Problem so Switchom

Moderátori: psichac, Moderátori

radeno
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12 Apr 2021, 18:33

Problem so Switchom

Príspevok od používateľa radeno » 12 Apr 2021, 18:54

Dobry den,
potreboval by som poradit, co sa mi pokazilo v mojej localnej sieti. Mam v dome uz 5 rokov funkcnu siet v tomto poradi. Opticky prevodnik->router bez Wifi-->Switch-->(Zo switch nasledne do AP na cely dom na Wifi, plus do vsetkych izieb kable). Vsetko fungovalo, ale teraz po 5-ich rokoch mi odisiel nejaky prvok. Prestal ist net v celej sieti za routrom. Tak som automaticky vymenil Switch, ale islo to len 1 tyzden. Hlasi mi to vsade, ze nemam net. Neviete mi poradit, co sa mohlo stat. Moze byt nieco take, ze mi to router nejak odpaluje? Ked urobim restart Switcha, tak mi to ide len chvilku, tak 5 minut, potom to je opat bez siete.

Teraz som namiesto toho noveho switcha dal nejaky stary router, ide to, ale neviem do kedy.

Dakujem za radu.
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Problem so Switchom

Príspevok od používateľa Mek » 13 Apr 2021, 10:48

Niekedy sa stava, ze router vycerpa vsetky IP adresy, ktore jeho DHCP server pridelil zariadeniam v lokalnej sieti. Stane sa to rychlejsie, ak sa strieda vela zariadeni v kratkom case. Ale na to by mal pomoct obycajny restart routera.
Ked ti to nejde, ako vyzeraju vlastnosti sietoveho adaptera v PC? Napriklad vypis z ipconfig /all
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Problem so Switchom

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 13 Apr 2021, 11:17

Alebo skúsiť nastaviť pevnú ip mimo rozsah dhcp.

Keď tak potom divoké riešenie by bolo prepnúť LAN na 172.16.0.0/16 alebo aj 10.0.0.0/8 - nesmie to ale byť rovnaká sieť ako na WAN rozhraní (t.j. sieť providera).
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Problem so Switchom

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 13 Apr 2021, 15:56

ked si vymenil switch, vymenil si aj adapter? alebo skusit novy na routri?
Casto sa stava, ze switch, alebo router zblbne, ked adapter ma uz nejaky ten rok za sebou.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

radeno
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12 Apr 2021, 18:33

Re: Problem so Switchom

Príspevok od používateľa radeno » 16 Apr 2021, 20:39

Zdravim vsetkych,

dakujem za rady. Bol to nakoniec asi problem len v zasuvkovej liste, co mam v racku. Dal som kabel zo switcha do druhej zasuvky a zatial to funguje ok. Tak bud to je to alebo to bude len kabel, ze som teraz s nim pomykal a dal ho dalej. Ak to vypadne zase, tak vymenim kabel. Nie je to vlastne ani adapter, len kabel v tomto pripade.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok