Wifi spojenie na cca 5km

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Wifi spojenie na cca 5km

Príspevok od používateľa bobor1992 » 30 Okt 2008, 23:35

Názov snáď hovorí za všetko :lol: Dalo by sa nejako realizovať spojenie na takúto diaľku za rozumnú cenu? (myslím cez klasické AP a antény najlepšie vyrobiteľné doma) a ešte sa chcem spýtať ako je to s legalitou :wink:
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Používateľov profilový obrázok
gumax1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 09 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: topolcany
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gumax1 » 31 Okt 2008, 09:26

tak 5km neni moc ale musis brat do uvahy ze z domacimi antenami to nepojde keby kupis 24db antenu tak to uz je o inom ..a legalita je to legalne podla mna lebo v pasme 2,4Ghz by mali byt nejake volne kanaly vyhradene prave na toto s kade si? ak z BA tak zabudni ak niekde z vychodu tak moze byt
0
Elektroniku mám radšej ako baby, pretože ma ešte nesklamala.

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 31 Okt 2008, 09:30

Som zo Zvolena, našiel som toto http://death.free-web.cz/antena.htm to si chcem spraviť zatiaľ, v reakciách na to písali že uskutočnili spojenie na 6 km
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Andrej
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 04 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: GA/BA
Vek: 38

Príspevok od používateľa Andrej » 31 Okt 2008, 09:48

Ked antenu tak porfi. Lebo wifi anetna neni len prijimacia, ale aj vysielacia a to uz je problem. Totizto pokuty ktore ta mozu postretnut su take, ze by si si za to kupil stovky profi anten.
0

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 31 Okt 2008, 09:51

Ja si chcem spraviť aj vysielaciu aj prijímaciu a začo tie pokuty? Za to že nepoužívam certifikovanú?
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Andrej
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 04 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: GA/BA
Vek: 38

Príspevok od používateľa Andrej » 31 Okt 2008, 10:58

No v kazdom pripade zakon neuvadza typ anteny, uvadza len maximalne vykony, ktore taka domaca antena asi nesplna a keby aj, nemas to ako dokazat. A ak by si chcel, tak si daj porobit testya certifikaty. No a na to aby si malproblemti staci "poctivy" postarsi susedik,alebo susedka, ktory/a si zmysli, ze kvoli tvojej antene nechyta HBO, alebo ze ma maly dochodok.
0

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 31 Okt 2008, 12:02

Uf...dobre, prenos cez celý Zvolen sa nekoná, to bolo len tak teoreticky ale vo vnútri by taká anténka ako je v tom linku asi nikomu nevadila... A myslím že ani by nevadila na občasné použitie na dedine kde je vekový priemer cca 60 rokov :)
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok