Vypadávajúce Wifi na notebooku Lenovo Legion y530

Moderátori: psichac, Moderátori

kVA
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 14 Jan 2018, 20:24

Vypadávajúce Wifi na notebooku Lenovo Legion y530

Príspevok od používateľa kVA » 17 Dec 2020, 04:38

Zdravím,

Mám už dlhšiu dobu taký problém teda v podstate od kúpy toho notebooku. Kupoval som ho ako nový. Po čase začalo vypadávať wifi. No myslel som si že to je veľa zariadeniami prepojenými na wifi. Vtedy som mal starú "škatuľu" od ružového poskytovateľa. Tak som prešiel k oranžovému poskytovateľovi no problém pretrvával. Už ma to pri práci veľmi obmedzovalo tak som si povedal že prejdem na Linux. Na pc som nainštaloval Linux Manjaro. Od inštalácie na notebooku wifi nevypadlo ani raz. Teraz asi 10 dni som sa vrátil k Windowsu kvôli programom ktoré potrebujem. A problém sa zase objavil. Čiže sieťou a poskytovateľom to nebolo a ani nebude. Samozrejme je jedno či som pripojený na 5GHz alebo 2,4GHz. chová sa to úplne rovnako. Taktiež to nebude presýtením sieťami v okolí keď že bývam v paneláku. Nechápem len jednu vec. Pri iných OS to notebook nerobil. Robí to len pri Windows a samozrejme mobily s iOS a android a druhý notebook s windows 10 to nerobia.

Už ma len napadá vymeniť wifi kartu ak teda nie je integrovaná. Aktuálny používaný ovládač je Realtek 8822BE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NIC. Alebo je niečo od znovu inštalácie a tak isto aj pri prvom zapnutí bolo zle nastavené?

Čo to podľa vás môže byť?
Prílohy
image.png
0

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Vypadávajúce Wifi na notebooku Lenovo Legion y530

Príspevok od používateľa mac26 » 17 Dec 2020, 11:38

Skontroluj ci mas vyypnute BT. Vacsinou pouziva tu istu antenu/anteny ako WiFi a niekedy to proste blbne ked su zapnute naraz.
0

vaanja
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 22 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: TO
Vek: 49

Re: Vypadávajúce Wifi na notebooku Lenovo Legion y530

Príspevok od používateľa vaanja » 17 Dec 2020, 19:13

Ak je v zaruke tak reklamovat.
Ak funguje pod linuxom tak problemom je ovladac pre Windows10.
Niekomu pomohol tento driver:

https://support.lenovo.com/us/en/downloads/ds505745

a niekomu roll-back ovladaca pripadne sa vyskytuju extemisti, ktory si vymenili kartu za Intel ...

https://www.reddit.com/r/Lenovo/comment ... _on_y7000/
https://forums.lenovo.com/t5/Gaming-Lap ... 185?page=7

Inak aj linuxaci hlasia problem:
https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=324341
0

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Vypadávajúce Wifi na notebooku Lenovo Legion y530

Príspevok od používateľa TomasNM » 13 Sep 2022, 15:52

Ja som nedavno riesil podobny problem, ale tentoraz na Linux-e.
Fungovali mi iba 5G siete (co je nedostatocne), 2.4G ani nevidel, a k tym co videl, sa nedokazal pripojit.
Nakoniec som zahadu odhalil - totiz Linux spustam z USB kluca (ako druhy plnohodnotny OS na firemnom ntb., bez korporatnych obmedzeni) a tento kluc ked je v zadnejsom USB porte, tak to blbne, ale v prednejsom uz nie. Ak ale dam par cm predlzovak, tak funguje aj v zadnejsom. Cize tento konkretny USB kluc (je plastovy) zrejme vytvara nejake rusenie, ktore ked je blizko WiFi anteny, tak ju rusi. Preto mi aj bolo zo zaciatku divne, ze ked spustim Live, tak OK, ale po instalacii problem. Live mam samozrejme na inom USB kluci.

Netvrdim, ze to moze byt problem zakladatela temy, ale mozno tato moja skusenost niekomu pomoze.

Notebook: Dell Precision 7560
Vinnik: SanDisk Ultra Fit USB 3.1 32 GB
image.png
image.png
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Vypadávajúce Wifi na notebooku Lenovo Legion y530

Príspevok od používateľa romiadam » 14 Sep 2022, 15:53

Mne takto blbol buetooth. Vzdy, ked som dal PC hibernovat, po zobudeni som pocul len tu zvucku "TU - tu" (ked vytihnete z PC USB zariadenie) a ikonka bluetooth zmizla z praveho dolneho rohu. Jedine ako som mohol dostat tu ikonku naspat restart. Preinstaloval ovladac, nepommohlo.
Dva roky som sa takto trapil, az som dostal chut to opravit a stravil som nad tym asi cely den. Citanim roznych rad komu co pomohlo. Nakoniec sa mi ani neviem ako podarilo najst taku verziu bluetooth drivera, s ktorym toto uz nerobi.

Je to na 1 000 000 % problem ovladaca. Vypni automaticku aktualizaciu Win, a hladaj ine ovladace a testuj formou Nainstaluj, odkusaj, odinstaluj a skus iny...

Len nedovol windowsu ten ovladac automatiky instalovat, lebo ti vrati naspat svoj - nefunkcny driver.
A ked taky ovladc najdes, tak si ho odloz do trezoru, aby si ho nestratil. To bude vzacny ovladac. :mrgreen:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok