MacBookAir - cena

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

MacBookAir - cena

Príspevok od používateľa romiadam » 19 Okt 2023, 21:07

Cavte,

mam dotaz,

mam MacBookAir model A1466 (podla google je to z roku 2014) plne funkcny (ma zopar mikro skrabancov) a chcem sa ho zbavit.

Parametre:
CPU intel i5 5350U 1.8Ghz
8G RAM
128G HDD SSD
Grafcka karta: Intel HD Graphic 6000

Da sa to este predat a aku to moze mat cenu (rozumnu cenu)?

Otazka2:
Osoba ktora mi dala ten MacBookAir na tom nevedela robit, tak si tam dala nainstalovat windows 10. Cize na Apple PC je Windows (zaujimavy jav). Neviem co sa stalo s MacOS. Neviem ako sa to cele preinstalovalo. Mozno tam je este recovery partition, a dal by sa macOS natiahnut spat, lebo takto vyzera disk vo win10:
image.png
Co si o tom myslite? Win10 vidi iba ten 53.64GB C: disk. Ze by ten 503MB disk bol recovery partition pre macOS?

Diki vopred za rady a tipy.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

bibibo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 05 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislavský kraj

Re: MacBookAir - cena

Príspevok od používateľa bibibo » 19 Okt 2023, 21:19

mas tam nainstalovany Bootcamp. ked restartnes macbook a podrzis klavesu Option, tak ti neponukne aj MacOS ? Ak nie, tak tusim je mozne obnivit resp. nainstalovat MacOS aj z netu,
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: MacBookAir - cena

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 19 Okt 2023, 21:22

Partícia s Windowsom sa volá Bootcamp. Nuž Bootcamp bol nástroj na dual-boot mac os x s windowsom. Čiže predpokladám, že druhá veľká partícia je ešte stále nainštalovaný mac os x.

Treba sa dostať do boot menu, nabootovať mac os x, a potom sa dá cez utilitu pre bootcamp totálne zlikvidovať windows a dealokovať jeho partíciu.

Keď sa dostanete do firmvéru, tam sa preinštalúva mac os x, predtým ale odporúčam odstrániť windows podľa postupu vyššie, je to najjednoduchší spôsob ako dať partition table do pôvodného stavu.

Update: No tak bibibo ma predbehol.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: MacBookAir - cena

Príspevok od používateľa romiadam » 19 Okt 2023, 21:38

Restartol som to, podrzal Option a toto mi ponuklo:
image.png
Takze podla toho tam ostal aj povody MacOS?

Takze mi staci vymazat osobne veci a udaje z win a MacOS a predat to tak ako je?

No super.

Len akurat pozeram na ebay, ze tento PC ma hodnotu od 100 do 170 dolarov. :biggrin:

Takze nic..... asi ho necham dcerke na pozeranie YT a ked jej nebude vyhovovat tato klavesica, tak bude pouzivat externu klavesnicu.

Dakujem za info. (aj tebe maskrtnik01) Tykajme si, vsak sme na internete.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: MacBookAir - cena

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 20 Okt 2023, 08:05

Tak tak, je tam dual boot. Ešte mi napadá jedna vec. Apple zariadenia majú tzv. zámok aktivácie. Ten treba pre predajom deaktivovať, inak sa kupujúci nepoteší - macbook bude trvať na tom, že chce heslo predošlého majiteľa, nepomôže ani preinštalovať.

Aspoň tak je to dnes, už si na isto nepamätám, ako to bolo vtedy (2014).
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok