Ako dostať 2 routre na spolocnu sieť?

Moderátori: psichac, Moderátori

Sahasrar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 16 Máj 2015, 00:05
Bydlisko: TN

Re: Ako dostať 2 routre na spolocnu sieť?

Príspevok od používateľa Sahasrar » 04 Máj 2019, 20:07

Ďakujem, za cenné rady priatelia. Nakoniec som to zapojil tak, že router od ISP funguje iba ako modem + TV a vsetko ostatné je napojene na router za ním + switch. Pretože ten router od ISP je tak veľmi nemodulovatelný... a nedokázal som ho inými metódami prepojit. Teraz mi všetko funguje tak ako som chcel len je do "obvodu" zapojený + switch. Ešte raz Vám ďakujem.
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Ako dostať 2 routre na spolocnu sieť?

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 04 Máj 2019, 20:34

To je bežná vec za router hodiť switch. Kľudne dajte ďalší ak by trebalo, môže byť aj switch “za” switchom.
0

Fer
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 04 Apr 2019, 13:16

Re: Ako dostať 2 routre na spolocnu sieť?

Príspevok od používateľa Fer » 04 Máj 2019, 20:37

Sahasrar napísal:
maskrtnik01 napísal:Akurát keď má na B NAT, nebude to vadiť?

K tomu ISP routru, ak sa jedná o jednu nemenovanú spoločnosť s DOCSYS na WAN, tak tam sa nedá nastaviť ani LAN IP adresa.
Nemenovaná spoločnosť čo dáva Speedport Entry 2i routre... Je to nešťastné zariadenie lebo jeho prispôsobiťeľnosť užívateľom je na zaplakanie.
keď sa to tu spomenulo ohľadom tých speedport entry 2i.. je možné na neho nahrať nejaký custom firmware čo by umožňoval lepšiu "menežerovateľnosť" ? hľadal som niečo na gugloch ale akosi som nenašiel úplne to čo som hľadal :pain:
0

Sahasrar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 16 Máj 2015, 00:05
Bydlisko: TN

Re: Ako dostať 2 routre na spolocnu sieť?

Príspevok od používateľa Sahasrar » 05 Máj 2019, 12:17

Fer napísal: keď sa to tu spomenulo ohľadom tých speedport entry 2i.. je možné na neho nahrať nejaký custom firmware čo by umožňoval lepšiu "menežerovateľnosť" ? hľadal som niečo na gugloch ale akosi som nenašiel úplne to čo som hľadal :pain:
No to som hladal aj ja, ale nenasiel som volne dostupné nic co by sa dalo pouzit. Ale na podpore ti povedia ze za poplatok ti nahraju "lepsi" firmware s viac moznostami.
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Ako dostať 2 routre na spolocnu sieť?

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 05 Máj 2019, 12:45

Lepší, ale ako pre koho. Ja keď som mal internet od spomenutého ISP, mal som blbý router(s nepoužiteľným AP). Išiel som na výmenu, ešte menej relevantných možností konfigurácie, ešte viac vymaľované(a "rýchlejšie") rozhranie. Wifi som ani netestoval, rovno som ho vypol(to som už mal vlastné AP). To že aké parametre má DOCSYS linka k ISP ma nezaujíma, aj tak to nesmiem zmeniť.
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako dostať 2 routre na spolocnu sieť?

Príspevok od používateľa martin knocik » 05 Máj 2019, 12:47

Lepsie nez nahravate nejaky neoficialny firmvare je podla mna zaziadat si na technickej podpore (podla posiu to tipujem na Telekom) prepnutie routru do bridge modu a pripajat sa cez PPPoE na teto primitivny router z nejakeho lepsieho routru.

Toto riesenie zredujuke speedport entry na hlupu krabicu od ktorej nic nepotrebujes. Len neviem ako to potom bude s TV.

Ja to tak mam doma spravene. Telekomacky VDSL router speedport entry je redukovany na hlupy bridge na ktory sa cez PPPoE pripajam z Raspeberry Pi ktory sluzi ako router (dokupil som externu sietovu kartu) + firewall.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Ako dostať 2 routre na spolocnu sieť?

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 05 Máj 2019, 12:57

Keď už sa bavíme takto konkrétne, ja mám na jednej adrese Telekom. Priniesli zvlášť ONT a nejaký TP-link, spokojnosť. ONT robí v podstate len switch, a TP-link osobne nepovažujem za odpad. Síce vyzerá že kedysi slúžilo ako wifi router....ale myslím že dôležitejší je stav ako mi to priniesli, a s tým som spokojný.

Na inej adrese mám od nemenovaného(nechcem robiť reklamu) providera ethernetovú prípojku. Stačilo im povedať že si tam chcem pichnúť moje Unifi,a bolo Unifi. S takým vybavením sa už vážne nemám na čo sťažovať.
0

jou221
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03 Mar 2021, 22:06

Re: Ako dostať 2 routre na spolocnu sieť?

Príspevok od používateľa jou221 » 03 Mar 2021, 22:16

Mam problém neviem si rady
Jeden ruter od orangu VDSL na hornom poschodí a na spodné poschodie nedosiahne wifi poriadne ..preto tam mam natiahnutý kábel lan a este jeden wifi.ruter Asus
.teraz ta otázka ci sa to dá prepojiť aby keď prídem na spodné poschodie našlo vždy tu silnejšiu wifi a tam.sa pripojím mobil..aby sa aj rovnako volali a bola to len jedna wifi sieť napríklad..
Ďakujem mozno som to písal ako laik
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Ako dostať 2 routre na spolocnu sieť?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 03 Mar 2021, 22:31

jasne, daj na oboch wifi rovnake ssid, heslo a kabel pichni do asusu do LAN.
To, aby sa automaticky prepol na silnejsiu siet, je skor zalezitost klienta (notas, mobil), ale niektore lepsie wifi routre maju moznost nastavit pri akej min. kvalite maju drzat spojenie, ak by bola nizsia, tak to zariadenie "odkopnu" a ono sa pripoji na silnejsiu (teoreticky, obcas su mobily strasne tvrdohlave).
jedna siet - to uz potrebujes nieco lepsie, a idealne aby oba wifi routre boli jednej znacky.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

jou221
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03 Mar 2021, 22:06

Re: Ako dostať 2 routre na spolocnu sieť?

Príspevok od používateľa jou221 » 04 Mar 2021, 17:06

Este mi ruter ponúka takúto možnosť..ale skúšal som to a moc sa tomu nechcelo ..nechápem ako to ze išiel YouTube ale stránky nie..v tomto prípade sa to ako zapája?
Prílohy
Screenshot_20210303-213806_CaptivePortalLogin.jpg
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Ako dostať 2 routre na spolocnu sieť?

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 04 Mar 2021, 18:14

To je správne. Na druhom routri treba vypnúť služby ako NAT, DHCP server, a pod.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Ako dostať 2 routre na spolocnu sieť?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 04 Mar 2021, 22:21

rezim ap je jednoducho povedane len prevodnik kabel-wifi. len mu nastavis ssid, heslo a on vsetko co pride na wifi posiela dalej do kabla a naopak.
v tomto rezime by mal byt kabel v konektore lan, nie wan (nemusi to platit na 100percent, ale je to take zauzivane pravidlo).
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok