ASUS X409JA chladenie

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2441
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

ASUS X409JA chladenie

Príspevok od používateľa Edgar » 09 Mar 2024, 21:33

Dostal som sa k tomuto notebooku za celkom dobrých okolností, ale to som ešte nevedel čo ma čaká :D Logiku chladenia môžete vidieť na fotkách, to asi ani nepotrebuje iný komentár. Akurát že aj po vyčistení a prepastovaní má procesor pri vyššom zaťažení (komprimovanie súborov, Windows Update, benchmarky) teplotu bežne aj nad 90°C, až sa nakoniec dostane do thermal throttlingu čiže Turbo Boost frekvenciu nedosiahne nikdy. Pričom ventilátor ani nejde nejak rýchlo, pri teste ventilátora cez softvér výrobcu vedel ísť oveľa rýchlejšie. Je to i5-1035G1. Pri bežnej práci je to OK, prakticky stále ide na nejakých 50°C a ventilátor takmer ani nepočuť. Ja som mal stále iba ThinkPady a Delly, kde sa takáto nehoráznosť proste nemohla vyskytnúť už len z princípu. Je to u takýchto “bežných” notebookov normálne že sa to tlačí takto na hranu, až je to vlastne na plný výkon nepoužiteľné keďže sa reálne ten plný výkon nedá ani dosiahnuť? V softvéri od výrobcu som hľadal nastavenia chladenia ako majú práve Dell a Lenovo ale tu nič také nebolo.
Prílohy
IMG_6334.jpeg
IMG_6335.jpeg
0

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok