Net z domu do domu

Moderátori: psichac, Moderátori

eva
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04 Feb 2022, 23:41

Net z domu do domu

Príspevok od používateľa eva » 06 Feb 2022, 10:27

Ahojte.
Som tu nová a hľadám pomoc u vás...
Vie mi niekto poradiť, čo kúpiť, keď chcem potiahnuť net z jedného domu do druhého domu na tom istom pozemku? Vzdialené sú nejakých 20 metrov....
Ďakujem za každú radu.
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 982
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Net z domu do domu

Príspevok od používateľa budvar10 » 06 Feb 2022, 10:47

Kábel. :)


Otázka je, čo tam máš. Moja predstava by bola dať to do zeme. Hadica stojí tak 20e. Prevliecť TP kábel.
Ak treba, tak nejaký 1G repeater alebo switch, teda ak nemáš voľné porty, napr. TP-Link TL-SG105, cena cca 20e. No a na druhej strane tiež, alebo router, ak chceš WiFi. Taký TP-Link Archer C6 router stojí cca 30e.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Net z domu do domu

Príspevok od používateľa romiadam » 06 Feb 2022, 22:19

Najspolahlivejsie riesenie je prepojenie cez kabel, (rychle a spolahlive), no treba ten kabel dakade ponatahovat.
Druhe riesenie je wifi prepojenie, ale tych 20m je uz dost, ale aj to sa da poriesit. Tu hrozi pokles rychlosti prenosu, vplyvom rusenia inych zariadeni a podobne (nie najspolahlivejsie riesenie, ale da sa aj takto).

Napis co mas momentalne za pripojenie k internetu, ci cez tel. linku, alebo cez Wifi antenu a pod. Ake zariadenia tam su (ak nevies tak odfot stitok toho zariadenia, my si to uz najdeme).

Tak zatial tolko.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Net z domu do domu

Príspevok od používateľa josek » 07 Feb 2022, 08:35

Okrem už spomínaného kábla sa dá tých 20m spoľahlivo a s potrebnou rýchlosťou preklenúť pomocou WiFi Mesh. Výrobcovia umožňujú zapojiť do siete až päť zariadení mesh, čím by si mohla vyriešiť internet pomocou WiFi v obidvoch domoch.
Cena napríklad pre trojicu zariadení mesh sa pohybuje približne od 70€ (ľahko sa dajú nájsť v známych obchodoch). Dajú sa podľa potreby konfigurovať a kontrolovať celú sieť a pripojiť do siete až 64 zariadení.

Rozširovať internet pomocou WiFi opakovačov by som nedoporučoval!
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Net z domu do domu

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 07 Feb 2022, 08:41

na 20 metrov, to je nic, to zvladne aj nanostation loco, alebo mikrotik.a v pohode aj vyse 100Mbit - myslim, ze viac asi nebudu potrebovat.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

eva
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04 Feb 2022, 23:41

Re: Net z domu do domu

Príspevok od používateľa eva » 11 Feb 2022, 14:15

Ahojte. Vďaka za všetky rady. Vacsina výrazov je pre mňa španielska dedina. Brat má net od tcom pevnou linkou. Kedysi pevný telefón. Po dome už má nejaké tie zosilovace.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Net z domu do domu

Príspevok od používateľa romiadam » 11 Feb 2022, 20:52

Nic z v zlom, ale ak tieto terminy o sme tu pisali su pre teba spanielska dedina, tak o tu neries. o hlalve sme uz napisali (kabel vs. wifi)

Opytaj sa v tvojom okoli alebo chod do najblizsej PC servisnej predajne a opytaj sa ich ci nevedia o niekom co by ti ten internet neakym sposobom dopravil do toho druheho domu.(mozno aj oni to robia).
Tiez jeho prva otazka bude ci to chces potiahnut cez kabel, alebo cez wifi.
Najlacnejsi sposob je kabel, (ale neesteticky, lebo sa musi potiahnut od toho bodu kde je ta krabicka od telecomu az po wifi krabicku v tom druhom dome).

Krajsie riesenie je cez wifi (bezdrotovo), ale zase tie wifi zariadenia potrebuju napajanie - zasuvku (musia sa umiestnit tam kde je zasuvka, alebo zasuvku namontovat tam kde to wifi zariadenie ma najidealnejsie miesto).

Tak sa rozhodni sama co ti najviac vyhovuje. A tak si to daj spravit.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

eva
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04 Feb 2022, 23:41

Re: Net z domu do domu

Príspevok od používateľa eva » 18 Feb 2022, 19:49

Už som sa informovala aj v tcome aj v obchodoch s ekektronikou. Tak vďaka
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Net z domu do domu

Príspevok od používateľa romiadam » 18 Feb 2022, 22:51

Tak ak mozes, daj nam potom vediet ako to spravili a ci to funguje OK.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Net z domu do domu

Príspevok od používateľa OHAJ » 19 Feb 2022, 09:14

Existuje ešte tretia možnosť, kedže v prvom dome internet má, oba domy sú isto za jedným sieťovým trafom, tak priamo cez zásuvku 230V https://svetelektro.com/phpbb/?w3=dmlld ... 90PTU0ODcx
Obrázok
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok