rýchlosť optický internet

Moderátori: psichac, Moderátori

agino
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 09 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Levice
Vek: 42

rýchlosť optický internet

Príspevok od používateľa agino » 30 Jan 2022, 19:00

Ahojte,
má tu niekto optiku od Orange?
Ja som prešiel nedávno a veľmi som sklamaný, tak si idem po rady.
300/30Mbit čo aj sedí pri meraní cez netmetre,
Reálna rýchlosť sťahovania súborov z odskúšaných serverov je 60Mbit/s (či už kábel, alebo wifi)
Dokonca premerané technikom nanovo a všetko OK.
Router Huawei HG8245W5

Nastavovali ste tam niečo extra?

Využívam internetovú televíziu (nie od Orange) a tá mi stále mrzla. Tak som požiadal o IPV4.
Mrznutie televízie sa minimalizovalo. Ale rýchlosť downloadu je stále max 60Mbit.

Pre zaujímavosť, dnes som skúšal pripojiť USB SSD na router, že si uložím doma nejaké dáta. Po nahrávaní na toto interné FTP rýchlosť 30Mbit či už cez kábel alebo wifi.

nutné dodať, že dlhé roky som využíval internet od konkurencie a rýchlosť sťahovania bola vždy limitovaná rýchlosťou serveru, teda vždy maximálna 300Mbit/s.
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: rýchlosť optický internet

Príspevok od používateľa Mek » 31 Jan 2022, 22:44

Po nahrávaní na toto interné FTP rýchlosť 30Mbit či už cez kábel alebo wifi.
Rozumiem dobre, ze si nahraval zvonka? Ak ano, potom to bol z pohladu routeru "download" a bol tiez pomaly, co potvrdzuje domnienku, ze chyba nie je v tvojom PC, ale v routeri alebo linke.
Ten technik aku metodu pouzil na meranie rychlosti? Mne ked montovali fibernet, tak pouzil speedtest.net (ktory pouzivam aj ja), ale to bolo roku pana 2011...
Ano, mam fibernet, tiez 300/30, a ziadne problemy. V tom routeri som nastavoval vela veci, hlavne vypnutie WPS a kanal wifi. Ale nic, co by ovplyvnovalo parametre linky. TV ani telefon k tomu nemam, iba interfernet.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok