web kamera skace obraz raz je dobre raz dolu hlavou opakovane po pol sekunde

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
maser
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 01 Apr 2021, 22:37

web kamera skace obraz raz je dobre raz dolu hlavou opakovane po pol sekunde

Príspevok od používateľa maser » 01 Apr 2021, 22:50

Neviete v com moze byt problem ak web kamere sustavne poskakuje obraz dolu hlavou a zas normalne ale tak ze v jednej sekunde otoci obraz.Robi to stale az obcas prestane drzi obraz v normalnej polohe a po odpojeni a zapojeni potom zas to zacne.Skusal som aj ine rovnake kamery a nerobia to cize ovladace su ok.Len tato jedna rovnaka ako ostatne ma nejake problemy s udrzanim obrazu v normalnej polohe.Som myslel ze to moze byt nejaka vada datoveho kabla a som vymenil za iny.To iste robi aj po vymene.Nechapem v com moze byt problem.Este ma napada posledna vec.Optika ze moze byt vychylena ze nevie zacielit presne horizontalne obraz tj.ze by som skusil rozobrat cocku posledna vec co ma napada.Moze to byt optika?
0

Používateľov profilový obrázok
maser
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 01 Apr 2021, 22:37

Re: web kamera skace obraz raz je dobre raz dolu hlavou opakovane po pol sekunde

Príspevok od používateľa maser » 02 Apr 2021, 17:35

Skusal som aj optiku rozobrat a pomaly davat cocku zavit na cip ale stale preblikava a ked dam nizsie rozlisenie tak preblikava obraz dole hlavou a normalne rychlejsie.Podla snimkovej frekvencie to robi.Nevie nik ako je to mozne ze jeden snimok mi zobrazi dobre a druhy dolu hlavou a robi to uz vkuse.Uz sa to neda nejak bloknut ze to skusam zaostrovanim ani to uz mi nezastavi to skakanie obrazu dole hlavu a spravne neustale.Kazdy druhy snimok je dolu hlavou ako stroboskop to je akurat ze to neblika ale kazdy druhy snimok je opacne ako ma byt.Ja som pozeral aj nejake ine diskusie a mali nejake casti obrazu len rozmazane ale preblikavacku web kameru som videl iba ze s napajanim mal probel.Ja mam standard 5volt+este mam navyse do usb rozdvojky dalsich 500miliamper navyse.Ale ako som uz pisal mam dalsie take iste kamery a len tato jedna zacala otacat kazdu druhu snimku.Este spomeniem ze skorej mi robila aj negativny obraz ale to uz prestala robit len s tym preblikavanim si neviem rady.Je mi ju luto zahodit lebo ma sklennu optiku.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: web kamera skace obraz raz je dobre raz dolu hlavou opakovane po pol sekunde

Príspevok od používateľa Edgar » 02 Apr 2021, 21:58

By som povedal, že tam zblbol nejaký čip na doske
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
maser
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 01 Apr 2021, 22:37

Re: web kamera skace obraz raz je dobre raz dolu hlavou opakovane po pol sekunde

Príspevok od používateľa maser » 03 Apr 2021, 23:03

Len to je zahada ze preco ta webka mala obdobie ked drzala obraz ze co tam je nejaky miniaturny giroskop co sa pokazil alebo co?Som zvedavy ze co vlastne urcuje spravne polohu obrazu.Ze to prehadzuje kazdu druhu snimku dole hlavou ako v nejakom psychadelickom umeleckom stvarneni reality.Ono obraz je 100percentny aj zaostri aj vsetko len otaca snimanie kazdy druhy opacne.To neni normalne aby takto neco otacalo kazdu druhu snimku.Keby dole hlavou vkuse ale ono to je praveze dobre a zle a dobre a zle neda mi to.Neviete niekto ako to vlastne funguje to nastavovanie polohu obrazu?Alebo to uz je moc akademicka otazka pre spickove elektro vyskumne ustavy Bellove laboratoria alebo IBM odbornikov?Este ma napadlo ze skusim casozberne smimanie raz za 1sekundu alebo 10sekund ze ake to bude potom.Ci tiez kazda druha snimka dolu hlavou.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: web kamera skace obraz raz je dobre raz dolu hlavou opakovane po pol sekunde

Príspevok od používateľa misocko » 04 Apr 2021, 00:06

typ kamery si este nedal
ta kamera dava 2 obrazky za sekundu? asi nie... ako to stopujes?
ta kamera si vyrovna obraz na spravnu stranu ak ju otocis hore nohami? (ak je v poriadku ,nie ta tvoja chybna)
posldnu otaku som vymazal , mohla by byt urazliva ....
0

Používateľov profilový obrázok
maser
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 01 Apr 2021, 22:37

Re: web kamera skace obraz raz je dobre raz dolu hlavou opakovane po pol sekunde

Príspevok od používateľa maser » 04 Apr 2021, 00:54

Ziadna kamera neotoci obraz ak je hore nohami.Typ MSI starcam clip.Pred chvilkou som ju skusal zas a zas mi robi tzv.sepia obraz ze nesedia farby ale uz nie hore dole ale iba raz je hore nohami a 3 krat normalne a zas raz hore nohami a zas 3 krat normalne.Ona ma v tme nizsiu frekvenciu snimania tak sa to ta pekne spocitat nestiha viac ako 4 snimky za sekundu v tme.Normalne to stiham pocitat bez srandy.Keby zapnem svetlo tak uz ma vyssiu snimaciu frekvenciu uz by som nestihal ale ked mam tmavu miestnost ze len nejake male svetlo v miestnosti tak to naozaj stiham pocitat.Stavim sa ze ked ju zapojim zas tak zas bude robit jeden hore jeden dolu ze nie ako teraz.Ja uz som z nej jelen.Ze ci sa tam nahodou len nieco neodpalilo nejaka uplna somarina smd odpor ci nejaky studeny spoj skrat ze nieco sa len tam prehrieva koly niecomu ze ci to nahodou preto robi?Ja si myslim ze to bude nejaka somarina.Keby bol vadny nejaky chip tak si myslim ze vobec nic nezobrazuje.

doplnujuca informacia

Teraz som s nou opetovne snimal monitor a takto to zobrazuje raz dolu raz hore.Fotky som spravil co som nahral s web kamerou vo vlc player shots na ukazku.Akurat ze teraz mi aj dva krat po sebe spravi dolu a raz hore.Ta kamera je uplne psycho.Keby to bola nejaka somarina tak to neriesim ale toto som este nezazil nikdy so ziadnou kamerou.Znova pisem ze ostatne rovnaky typ rovnako zapojene nemaju ziaden problem len tato je preskocena a to doslova.A tie pruhy co su tam najprv hore potom dolu to je z tej kamery ako snima nie vada lcd ale to robi tam tie pasiky ta kamera ako otaca tak aj tie pasiky otoci opacne.
Prílohy
vlcsnap-2021-04-04-01h02m47s609.jpg
vlcsnap-2021-04-04-01h02m48s712.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: web kamera skace obraz raz je dobre raz dolu hlavou opakovane po pol sekunde

Príspevok od používateľa misocko » 04 Apr 2021, 08:54

Je to čipom. Nebude to odpor ani nic podobne. Vyhod to.
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5636
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: web kamera skace obraz raz je dobre raz dolu hlavou opakovane po pol sekunde

Príspevok od používateľa mr.dred » 04 Apr 2021, 09:17

Skôr než to vyhodíš, skús reflow - hoď s koláčom či krkovičkou do rúry , keď budú baby piecť :lol:
Výsledok môže dosiahnuť len 3 stavy...
Sato opraví
Sato neopraví - ostane tak ako je
Sato pokazí
:lol:
2
Obrázok 2
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
maser
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 01 Apr 2021, 22:37

Re: web kamera skace obraz raz je dobre raz dolu hlavou opakovane po pol sekunde

Príspevok od používateľa maser » 04 Apr 2021, 13:30

Skusal som chip po bokoch nahriat triskovym zapalovacom a ked som zapol kameru bol obraz sepia skakal dal som na nizsie rozlisenie a bol dobry a neskakal.Tak som ju odpojil a zapojil znova a uz ako sa uplne ochladil cip tak skakal aj v nizsom rozliseni.No zda sa ze bude nieco s jednym s cipov.Bud snimaci alebo riadiaci.Lebo ako som nahrievam po bokoch ten riadiace tak zhruba v tych miestach je aj pripojeny snimaci z opacnej strany.Cize to teplo islo aj nan.No pohram sa s tym v tej trube toto by ma nenapadlo ze to strcit do truby.Vdaka
0

kms2038
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11 Apr 2021, 00:14

Re: web kamera skace obraz raz je dobre raz dolu hlavou opakovane po pol sekunde

Príspevok od používateľa kms2038 » 11 Apr 2021, 00:46

Problem bude skor v kably.Bud chyta rusenie alebo je malo energie na prenos dlzka kabla atd. tym padom blbne obraz.Skus nejaky par cm dlhy kabel co dokaze preniest aspom 1amper a malo by to prestat blbnut.
1
Obrázok 1

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok