Výber pracovného notebooku

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

jonge
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23 Jan 2023, 22:41

Výber pracovného notebooku

Príspevok od používateľa jonge » 29 Mar 2023, 22:44

Zdravím.

Známy vyberá notebook do 1700€. S dedikovanou grafickou kartou. Na prácu. Veľkosť 16".
-Klasická kancelárska práca,
-úprava fotiek,
-internetový bot - nejaké hromadné zbieranie a preposielanie dát produktov z webshopov na server

Môžem poprosiť o radu, aký notebook by ste poradili? Niečo overené, kvalitné, s dlhou výdržou na batériu, nie mačka vo vreci.

Ďakujem.
0

epto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 09 Nov 2012, 16:23
Bydlisko: Seňa

Re: Výber pracovného notebooku

Príspevok od používateľa epto » 30 Mar 2023, 10:19

0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Výber pracovného notebooku

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 30 Mar 2023, 12:05

lenovo, dell ok. a zvyknu mat aj NBD zaruku (ked sa pokazi, tak dalsi pracovny den pride typek opravit)
oblukom sa vyhni hp, acer, asus
hp za posledne roky jedna katastrofa, aj co sa tyka vyssej rady.
acer, asus - to je loteria, bud sa to stale kazi, alebo slape roky.
vo firmach sa stretavam s 99% lenovo.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Výber pracovného notebooku

Príspevok od používateľa Mek » 30 Mar 2023, 14:17

HP obsahuje kopu bloatwaru. Lenovo este stale pouziva whitelist na komponenty? Mne minule nesla ani wifi karta vymenit, lebo nebola na whiteliste, musel som nahrat alternativny bios. S firmami, ktore robia taketo spinavosti (asi sa naucili od apple), nechcem mat nic spolocne.
Acer sa u mna uz kedysi davno zapisal ako najlacnejsia plastova spotrebka, no, niekto hovori, ze sa za tie roky zlepsili, neviem. Asus podobne, aj ked trochu lepsie.
Dell sa berie ako taka lepsia znacka, ale tiez zavisi od ceny a prevedenia. Mame jeden 5-rocny DELL v robote a je to sunt k pohladaniu, ale tak to byva, ked sa kupuje v datarte... Ano, maju NBD zaruku, mame aj desktopy a vzdy na druhy den prisiel technik ked sa nieco pokazilo - asi raz za 2 roky.
Ja mam herny notebook MSI a som spokojny. Inac, ak chces vykon, mozes si kupit herny notebook, to je len take oznacenie, samozrejme ze sa da pouzivat aj na ine ucely.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Výber pracovného notebooku

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 30 Mar 2023, 15:36

Za mňa určite Thinkpad. Buď T-čko alebo P-čko. Určite sa dá pár vecí tým notebookom vytknúť, ale zasa keď to porovnám s inými značkami, stále mi prídu lepšie.

Taktiež v kancelárii mi dosť pomáha dokovacia stanica. Ale túto možnosť má snáď každý pracovný notebook.

Čo sa týka toho whitelistu, nikdy mi to nerobilo problém. Okrem tej wifi karty tam veľmi nie je čo meniť a za 12 rokov som wifi kartu musel meniť iba raz. Kúpil som cez ebay druhú s rovnakým číslom a nebol problém. Hovorím tu o cca 10 notebookoch, ktoré máme v rodine a v práci, nie o jednom 12 ročnom. :D

Na druhej strane nie každému vyhovuje Thinkpad dizajn. Čo tak pozorujem, hlavne ženy s nimi majú problém. Taktiež mne osobne napríklad vždy viac vyhovoval klitoris, ako touchpad. Ale to je zasa veľmi individuálne.
A ešte mi celkom vyhovuje ich klávesnica, ale tam zasa veľa ľudí nadáva na pozíciu kláves Fn a Ctrl.

Nie som nejaký zarytý fanúšik tejto značky, len ma ostatné značky doteraz dokázali nasrať podstatne viac. :D
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Výber pracovného notebooku

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 30 Mar 2023, 16:22

mek: prave ten whitelist zarucuje to, ze tie komponenty su kompatibilne a ovladace idu cez thinkpad - cize je tam vyssia zaruka, ze pojdu ako maju.
je to podobne ako apple. ma niekolko druhov hw a sw ladi presne na mieru. android bezi na vsetkom a preto ma obcas problemy. lebo sa neda vyladit na vsetok hw ktory existuje.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Výber pracovného notebooku

Príspevok od používateľa breta1 » 30 Mar 2023, 17:37

Já mám trochu zmatek v těch displejích notebooků.
Spousta displejů má rozlišení 1920/1080, tedy 16/9, což je základní TV formát vysílaní HD, tedy vyplní celou plochu displeje. Takové si kupuji, protože je často používám na příjem TV v notebooku přes internet poskytovatele..
To znamená, že každý jiný displej notebooku s jiným rozlišením (a že je jich mnoho s nižším i vyšším rozlišením) celou plochu nevyplní nebo část obrazu prostě uřeže.
A nevím, jestli bude obraz uřezán, když to přes kabel HDMI pustím do televize, nebo je tam možnost zvolit rozlišení do výstupu HDMI jiné než má samotný displej v notebooku.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Výber pracovného notebooku

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 30 Mar 2023, 18:18

no rozlisenie: nie kazdy pouziva notas na filmy. v systeme kazdy monitor ma svoje rozlisenie.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Výber pracovného notebooku

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 30 Mar 2023, 18:38

Ak bude druhý monitor/TV zobrazovať to isté, čo notebook (duplikovať), tak to pravdepodobne oreže, ale ak sa nastaví na "rozšíriť", bude použité rozlíšenie a teda aj pomer podľa daného monitora/TV.
obrázok.png
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Výber pracovného notebooku

Príspevok od používateľa budvar10 » 30 Mar 2023, 18:40

breta1 napísal:
30 Mar 2023, 17:37
To znamená, že každý jiný displej notebooku s jiným rozlišením (a že je jich mnoho s nižším i vyšším rozlišením) celou plochu nevyplní nebo část obrazu prostě uřeže.
To je podľa prehrávača (SW). Normálne sa to dá nastaviť, čierne pruhy hore a dole, alebo oreže, alebo zdeformuje aby vošlo a podobne.
breta1 napísal:
30 Mar 2023, 17:37
A nevím, jestli bude obraz uřezán, když to přes kabel HDMI pustím do televize, nebo je tam možnost zvolit rozlišení do výstupu HDMI jiné než má samotný displej v notebooku.
TV cez kábel je ako ďalší pripojený display. Záleží na jeho rozlíšení a grafická karta sa s tým už vysporiada.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok