Odpálené usb porty

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

riskoascada
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16 Sep 2021, 07:01

Odpálené usb porty

Príspevok od používateľa riskoascada » 16 Sep 2021, 07:57

Zdravím všetkých,

mam taký problem včera som bol na notebooku a chcel som k nemu pripojit externú klávesnicu lenže nastala taka zaujimava situacia kde mi po vložení klávesnice do usb portu pravdepodobne nastal skrat a z počítaču išiel zápach ako ked niečo zhorí 😂 notebook je okey vsetko ide ako ma len nejakym zázrakom ide jeden port ostatne usb porty neregistruju nič v správcovi zariadenia som pozeral a ukazuje porty ze pracujú spravne takze neviem ako dalej postupovať či servis alebo nieco so softvérom skusal som aj preinstalovat ovládače na usb a nic neviem ani ci pouzivat teraz notebook alebo nie
Za každú radu som veľmi vďačný
ASUS ROG G751JT-T7264T
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Odpálené usb porty

Príspevok od používateľa Mek » 16 Sep 2021, 10:19

Ze Windows pise, ze zariadenie pracuje spravne, este neznamena, ze to je naozaj tak. On berie do uvahy prevazne softverovu stranku veci (drivery a systemove prostriedky) a tie naozaj v poriadku su. Tebe nieco odislo na doske elektronicky, a o tom Windows nevie. Najma na to poukazuje ten smrad spaleniny.
USB porty byvaju zvycajne pripojene viacere na ten isty radic, takze ak odisiel ten, pravdepodobne nepojde viac portov, nez len ten jeden.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2561
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Odpálené usb porty

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 16 Sep 2021, 10:44

Tiež som za hardwarové poškodenie. Ja by som aj hneď teraz odzálohoval dôležité veci.
0

riskoascada
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16 Sep 2021, 07:01

Re: Odpálené usb porty

Príspevok od používateľa riskoascada » 16 Sep 2021, 11:27

Neviete mi náhodou poradiť kto by sa na to vedel pozrieť a prípadne opravit ?
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok