Ventilátory na grafike sa vždy točia

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Ventilátory na grafike sa vždy točia

Príspevok od používateľa medved » 22 Nov 2022, 17:20

Ahoj, nerieši niekto problém s ventilátormi na grafike, aby sa nedali cez SW zastaviť úplne pod nejakú teplotu ?

Mám RTX2080S a cez MSI Afterburner som ju hneď od začiatku, čo ju mám pretaktoval a prestavil krivku pre ventilátory a aby pod určitú teplotu sa ventilátory proste zastavili. Všetko fungovalo.

Potom ani neviem od kedy, asi nejaká aktualizácia ovládačov grafiky zamedzila zastavenie ventilátorov a vždy je minimum 22% rýchlosti. Skúšal som už 3 rôzne SW a jeden mi dokonca vypísal, že nie je možne zastaviť ventilátory. Celkom ma to vytáča, lebo tie 3 ventilátory v úplnom tichu v bedni proste počuť aj na 22%. Predtým som mal úplne ticho. Okrem MSI Afterburner som skúšal aj GPU Tweak III a Fan Control.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Ventilátory na grafike sa vždy točia

Príspevok od používateľa misocko » 22 Nov 2022, 18:08

No ja osobne som zakazal zastavenie ventilatorov, ale moja grafika si ich aj tak zastavuje. Čo mne osobne vadi, mam rad keď je elektronika ovievana vzduchom.
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Ventilátory na grafike sa vždy točia

Príspevok od používateľa medved » 22 Nov 2022, 18:51

A ja riešim presný opak. Mám dojem, že ovládače od niektorej verzie zakázali úplne zastavenie ventilátorov a to zasa mňa vytáča. Ono ta grafika RTX2080S je veľká jak krava, doslova. Takže sa pasívne vo windowse úplne v pohode udrží na nízkych teplotách a pri záťaži už je hluk nepodstatný.
0

Napísať odpoveď