Da sa ozivitt baterka do NB na par minut?

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Da sa ozivitt baterka do NB na par minut?

Príspevok od používateľa romiadam » 27 Nov 2020, 19:24

Cavte,
Mam NB Lenovo Y500. Bohuzial tieto NB maju asi neaku vyrobnu chybu to taku ze ked sa uspi PC a nasledne zobudi (alebo hibernuje), zmizne bluetooth ikonka a cely hardware z Device manageru. Robi mi to na "cistej instalacke". Takze virus alebo poskodeny system je vyluceny. Ovladac mam najaktualnejsi stuihnut z Lenovo stranky.

Na google bolo milion zalozenych tem a prispevkov na tento problem, preto pisem ze je to asi vyrobna chyba - choroba tychto PC. Jeden tam spominal ze to vyriesil prepalenim BIOSu

Tak som kontaktoval Lenovo zak. servis. Prisla mi odpoved ze co vseko skusitt. Jedna moznost je ze mam updateovat BIOS. A tu mam problem. Baterka sa uz nenabija (cerveny krizik), stale ma 0% (consider battery replacementt) a BIOS sa neda prepalit bez funkcnej baterky. Pise ze sa nedetekovala bateria.

Da sa neako toto osalit? Nebudem teraz kvoli BIOSu kupovat novu baterku za 30-50e, ked ju aj tak nepouzivam. Stale mam NB na snure. Uz som takto kupoval jednu baterku pre starsi NB z ciny a aj tak som ju nepouzival. Dokonca tam aj nastal skrat a mal som stastie ze prehorel kablik od baterky a nevznikol z toho poziar v byte.

Da sa urobit to ze by som otvoril baterku, vyletoval elektroniku z baterie, jednotlivo nabil baterky neakou Lion nabijackou (modulom z ciny/ebay) a potom opat priletoval elektroniku a zalozil do NB?
Pusti ta elektronika stavu do NB z bnabitych baterii? Skusal toto z vas niekto?
Nabijat tu baterku cez tu elekroniku nepotrebujem v NB. Viem ze su stym problemy, ze ta elektronika to nechce nabijat. Mne len staci ak prepusti stavu z nabitych clankov len na taku dobu abu som prepalil BIOS. Len aby PC detekovalo funkcnu baterku a dovolil prepalit BIOS.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Da sa ozivitt baterka do NB na par minut?

Príspevok od používateľa misocko » 27 Nov 2020, 19:51

skusit to samozrejme mozes , ale obavam sa ze riadiaca elektronika baterky si pameta ze je KO a bude nadalej hlasit notasu ze je nefunkcna
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Da sa ozivitt baterka do NB na par minut?

Príspevok od používateľa romiadam » 27 Nov 2020, 21:01

No preto sa vas pytam, ci to dakto skusal, ze ci mi to stoji zato sa s tym piplat. Ak to nikto neskusal, tak ja to vyskusam. Pocjkam este pa dni.

Co je v tej riadiacej elektronike? Pocitadlo casu a nepusti to dalej ani za svet, bezohladu na to v akom stave su baterky, alebo nieco ine?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Da sa ozivitt baterka do NB na par minut?

Príspevok od používateľa romiadam » 27 Nov 2020, 21:20

Toto funguje?

Je toto realita alebo odrb?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

plukovnik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15 Nov 2020, 13:04

Re: Da sa ozivitt baterka do NB na par minut?

Príspevok od používateľa plukovnik » 27 Nov 2020, 22:22

CO ja viem tak vsetko funguje napriamo akurat niektore zariadenia sa nedaju pripajat len na + a - ale vyzaduju aj termistor aby bol napojeni.+ T - cize 3kontakty naraz a urcite to pojde.Len teraz netusim presne ake hodnoty ma mat termistor.Mal som podobny problem s mobilom nesiel mi na priamo zapnut lebo som daval len + a - ale ostatne mobily fotaky a dokonca aj kamery mi sli na priamo len s plus a minus akurat tento jediny specialne vyzadovat aby som aj T cize termistor kontakt s termistorom napojil a az potom nabehol.Myslim si ze ty mas podobny problem jednoducho treba aj ten napojit a urcite ti nabehne.Len netusim aku hodnotu ma mat pri akom napeti aby ho detekoval pocitac tam bude uplne ina hodnota ako su baterie v mobiloch predpokladam lebo tam mas vyssie napetie.Nesom exper na termistory keby sam nemam problem s napojenim baterie na priamo tak doteraz ani len netusim ze taka vec v bateriach byva.Radsej som sa na to ani nepytal tuna lebo tu su niektore individua co im robi dobre ked nevies a len omacky velakrat vypisuju a este ta za to ze sa pytas kritizuju.Podla mna treba termistor vyriesit a pojde ti aj napriamo.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Da sa ozivitt baterka do NB na par minut?

Príspevok od používateľa misocko » 27 Nov 2020, 22:52

no neviem, a co piny SDA a SCL na batery packu ?
ked pripustim ze SFT je ten termistor....
BTW, "plukovnik" , vyzera to tak ze nick nemas len tak zo srandy :D , pre tych co boli na vojne a maju primerane IQ , iste pochopia co chcem napisat :D
0
Naposledy upravil/-a misocko v 27 Nov 2020, 23:01, upravené celkom 1 krát.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Da sa ozivitt baterka do NB na par minut?

Príspevok od používateľa romiadam » 27 Nov 2020, 23:01

On tam hovori, ze ak spoji + baterky s + na vystupe packu, tak to ozivi neaky obvod a potom to cele ozije. A ventilator ukazuje ze tam najprv nie je a potom je stale to napatie.

Lenze na Youtube aj vsetky perpetum mobile funguju, takze neviem ci je to realne alebo len odrb. Vyskusam cez vikend, vsak pookazit nic nepokazim. Uz to teraz nede, tak to horsie nebude. Uz to viac nemoze neist. :biggrin:
Potom dam vediet ako som dopadol
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď