kuleha ze nejake to zrkadielko nieco sa odrazi a tak.Som si schvalne pozeral videa ako prezentovali ps4 v roku 2012-3 ze super konzola s neuveritelnymi parametrami neuveritelne komplexnymi scenami 8giga ram.Tak isto teraz ps5 super konzova maximalne mozne detaily real time komplexne sceny raytracing...to urcite az naprsi a uschne so 16giga ram nehrozi...ked nestiha grafika za 5000e s 96giga video ram real time tak konzola nema sancu.Vsetko su to triky a reklamne oblbovaky.Nedajte sa zmagorin ps5 je nic moc akurat ma 4k a trosku lepsiu grafiku inak to je len vymyvanie mozgov ludom.Ako vravim JAILBREAK PS4 ked ich to prestane bavit urcite sa skor zaujemcovia budu zaujmat o jailbreaknutu ako o taku co nema jailbreak.
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky Playstation 4 kupit?

Príspevok od používateľa Mek » 27 Nov 2020, 13:10

S tym jailbreakom to bude horsi problem, ako s obstaroznou PlayStation 1. Este nedavno (kdesi som cital), ze ludia, co predavali PS1 s modchipom, mali na krku sudne zaloby od Sony. A to je vyse 20 rokov stara konzola.
Preto (aj preto co bolo pisane vyssie) je u mna Sony na osobnom zozname zakazanych znaciek - pre zmenu maju "ban" oni u mna.
1
Obrázok 1
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

MiloPS3
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 479
Dátum registrácie: 20 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: Lazne Kynzvart / CZ

Re: Aky Playstation 4 kupit?

Príspevok od používateľa MiloPS3 » 27 Nov 2020, 17:13

ban na konzoly dostanes taky za jailbreak samo
a tet jich rozdaj daleko vice (PS5)
Pokud máte více než 50 různých uživatelských účtů přihlášených k jedné konzoli nebo nakupujete z PS Store v jiném regionu, systém to sám detekuje a usoudí, že došlo k hacknutí. Účet pak bude zabanován po dva měsíce, zatímco konzole natrvalo
2
Obrázok 1 Obrázok 1

plukovnik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15 Nov 2020, 13:04

Re: Aky Playstation 4 kupit?

Príspevok od používateľa plukovnik » 27 Nov 2020, 21:02

Mek napísal:
27 Nov 2020, 13:10
S tym jailbreakom to bude horsi problem, ako s obstaroznou PlayStation 1. Este nedavno (kdesi som cital), ze ludia, co predavali PS1 s modchipom, mali na krku sudne zaloby od Sony. A to je vyse 20 rokov stara konzola.
Preto (aj preto co bolo pisane vyssie) je u mna Sony na osobnom zozname zakazanych znaciek - pre zmenu maju "ban" oni u mna.
[/quote

Ked nieco kupim tak je to moj majetok a sony je do toho za co som zaplatil nic.Taku zalobu kazdy normalny sudca zmetie zo stola akurat nejaky podplateny take nieco bude riesit.Sony potom nech nepredava konzoly ale ich len prenajima potom ok ma pravo zalovat ale on ich neprenajima ale predava cize ja ked to kupim tak je moja vec ako s tou vecou nalozim.Microsoft to ma osetrene ak je niekto firma idu mu po krku lebo zaraba na ich nelegalnom operacnom ked ho predava s pocitacom ale sukromna osoba neriesi lebo v microsofte su dost inteligentni ludia na to ze taky co ma doma pc nelegal windows v robote bude na 100percent pouzivat ich operacny tiez.V sony by mali byt radi ze tie ich pouzivane konzoly niekto kupuje ak su uz za zenitom.Podla mna ps5 je uz teraz za zenitom s tymi 16gb ram.Tym si vlastne robia mozno buducich zakaznikov ked niekto kupi nejaku starsiu konzolu ich typu ale oni su tak nenazrani ze uz by chceli aby ludia robili len to co SONY chce.Omyl nemaju pravo mne urcovat co spravim s vecou ktoru som si kupil zalobu by ziaden normalny sudca neuznal.A k tym hram po sieti este ze mne by nevadil vobec jaibreiknuty typ konzoly.Ja som nikdy nehral hry po sieti take veci ako diablo 3 alebo este predtym world of warcraft oslovovali ludi v mojom okoli co pri tom boli schopni presediet mesiace.Nechapal som ich. Offline hranie v klude bez internetu bez roznych banov a podobne to je ono.Este k tym ps5 kam ako ludia uplne saleju teraz aby ich mali.Osobne si myslim ze ta ps5 na to ze ma len 16giga ddr6 ram a 8jadrovy procesor dat za to 500euro+este si kupovat original hry za minimalne 30e kus cez bazos novinky v obchode dvojnasobok je chore.Za 500e si clovek dokaze postavit nadherne pc s 32giga ram.Normalne zasnem nad tymi ludmi co si davaju inzeraty na to ze kupia ps5 koznolu na to ake to ma parametre+kolko stoja original hry je to moc.Je to len davova psychoza to co sa teraz deje.PS5 je predrazena.Mala stat maximalne 300e.Ani ten ssd disk co je v nej neni ziadna vyhra nejakych 500giga normalne sa za tu cenu daju kupit m2 ssd disky po kuse za 50e a myslim ze tam su mozno 4ks 128gigove m2 disky paralelne co potom vyzera ze ten disk je neviem aky rychly ale su to len dokopy 4 m2 do jednej pcie4 zbernice.Marketingovo to vyzera tak ze tam je neviem aky vymakany superhyper rychly specialny ssd disk a pritom to je len obycajny m.2 disk.Akurat ze ich tam je viac mensich spojenych do jednej zbernice.FAkt ludia co chcete ps5 teraz na vianoce sa spametajte fakt chcete za to 500e vysolit ved ma len 16giga ram.To ma dneska uz aj nove pc za 250e.Za 500e mate minimalne raz tak vykonne pc ako ps5.Keby bola ps5 ze 32jadier 64vlakien 64giga ddr6 2tera ssd blue ray za 500e utekam aj ja do obchodu ale toto???NEXT GEN KONZOLA????8jadier tu mame uz minimalne 5rokov 16giga ram maju v pc skoro vsetci.NEXT GEN KONZOLA???Asi tazko
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Aky Playstation 4 kupit?

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 28 Nov 2020, 10:34

Prosím ta ukáž mi PC s 8 jadrovým procesorom 32gb ram a s ssd čo ma 800gb nie 500 ako píšeš a je aspoň také rýchle ako v tom playku + aby tam bola grafika čo zvláda 4K 60fps na hrách. Takých by som si za 500€ nakúpil aj 10000 a predával kus za 1000€ a stále by sa to oplatilo mne aj kupujúcemu.
Uzavreté systémy nemám rád ani ja ale prečo by Sony malo povolovať JB keď im s toho utekajú zisky.
Ale hlavne som zvedavý na ten PC prosím ta pošli mi link kde taký kúpiť alebo aspon komponenty ako ho poskladať.
Ono playku by som si nekúpil ani ja, ale treba mať opodstatnené dôvody, pretože cena je dobrá za ten výkon, a ten počítač za 500€ ako píšeš ešte pár rokov nereálny. Keď chceš niečo hejtiť, lebo to nemáš rád, tak aspoň píš fakty a nestrieľaj odboku.

Ešte by som bol zvedavý aj nato nove PC s 16GB ram za 250€.
Ako viem že mám v podpise že nemám rád moralistov,ale tak toto mi prišlo ako typický facebookovy príspevok a na fóre ma to trosku nahnevalo.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

MiloPS3
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 479
Dátum registrácie: 20 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: Lazne Kynzvart / CZ

Re: Aky Playstation 4 kupit?

Príspevok od používateľa MiloPS3 » 28 Nov 2020, 14:38

ceny kolem 4K
4 000 Kč · Praha, Hlavní město Praha PS4 Fat 500 GB
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok