AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa medved » 08 Okt 2018, 07:40

lol :lol: .. ani ja, pravdaze preklep, ktory som si nevsimol.. jasne ze viem ako sa to pise :biggrin:
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 08 Okt 2018, 08:39

nalimko33 napísal:vybrali sme nakoniec HP - uvidíme čo to bude až dorazí...
HP nebrat, mam s nimi dost zle skusenosti, a nielen ja. Nedavno sa do firmy objednavali probooky a z 15 kusov islo 5 obratom spat, pretoze sa nedali ani zapnut.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa juraj77 » 08 Okt 2018, 10:32

Cez aký obchod sa chystáš nakupovať notebook ?
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa nalimko33 » 08 Okt 2018, 15:47

NB je už kúpený - zajtra ideme poň k zelenému picusovi
0
SHARP MZ-811

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa juraj77 » 08 Okt 2018, 16:12

tiež sa chystám kúpiť počítač. Napadla ma však jedna úvaha. Odlišujú sa výkonovo matičné dosky u notebookov a desktopov ak uvažujeme rovnaký procesor a pamate ? Ak nie, znamená to že tieto dosky sú rovnaké ? Niekto tu uprednostňoval desktop. Prečo ? Čil buď múdry.... :)
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa Juroo » 08 Okt 2018, 16:56

Je problém uvažovať rovnaké CPU, keď že v NB bývajú častokrát buď mobilné verzie (U verzie pri inteloch) alebo podtaktované verzie daných procesorov kvôli TDP (vyžiarenému teplu) alebo spotrebe. A ak už by si aj našiel taký exemplár, kvôli chladeniu by stál cenovo viac než porovnateľný CPU v desktope a hneď by to bol "herný" NB.
RAM sú natlačené na menších doskách, znova to zvyšuje cenu. 2,5palcový HDD stojí o 30-50% viac ako porovnateľný 3,5 palcový a ešte je aj pomalší.
V grafických kartách sú priam diametrálne rozdiely znova kvôli TDP, teda chladeniu a spotrebe.
Kludne si vyfiltruj rovnaké parametre u zelených, NB vs Desktop a zistíš, že NB za 2000-3000€ má problém konkurovať desktopu za 1000€ :wink: ... akurát má displej a klávenicu. Ako plus máš že desktop vieš časom upgradovať, NB len veľmi obmedzene ...
0
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa medved » 08 Okt 2018, 17:12

Nejde tu o matičnú dosku, od nej v podstate ani tak nezávisí výkon, teda vôbec. No ntb má okresaný CPU, menej fyzických jadier s HT, osekaný GPU čip a pod. všetko pre zníženie TDP, ako tu už bolo spomínané aby to vôbec bolo uchladiteľné. NTB sa nikdy nevyrovná výkonu desktopu.. nie je to tam, kde napchať do toho priestoru a aj to uchladiť. Ďalšia vec, ntb nebude mať nikdy rovnaký CPU a RAM ako má desktop, tam sa robia iné verzie osekané. Desktop vieš ľahko upgradnúť kým ntb ťažko. Desktop vieš taktovať, čo to dá a čo to uchladí.. v ntb zabudni :D

Ja uprednostňujem desktop z jednoduchého dôvodu... výkon, upgrade, taktovanie (CPU taktujem stále hneď, ako sa mi dostane do rúk, momentálne mam pretaktované aj RAM a grafiku, žiadny extrém, aby to bolo s prijateľnými teplotami). Škoda, že nemám väčší chladič na CPU, to by som ho dal aj na 5GHz v pohode, ale kvôli tomu sa neoplatí kupovať ešte väčšiu kravu chladič :lol: .. no skús na nejakom NTB renderovať video do 1080p, popri tom mať v chrome otvorených XY kariet a ešte hrať popri tom GTA V na ultra grafike na 45-60fps :D
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa hpeter » 08 Okt 2018, 21:47

juraj77 napísal:tiež sa chystám kúpiť počítač. Napadla ma však jedna úvaha. Odlišujú sa výkonovo matičné dosky u notebookov a desktopov ak uvažujeme rovnaký procesor a pamate ? Ak nie, znamená to že tieto dosky sú rovnaké ? Niekto tu uprednostňoval desktop. Prečo ? Čil buď múdry.... :)
ked si uvedomis ze bezne tdp desktop cpu samotneho je >>65w; laptop cca 15 az 40w. vsetci chcu max vykon a zaroven dlhu vydrz baterii.
existuje aj kategoria dtr-desktop replacement. vypadaju tak ze v 17" laptope je desktopovy procesor. +dalsie vykonne diely, zial ta cena/vaha podla toho vypada.
este by som vypichol ryzen vs intel, je citit ze intelu stupa na kurie oka. nevedeli co pytat za par jadier (servery-tam je to brutal) teraz sa ceny utriasaju napriec trhmi. chvalabohu
zdrava a fungujuca konkurencia je pre dobro zakaznikov :agree:
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa medved » 08 Okt 2018, 22:35

ked si uvedomis ze bezne tdp desktop cpu samotneho je >>65w; laptop cca 15 az 40w.
ja mám max cca 110W v OC :mrgreen: (bežne aj viac aj nad 150W v OC, no som limitovaný chladičom a zatiaľ nemám delid) ... no vyzerá to zaujímavo momentálne AMD vs. Intel, som zvedavý, ako to bude pokračovať ďalej... ja som hlavne veľmi rád, že som stihol za veľmi veľmi dobrú cenu i7 8700K z posledných kusov na sklade nedávno kúpiť kým sa všetko nevypredalo, teraz čo je nedostatok procakov kvôli tomu, že Intel nestíha 14nm čipy tak ceny šli brutálne nahor... ja som stihol kúpiť 8700K za 336€ a dnes v tom istom eshope, kde som ho kúpil už je cena 580€ a dostupnosť vo hviezdach... alza ma nižšiu cenu, teda mala... dlhodobo nedostupné a keď už konečne bude tak cena asi tiež bude astronomická... ten nový Ryzen je aktuálne veľmi zaujímavý.
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa juraj77 » 09 Okt 2018, 10:01

Medved. Ako si spokojný s cofee lake ? Práve som pozeral na alze, za 700 EUR desktop HP s procesorom cofee lake. Normálne nad tým uvažujem.
https://www.alza.sk/hp-prodesk-400-g4-dm-d5450775.htm
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa medved » 09 Okt 2018, 10:40

Ja som s Coffee Lake veľmi spokojný no na inom, ako mojom i7-8700K som nepracoval a netestoval. Prechádzal som z i5-4690K a to je obrovský skok s výkonom nahor. Vo všetkom, či je to multitasking, hry, rendering videa do 4K, počas renderingu do 1080p nie je problém popri tom aj GTA V hrať bez straty fps a nejakého výkonu, streamovanie by tiež nebol žiadny problém to je bez debaty... predošlá i5-4690K mi robila problémy pri strihaní videá v 4K a to nerobím nič zložité, jednoduché rýchle veci no i5 to už dosť silno na hrane zvládala. Obe verzie som taktoval. No nemám prehľad, ako sú natom ostatné verzie alebo ako tieto osekané na nižších f procaky. Osobne ak by som riešil nový PC tak by som šiel do najnovšej generácie CPU, teda Coffee Lake. Neviem k čomu bude slúžiť ten PC, no jednu vec si treba uvedomiť. Tento CPU má dosť nízku f na jadro, len 2,1GHz. Pri aplikáciach, ktoré nevedia využívať viac jadier a ťažia z výkonu jedného či max dvoch jadier to môže byť problém. Boost je tam sice na 3,8GHz ale na toľko to pôjde minimálne... stále beží aj niečo na pozadí a väčšinou stále ide viac jadier a táto f je len na jedno jadro ak je aktívne.
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa juraj77 » 09 Okt 2018, 10:53

No nakoniec sa rozhodnem asi pre Dell Vostro 3470 SFF za 772 EUR: https://www.alza.sk/dell-vostro-3470-sff-d5362921.htm

Hrať hry sa nechystám, a je to nakoniec jediný počítač ktorý mi vyhovuje z hladiska parametrov a ceny.
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa medved » 09 Okt 2018, 11:31

Tak tento už vyzerá oveľa lepšie, CPU znateľne bude lepší, RAM v pohode a grafika stačí ak len na internet, office a bežné veci mimo náročného SW (grafika,video,hry). Základ je CPU s RAM nech to nebrzdí, má to SSD a takáto grafika postačí v pohode.A má to už aj mechaniku :mrgreen: (pri mojich zásobách DVD a CD...)
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa juraj77 » 09 Okt 2018, 15:51

Nakupoval niekto počítač značky DELL priamo cez ich stránku http://www.dell-shop.sk ?
Práve som zistil že majú lepšie ceny ako zelený marťanko.
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
F-r-a-n-t-i-s-e-k
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 427
Dátum registrácie: 16 Sep 2019, 20:43
Bydlisko: Šurany
Vek: 42

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa F-r-a-n-t-i-s-e-k » 18 Máj 2020, 10:29

Ktorý notebook cca do 330€ vybrať?
15", SSD 256GB, 4GB RAM, nie Celeron.
Len tak na bežné použitie doma.
Napriklad u zeleného marťanka.
0

Používateľov profilový obrázok
Sinuhet
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 24 Feb 2020, 19:07
Bydlisko: Bratislava

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa Sinuhet » 18 Máj 2020, 14:05

Za tuto cenu je najlepsia volba premiovy repasovany notebook so zarukou.

Tu sa daju najst krasne stroje, upravia ti specifikaciu a mas 2 rocnu zaruku (okrem baterie)
https://www.furbify.sk/notebooky
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa Edgar » 18 Máj 2020, 14:15

Furbify sú predražené šroty. A hlavne predávajú nový Windows za 30€ aj ku zariadeniam kde bola OEM licencia pretože strhnú štítok... Ja som presne pred rokom kúpil toto, notebook ako nový, ako keby tie 4 či 5 rokov bol odložený v skrini. Aj vnútro bez smietky prachu... Baterka 75% kapacity, LTE modem na SIM kartu... Dokúpil som len 240GB SSD a 8GB RAM čiže ma v relatívne dobrej konfigurácii vyšiel na presne 300€. Samozrejme s licenciou na Win10 Pro keďže dá sa aktivovať kľúčmi z Win7. Ale uznávam že to bolo skôr o šťastí pri tejto kúpe.
Ale aby som odporučil repas a nie bazár tak jednoznačne Technimax, tam je ten repas na špičkovej úrovni, pretože nepredávajú nič poškodené, dokonca ak bol niekde predtým poškodený displej tak ho vymenia za úplne nový panel, pri desktopoch majú na zákazku vyrobené záslepky PCI pozícií (ak niektorá chýba), proste áno detaily ale toto je jednoznačne tá pridaná hodnota čo sa týka repasu. Konfigurácie taktiež do "aleluja". Balenie tiež na úrovni, notebook vydezinfikovaný a vyčistený, voňal ako nový :biggrin:
Napríklad tento s i7 3. generácie, 8GB RAM, dedikovanou grafikou NVIDIA Quadro, 128GB SSD za 336€ s DPH (nie je to reklama). Disk síce polovičný ako bol v požiadavke ale je to rozumný kompromis. A hlavne je to business class konštrukcia s magnéziovým šasi, to už niečo vydrží. Toto nespĺňa žiadny nový notebook do 330€.
0

Používateľov profilový obrázok
F-r-a-n-t-i-s-e-k
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 427
Dátum registrácie: 16 Sep 2019, 20:43
Bydlisko: Šurany
Vek: 42

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa F-r-a-n-t-i-s-e-k » 18 Máj 2020, 15:12

Díky chalani, pozriem sa aj na tie repasované kusy.
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa hpeter » 18 Máj 2020, 16:48

http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_i7/I ... essor.html 22nm 2012 za 330€ ...
nove je nove, aj ked nizsia trieda, ale s mensou spotrebou a lepsim vykonom.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: AKÝ NOVÝ NOTEBOOK?

Príspevok od používateľa Milos66 » 18 Máj 2020, 17:35

Nechcem na týchto stránkach moc podporovať reklamu, ale nedá mi.
Od tohot pána som bral už dva noťasy DELL a jeden monitor tiež DELL. Maximálna spokojnosť a to ten starší noťas už ide štyri roky bez zaváhania. No a čop je hlavné, záruka adoklad ako aj v obchode.
https://www.bazos.sk/hodnotenie.php?mai ... =lsdigital
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok