Nejde spustit pc

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Nejde spustit pc

Príspevok od používateľa loksiklubos » 30 Apr 2021, 09:28

Dobruy den mam problem s mojim pc ked zmacknem zapnutie tak moj pc sa vobec nespusti pripadne len zapne a po par seku dach vypne. Skusal som zresetovat ho pomocou cms tlacitka reset a nezapne ho ani cez tlacitka ktore su na doske. Moja zostava doska Asus x99deluxe, cpu i7 4700k, 16gb ram, gpu Asus ENGTX570 DCII., zdroj 1000w

Je mozne ze to bude grafikou lebo ked niekesy zapnek program ivms tak sa mi hned uspal pc ine programinto nerobili zatial len tento

Téma presunutá do správnej sekcie. presunul: 11.5.2021 mirosne
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Nejde spustit pc

Príspevok od používateľa cool-zool » 30 Apr 2021, 10:21

No mne robil davnejsie PC podobny problem a bol problem v kondenzatoroch na zakladnej doske. Po ich vymene funguje bez problemov dalej, ale to bola starsia masinka, este na sockete 775... Aj vystupne kondenzatory v zdroji sa spravaju podobne... Ja by som vyskusal iny zdroj a na doske poriadne popozeral kondenzatory, ci nie su nafuknute.... Ak mas podozrenie na grafiku tak to vyskusaj bez nej, vyber ju a monitor prepoj s grafikou na MB od CPU...
P.S. Tak som googlil tú tvoju dosku a ak dobre vidím tak nemá žiadny grafický výstup , čo mi je divné , ale môžeš vyskúšať či sa apoň pokúsi nabehnúť bez tej grafiky , prípadne na skúšku s nejakou inou GK ...
No a na tých celokovových kondezátoroch asi tiež veľa neuvidíš .....
0
Naposledy upravil/-a cool-zool v 30 Apr 2021, 10:54, upravené celkom 3 krát.

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Nejde spustit pc

Príspevok od používateľa YellowJacket » 30 Apr 2021, 10:42

Predchadzala tomuto problemu nejaka udalost? Zmena hardwaru, nejaky softwarovy problem, po ktorom sa PC vypol, burka, proste cokolvek.
Mas v doske zapojeny reprak? Nemyslim cez jack, ale interny, ktory signalizuje chybovy kod ( pripadne pipne raz, ak PC presiel POST testom ). Ak je zapojeny, pipne raz? Ak zapojeny nie je, zapoj ho.
Ak mas z nejakeho dovodu podozrenie na vadnu graficku kartu, budes potrebovat nejaku dalsiu na skusku, pretoze ak vidim dobre, tato doska nema konektor na graficky vystup.
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Nejde spustit pc

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 30 Apr 2021, 11:40

Ja by som skúsil odpojiť všetko okrem napájania(externé konektory). Aj keď zlyhá POST, väčšinou ostane BIOS vysieť na chybovom hlásení. Iba raz som zažil, že sa pc vypol. A to som mal poohýbané kontakty v sockete CPU. Takže keď odmieta spustiť POST, vidím to na nejakú hrubú chybu.

Aj vizuálna kontrola súčiastok mi príde ako dobrý nápad. Keď nie je zdroj v záruke, aj by som ho otvoril. Samozrejme dá sa aj preveriť multimetrom základná funkčnosť. Keď sa prizemní vývod PS_ON na hlavnom 20/24pin konektore, zdroj musí celý nabehnúť. Aj bez prizemneného PS_ON, musí byť prítomné +5V Standby. A potom ešte sa dá skontrolovať signál PWR_OK(power good), po nábehu zdroja musí byť na ňom 5V.
0

JohnnyElektro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 16 Júl 2019, 14:22

Re: Nejde spustit pc

Príspevok od používateľa JohnnyElektro » 30 Apr 2021, 12:23

Ja typujem ze to bude tvoj vykonovy zdroj. Jeho chyba mohla aj nieco ine vazne poskodit.
0

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: Nejde spustit pc

Príspevok od používateľa loksiklubos » 30 Apr 2021, 12:30

Ked mi to urobil prvy krat tak sa mi ho podarilo nastartovat ked som zmackol reset biosu na doske ale teraz uz nepomaha ani to. Doska obsahuje display ale nic nezobrazi ako chybu. Skusim jedine premerat 24 pinovy konektor lebo grafika ma externe napajanie a sviety ze kabel je pripojeny. Len najhorsie je to ze nemam nic druhe na skusku
0

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Nejde spustit pc

Príspevok od používateľa Sani1 » 30 Apr 2021, 13:20

To JohnnyElektro:
vieme že po anglicky je to Power Supply, ale my to prekladáme jednoducho zdroj.
Čo si robot?

Sorry za OT
0

tomko
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 19 Júl 2014, 17:22

Re: Nejde spustit pc

Príspevok od používateľa tomko » 30 Apr 2021, 13:48

Tvoj problém je skoro jasný ale pre správne určenie chyby postupuj nasledovne. Vyber grafickú kartu a zapni PC, ak je dobrý zdroj tak pc musí bežať (nabehne zdroj a pc ostane zapnuté, nemôže sa samo vypínať a opätovne zapínať. Ak to urobí tak je bud zlý zdroj alebo MB.
- chyby PC
zapnem pc a ventilátor sa rozbehne na sekundu a zase vypne ( väčšinou zdroj, reaguju ochrany)
zapnem pc a ten sa rozbehne a potom vypne a nasledne sa znovu rozbehne ak nereaguje pipanie
tak väčšinou poškodený bios
zapnem pc ten nabehne ale ihned vypne (MB a reaguju ochrany v zdroj)
- veci ako RAM, GK alebo disk sú väčšinou pri poškodení signalizované pipanim
0

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Nejde spustit pc

Príspevok od používateľa YellowJacket » 30 Apr 2021, 14:00

loksiklubos napísal:
30 Apr 2021, 12:30
Doska obsahuje display ale nic nezobrazi ako chybu.
To znamena, ze ukaze FF ( alebo neviem, ake oznacenie zvykne ukazat tato doska pri bezchybnom starte ), alebo neukaze nic, pretoze to ani nestihne kvoli restartovaniu?
Ak to totiz ukaze kod, ktory zvykne pri spravnom spusteni, tak myslim, ze mozme vylucit chybu periferii. Taktiez navrhujem vyskusat, co sa ti radilo, odpojit graficku kartu a sledovat, ci sa restartuje, alebo ostane bezat.
0

JohnnyElektro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 16 Júl 2019, 14:22

Re: Nejde spustit pc

Príspevok od používateľa JohnnyElektro » 01 Máj 2021, 10:07

Sani1 vies ze ten zdroj je vykonovy, bolo uvedene 1000W. Nie je to power, teraz to zamotavas ty nie moj google translate.
1
Obrázok 1

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok