Podarilo sa niekomu ziskat root access na EchoLife HG8245U?

Moderátori: psichac, Moderátori

sonic656
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 19 Mar 2014, 20:14

Podarilo sa niekomu ziskat root access na EchoLife HG8245U?

Príspevok od používateľa sonic656 » 25 Feb 2024, 07:34

Ahojte,
Mam router od orange Huawei EchoLife HG8245U (HG8245QA ver. A), a uz dlhsie ma stve a chcel som ho nahradit niecim vlastnym.

Z vela roznych doku na webe som sa dozvedel aky mi treba gibic (https://www.fs.com/de-en/products/133619.html), dnes sa mi podarilo tento router pekne oklamat a dostat sa na WAP shell cez telnet (trik je v tom spravit si telnet shell ked je v defaultnych nastaveniach a bez GPON, potom sa ten session magicky udrzi aj ked sa GPON pripoji a natiahne si nastavenia od orange). Avsak, stale sa mi nepodarilo ziskat vsetky potrebne udaje, resp nie som si isty ako nasledne nastavit siet. Zohnal som nejake MAC adresy a tak, ale radsej by som mal root shell na tento router a pokukal sa po vselicom co tam je, aby som pochopil ako to nastavuju a mohol si tu konfiguraciu spravit na svojom vlastnom a lepsom routri.

Cez WAP shell cez telnet je problem ten, ze daleko sa clovek nedostane, je to extremne obmedzene len na urcite prikazy, a ked sa chce clovek dostat hlbsie, alebo nebodaj pouzit SSH shell, tak si to pyta login/heslo. Zistil som ze jeden z userov je oskadmin (aka OrangeSKAdmin), avsak k jeho heslu som sa nedopatral.

Skusal som aj dopatrat sa k UART/Serial portu, ktory som myslim na doske nasiel, ale nic z neho nevyslo, takze tadial cesta nevedie, aj ked vraj sa to par ludom na internete podarilo.

Tak teda pisem sem, ci nahodou niekto nevie ako na tento router ziskat root shell, resp prihlasovacky, nech sa ho mozem zbavit a riesit si WANku sam :)

Dikicko!
0