Jeden opticky vyvod / dva opticke konventory

Moderátori: psichac, Moderátori

agn
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 07 Jan 2021, 20:41

Jeden opticky vyvod / dva opticke konventory

Príspevok od používateľa agn » 09 Mar 2021, 01:57

Zdravim, chcel by som sa opytat ako by som mohol "rozdelit" signal z optiky ktoru mam doma pre dva rozlicne opticke konventory. Ide mi o to aby som do mojej izby v ktorej mam online ups mohol zapojit svoj opticky konventor a svoj ruter. Momentalne to mam takto, v obyvacej izbe je zasuvka od orangeu https://screenshot.cz/9EFQW/. S tejto zasuvky vedie opticky kabel do rutra/konventora ktory mam od orangeu (huawei hg8245h) a z neho lan kabel ku mne do izby.
Predstava je ze by som kupil opticky konventor https://www.alza.sk/tp-link-mc200cm-d309072.htm ,10 metrov optickeho kabla ktory by viedol do tohto konventora a cez neho pomocou ethernet kabla by isiel net do mojho rutra (edgerouter x) Je takato kombinacia vobec mozna a ak ano ako spravim pre to co mam v stene dva opticke vyvody ? Existuje nejaka "rozdvojka"? Ide mi o to aby moje zariadenia boli napojene na ups a aby som mal internet ktory neni nijako hardwareovo "bottlenecknuty" zariadeniami ktore su napojene na wifi ruter od orangu, ci mi klesne download mi az tak nevadi.
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 982
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Jeden opticky vyvod / dva opticke konventory

Príspevok od používateľa budvar10 » 09 Mar 2021, 08:37

Myslím, že jednoduchšie a lacnejšie by bolo použitie repeatra ešte pred roterom, teda ak by to bol ethernet. Je tu ale problém, to čo máš je pravdepodobne ADSL router a to neviem či je také niečo vôbec možné. Ten optický konvertor ti určite nepomôže. Opýtaj sa priamo v Orange na možnosti.
0

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Jeden opticky vyvod / dva opticke konventory

Príspevok od používateľa Sani1 » 09 Mar 2021, 09:00

Nemyslím si, že optike by malo vadiť, čo je namodulované na tom "svetle-nesvetle", aj keď určite sú aj špecialitky. Skôr si treba dávať pozor na typ konektora, prípadne vlnovú dĺžku. A nepredpokladám ani extra závratnú cenu, veď koniec koncov aj z hlavného rozvodu po ulici sa ten signál musí rozdeliť/odbočiť do tvojho domu, či bytu. Najlepšie by to vedeli servisáci, čo inštalujú optiku pre tieto telekomunikačné firmy. Skús vyhľadať "optical splitter" alebo pozri https://community.fs.com/blog/what-is-a ... ter-2.html
0

Daevid
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 15 Nov 2007, 00:00

Re: Jeden opticky vyvod / dva opticke konventory

Príspevok od používateľa Daevid » 09 Mar 2021, 10:33

agn napísal:
09 Mar 2021, 01:57
Zdravim, chcel by som sa opytat...
Nebude to fungovať. Ten optický prevodník na sieti od orangeu nerozchodíš. A celkovo riešiš nejaký vymyslený problém, ktorý vôbec neexistuje. "bottleneck" vážne? Ako sa aktuálne prejavuje?

Na pripojenie k orange optickej sieti potrebuješ adekvátny Gpon convertor, ktorému orange pridelí prihlasovacie údaje koncového zariadenia a pridelí mu aj koncovú IP adresu. Ak si zaplatíš za ďalšiu internetovú prípojku, tak ti dané zariadenie bez problémov poskytnú a nový optický kábel potiahnu až k tebe do izby. Nemusíš teda riešiť žiadnu rozdvojku na optiku.... Ale ak chceš rozdeliť už existujúcu prípojku, tak na optickej sieti operátora sa ti to nepodarí....
0

Používateľov profilový obrázok
Ado_PO
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 31 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: U Koňarov/Prešov
Vek: 40

Re: Jeden opticky vyvod / dva opticke konventory

Príspevok od používateľa Ado_PO » 09 Mar 2021, 10:50

Momentalne to mam takto, v obyvacej izbe je zasuvka od orangeu https://screenshot.cz/9EFQW/. S tejto zasuvky vedie opticky kabel do rutra/konventora ktory mam od orangeu (huawei hg8245h) a z neho lan kabel ku mne do izby.
Predstava je ze by som kupil opticky konventor https://www.alza.sk/tp-link-mc200cm-d309072.htm ,10 metrov optickeho kabla ktory by viedol do tohto konventora a cez neho pomocou ethernet kabla by isiel net do mojho rutra (edgerouter x) Je takato kombinacia vobec mozna a ak ano ako spravim pre to co mam v stene dva opticke vyvody ?
Toto fungovať nebude, uvedený konvertor je určený na prevod optika/metalika a nemá funkcie routra, používa dve samostatné vlákna, do prvého vysiela a z druhého prijíma. V opt. vlákne od providera to ide oboma smermi.

Rovno volať na zákaznícku alebo lepšie servisnú linku Orange a pýtať sa, pripájať ďalšie zariadenie bez súhlasu providera na akúkoľvek jeho sieť môže skončiť zmluvnou pokutou a tiež ukončením zmluvy. Ak chcete mať optický router chránený tou online UPS, tak jedine zaobstarať dlhší optický kábel medzi routrom a vývodom v stene a router preniesť do izby s UPS, alebo natiahnuť ku adaptéru el. predlžovačku od UPS.

Už ma predbehli, aj lepšie vysvetlili. :agree:
0
RoHS? Hrôza a des.

agn
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 07 Jan 2021, 20:41

Re: Jeden opticky vyvod / dva opticke konventory

Príspevok od používateľa agn » 09 Mar 2021, 14:36

Jop, dakujem ze snahu borci, orange mi potvrdil ze bez dalsieho zavedenia optiky sa to neda.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok