Notebook Asus X54H oprava

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Notebook Asus X54H oprava

Príspevok od používateľa YellowJacket » 30 Máj 2021, 08:20

Ohladom reballu, pomaha ci nepomaha. Toto je tazka tema, da sa prirovnat k politike - nazory sa roznia a kazdy sa zastava svojej teorie. Ja nie som odbornik v materialoch ani som nejako nestudoval odborne studie na tuto temu, ale co som len zbezne precital nejake clanky, postrehy, tak som uveril skor tejto teorii. Napis do googlu "The bumpgate issue", ak ta zaujima aj druhy nazor, nez studeny spoj.
Niekedy mozno skutocne pomoze aj reball, ale. Ma to zmysel z financneho hladiska? Mas istotu, ze mas funkcny nahradny cip ( vieme ako to je s aliexpresom a kvalitou niektorych suciastok )? Mas potrebne vybavenie? Mnohokrat je cena novej dosky len velmi malo drahsia od vsetkych nakladov spojenych s reballom. Nehovoriac o moznych komplikaciach, ktore moze nastat pri vymene.

Ohladom prepnutia na integrovanu grafiku. Poviem pravdu, osobne som to este nikdy nerobil, ale podstatou je hardwarovo odstavit tu dedikovanu grafiku. A to zalezi od dosky, akym sposobom to docielit. Niekedy staci len vybrat cievku v napajacej vetve pre gpu. Niekedy musis vybrat viac suciastok, niektore premiestnit, niekedy treba vybrat aj samotne gpu. Skusim nieco pogooglit na tvoju dosku, ci sa da nieco najst. Ak najdem, dam vediet. Myslim ale ze nic nepokazis, ak skusis vybrat cievku z napajacej vetvy pre gpu a skusis zapnut notebook, ci ozije.
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Notebook Asus X54H oprava

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 30 Máj 2021, 12:10

Skusil som vybrat tu cievku ako si radil no nepomohlo, monitor vobec nenabehol ani externy.
Nevadi kamosovi poviem ze som nevedel opravit. Vdaka za rady zas som o niečo mudrejsi.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Notebook Asus X54H oprava

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 30 Máj 2021, 12:28

s tym odpojenim grafiky je to rozne. mam notas, ktory sa po niekolkych mesiacoch zrazu rozbehol - predtym tiez len ventilator.
ale start systemu isiel az po prihlasenie, kedy sa asi prepinal na tu vykonnejsiu a padol.
jediny funkcny stav bol: nahodit vsetky ovladace a hned reset do nudzoveho rezimu, kde sa v spravcovi zakazala grafika. ak som nenainstaloval ovladace na tu grafiku, tak isiel len uplny zaklad a sekalo aj kurzor. takto to vie ist len na intelackej a slape mi to tak uz 4ty rok
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Notebook Asus X54H oprava

Príspevok od používateľa cool-zool » 30 Máj 2021, 13:40

S tým odpojením grafiky pri Asus mám iba dve skúsenosti :
na jednom noťasi bol pri klávesnici mikrospínač ktorým sa prepínali grafiky ( alebo softvérovo cez Fn+..medzi medzi Nvidiou a intel HD)
a na druhom sa dalo v biose nastaviť predvolené grafiku (tam bolo nejaké AMD a intel HD ) ....
Ale ako písali treba nainštalovať Intel HD 3000 (alebo akú tam máš) ovládač na grafiku ....
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok