Vonkajsia wifi

Moderátori: psichac, Moderátori

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Vonkajsia wifi

Príspevok od používateľa loksiklubos » 04 Nov 2021, 12:55

Zdravím akú antenu by ste mi odporučili na vonkajsie prostredie. Potrebujem rozšíriť wifi na záhradu pre wifi/ip kamery aby nemusel ťahať kable. Dosah aspoň 300m v oboch pásmach. Momentálne tam mam nanostation5 ale niesom spokojný co sa týka aj rýchlosti internetu signál chytám na plno ale velakrat som bez internetu
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Vonkajsia wifi

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 04 Nov 2021, 23:11

na 300m nanostation musi slapat. mas priamu viditelnost? nebezia na rovnakom kanali dalsie wifi (napr. sused)?
ako mas nastaveny nanostation? rezim ap? ci aj router? pada ti ping aj ked skusis ping na ten nanostation?
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

loksiklubos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23 Sep 2013, 22:10
Vek: 36

Re: Vonkajsia wifi

Príspevok od používateľa loksiklubos » 10 Nov 2021, 07:17

Tak ist ide ale prenosná rýchlosť je pomala dosť keď aj niečo vyhľadávané strašne dlho načítava stránky chcel by aspoň niečo silné ako 54 rychlost
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Vonkajsia wifi

Príspevok od používateľa misocko » 10 Nov 2021, 07:32

Tak jedna vec je dosah routera a druha vec je dosah koncovej stanice (mobil?) . Pochybujem ze moj mobil bude komunikovat cez wifi na 300m , alebo sa mylim?
0

darlington
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 06 Okt 2021, 17:44

Re: Vonkajsia wifi

Príspevok od používateľa darlington » 10 Nov 2021, 09:10

PANELOVE ANTENY su do 500m.Zalezi kde byvas.Cez mur ma velke straty a dosah prakticky klesa uz na nulu lebo signal vyziarit slabunky.Cez sklo je to o nieco lepsie.Najlepsie je tak aby bola vonku nie na streche ale nech tieni mur aby nechytala zo zadu a z bokov odrazy inych wifin.Len z predu bude rusit.Lepsia by bola uz len yagi ale tie sa uz prestali vyrabat asi koly ruseniu.Tie mali velky dosah 1-2km v pohode tak krasne rusili siete v okoli.

54megabit nieje pomale nacitanie stranok ani nahodou.Akurat ze mozes mat kludne aj 1gigabit ak mas v okoli 100sieti tak ti to tak fajnovo rusi.Nezachyti ani 1 zo sto paketov ak ma v okoli "milion wifin".Treba si hlavne zistit ake siete v okoli v akom pasme a na akom kanaly a podla toho kupovat a hlavne si nastavit kanal aby sa navzajom nerusili.Pred 12rokmi som chytal na 3dbi pelendrek co som dam v izbe z vnutornej strany na okno siet vzdialenu 500m.To bola ina romantika mat wifi zadara.Dneska nezachyti clovek niekde ani s 15dbi panelovov vonku umiestnenou 200m signal tak sa navzajom uz rusia siete lebo je to tu uz preplnene wifinami.
0
Naposledy upravil/-a darlington v 10 Nov 2021, 09:22, upravené celkom 2 krát.

darlington
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 06 Okt 2021, 17:44

Re: Vonkajsia wifi

Príspevok od používateľa darlington » 10 Nov 2021, 09:19

misocko napísal:
10 Nov 2021, 07:32
Tak jedna vec je dosah routera a druha vec je dosah koncovej stanice (mobil?) . Pochybujem ze moj mobil bude komunikovat cez wifi na 300m , alebo sa mylim?
Ked mas smerovu antenu z uzkym uhlom primu tak taka dokaze zachytit aj slaby signal ak ju na rovnakom kanaly nerusia dalsie signaly.Ale ak su v okoli signaly na rovnakom pasme silnejsie tak ich odrazy budu rusit ten slaby signal to je fakt.Ale da sa niekde v horach kde niesu stromy len skaly trava by si chytal "inaksie vzdialenosti" ver tomu.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Vonkajsia wifi

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 10 Nov 2021, 11:45

ludkovia, nezabudajte, ze wifi nie je telka. tam je obojsmerna komunikacia. cize na oboch stranach by mal byt dostatocny vykon.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok