Vysoký ping počas uploadu Vantiva FGA2235

Moderátori: psichac, Moderátori

krakki
Okoloidúci
Okoloidúci
Dátum registrácie: 23 Jún 2024, 16:49

Vysoký ping počas uploadu Vantiva FGA2235

Príspevok od používateľa krakki » 23 Jún 2024, 16:57

Dobrý deň, potreboval by som pomoc a to je taka, že počas uploadu mám vysoky ping pritom mám optiku (download 500, upload 100) počas downloadu sa to nedeje. Router mam Vantiva FGA2235 od telekomu a aj som im tam písal no ich odpoveď je "Pri vysokych tokoch uploadu sa skutocne moze popisovany stav vyskytnut, pokial nieje upload z Vasej strany nijak regulovany/obmedzeny a linka sa vytazi na maximum s tym ze neostane ziadna rezerva. Doporucujeme preto tento upload korigovat z Vasej strany." ale ako ho JA mam korigovat? Na routri nevidim ziadne QoL nastavenie a neviem ci teraz mam na kazdy telefon a pocitac z rodiny nainstalovat nejaky obmedzovac uploadu jak uplny blb. Pri predošlom routri mi to vôbec nerobilo a to bol nejaky Sagemcom ale tento nový to robí vždy. Ak sa to nijak nebude dať tak ich znova kontaktujem ale už vidím ako budú hovoriť samé blbosti tak radšej sa ešte spýtam tu. :D
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Vysoký ping počas uploadu Vantiva FGA2235

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 23 Jún 2024, 18:23

zistit ktory clen rodiny ma vysoky upload a riesit to s nim osobne.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

krakki
Okoloidúci
Okoloidúci

Príspevok od používateľa krakki » 23 Jún 2024, 21:46

ale toto není problem toho jedneho človeka. To akože teraz aj ked ja nieco budem uploadovat tak budem mat 300 ping len tak? Neni normalne zeby ked niekto nieco uploaduje tak bude taky velky ping.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 23 Jún 2024, 22:48

ked budes napr. pouzivat torrenty a upload pojde na max, tak to spolahlivo dokaze zabit linku. Musis si uvedomit, ze internet je obojsmerna komunikacia. Upload je vlastne aj ping, alebo ked surfujes na internete, tak natukas adresu - to je tiez upload. Cize ti technici maju pravdu v tom, ze ak ti ide upload na 100%, tak vlastne sa ti spomali aj download. Lepsie routre maju QoS, kde si prave vies nastavit prioritu na urcity typ packetov, pripadne nastavit horny strop pre konkretne zariadenie.
Este sa vratim k temnym dobam torrentu (a p2p obecne). Mne dokazalo zabit rychlost aj to, ze som mal vela otvorenych spojeni, ale stahovalo sa rychlostou vyrazne pod beznym maximom ktoru som mal pri beznom stahovani cez http.
mobily to nerobia, skor to tipujem na win10/11 a ich automaticke p2p aktualizacie.
0

krakki
Okoloidúci
Okoloidúci

Príspevok od používateľa krakki » 26 Jún 2024, 21:13

moj kamarat co ma optiku od minetu a router od nich, nema ZIADNY ping pri maximalnom uploade čiže mi chceš povedať že toto je uplne v pohode?
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Vek: 27

Príspevok od používateľa Edgar » 26 Jún 2024, 21:35

pocitujlasku napísal:
23 Jún 2024, 22:48
skor to tipujem na win10/11 a ich automaticke p2p aktualizacie.
Defaultné nastavenie P2P aktualizácií je iba v rámci lokálnej siete takže neviem či by to na to malo vplyv.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 26 Jún 2024, 23:03

krakki napísal:
26 Jún 2024, 21:13
moj kamarat co ma optiku od minetu a router od nich, nema ZIADNY ping pri maximalnom uploade čiže mi chceš povedať že toto je uplne v pohode?
Co znamena ziadny ping? ze mu vobec nepride odpoved? ano, je to normalny stav, kedze ping ma nejaky limit na odpoved a pri max. vytazenej sieti ma ping dost nizku prioritu, takze sa kludne moze stat, ze tie packety sa proste zahadzuju.

Edgar: Urcite?
Delivery Optimization is a peer-to-peer distribution method in Windows. Windows clients can source content from other devices on their local network that have already downloaded the updates or from peers over the internet.
0

Daevid
Stály člen
Stály člen
Dátum registrácie: 15 Nov 2007, 00:00

Príspevok od používateľa Daevid » 27 Jún 2024, 06:05

Je to tak, ako ti napísala podpora, čo tu potvrdili aj iný. Keď sa snažíš odoslať viac dát ako je schopný "kábel prepustiť" tak ping stúpne pretože komunikácia je vždy obojsmerná. Treba aj pochopiť čo ten ping vlastne znamená. Keď posielaš veľa dáta tak sa buferujú v routry a tomu dlhšie trvá než sa mu podarí ich odoslať cez ten kábel od isp....
0

Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Vek: 27

Príspevok od používateľa Edgar » 27 Jún 2024, 23:52

pocitujlasku napísal:
26 Jún 2024, 23:03
No preto som napísal že defaultné nastavenie, lebo defaultne je to takto
obrázok.png
0

zhuleny
Okoloidúci
Okoloidúci
Dátum registrácie: 01 Dec 2011, 12:48

Príspevok od používateľa zhuleny » 28 Jún 2024, 06:34

krakki, v routry nehladaj QoL ale QoS.
Pokial neobmedzite celkovy upload z lokalnej siete do internetu tak sa na pomaly ping nestazuj.
Nieje to chyba u operatora ale u teba.

Dalsia vec co dokaze zabit ping je privela zariadeni na WIFI, zariadenia pre domace pouzitie boli dizajnovane pre 16 WIFI pripojeni a dovtedy to system zvladal bez postihu, ale to sa uz mohlo zmenit v modernejsich routroch.
0

krakki
Okoloidúci
Okoloidúci

Príspevok od používateľa krakki » 28 Jún 2024, 23:14

pocitujlasku napísal:
26 Jún 2024, 23:03
krakki napísal:
26 Jún 2024, 21:13
Co znamena ziadny ping? ze mu vobec nepride odpoved? ano, je to normalny stav, kedze ping ma nejaky limit na odpoved a pri max. vytazenej sieti ma ping dost nizku prioritu, takze sa kludne moze stat, ze tie packety sa proste zahadzuju.

Delivery Optimization is a peer-to-peer distribution method in Windows. Windows clients can source content from other devices on their local network that have already downloaded the updates or from peers over the internet.
myslel som tym ze jemu sa ping absolutne nezvysi a mne ano, tak nechapem ako to tak moze fungovat.
0

krakki
Okoloidúci
Okoloidúci

Príspevok od používateľa krakki » 28 Jún 2024, 23:15

zhuleny napísal:
28 Jún 2024, 06:34
krakki, v routry nehladaj QoL ale QoS.
Pokial neobmedzite celkovy upload z lokalnej siete do internetu tak sa na pomaly ping nestazuj.
Nieje to chyba u operatora ale u teba.

Dalsia vec co dokaze zabit ping je privela zariadeni na WIFI, zariadenia pre domace pouzitie boli dizajnovane pre 16 WIFI pripojeni a dovtedy to system zvladal bez postihu, ale to sa uz mohlo zmenit v modernejsich routroch.
hej mas pravdu, myslel som QoS nie QoL. Na predošlom routri si vobec nepamatam kedy som mal vysoky ping ale na tomto je to stale. Vazne je to chyba u mna? :D
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 29 Jún 2024, 08:00

Tak ma lepsie nastaveny router. Aj tak ping ti dokopy nic nepovie. Ked je vytazena linka, tak si mozes kldne dat vyssiu prioritu na ping a co z toho budes mat? bude ti ukazovat nizky ping, ale aj tak ti vsetko pojde pomaly. praveze je dobre, ak ma nizku prioritu, lebo si vies tym pingom informativne overit, ci je linka vytazena, alebo nie. Pri lepsich routroch existuje napr. to, ze vies nastavit uzivatelom nejaky limit rychlosti. Napr. das strop 10Mbit a vies, ze aj keby dotycny tahal naplno, tak ostatnym pojde dobre.
0

krakki
Okoloidúci
Okoloidúci

Príspevok od používateľa krakki » 29 Jún 2024, 14:27

jak mi mozu ist ostatne veci pomaly? proste je to blbost co hovoris. Už sa tu opakujem po 30x ze pri predošlom routri išlo všetko v pohode ale kedze sa vypínal tak sme ho museli vymenit. A nechapem vymenili nám router ktory by podla mna mal byt lepsi a nie nejaky random shit ale ok dalej to tu nebudem riesit lebo tu odpoved nenajdem.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 29 Jún 2024, 15:43

ked mas naplno vytazenu cestu - kolona sa hybe pomaly, tak aj tak zachranari vedia rychlo prefrcat. To iste si vies nastavit aj na sieti. nastavis prioritu napr. na ping, ten ti pojde pekne, ale ostatne veci stale pojdu pomaly.
Proste mas problem s tym, ze ti nieco vytazuje linku a pravdepodobne ti to ten router nezvlada. Kludne to moze byt aj nejaky virus, alebo programy typu torrent, tor... Stary router mohol mat nejaky limit a proste nove requesty zahadzoval, preto ten, kto uz bol pripojeny isiel stale v pohode. Novy zase nema kontrolu a tak proste akceptuje tolko pripojeni, az to proste nezvlada.
Vidiet v tom routri kolko je pripojenych zariadeni a kolko sa toho aktualne prenasa na wan porte?
0

krakki
Okoloidúci
Okoloidúci

Príspevok od používateľa krakki » 30 Jún 2024, 13:34

nie toto nieje ziadny virus ani nic podobne toho typu. Dam upload na telefone = ping sa zvysi o 500, dam upload na pocitaci = ping sa zvysi o 500, toto neni take ze nejaky virus mi tu uploaduje alebo nieco take. Ked sa upload zvysi tak viem ktory pocitac/mobil to robí kedze niekto z rodiny sa rozhodne nieco dat na cloud atď. a tym padom sa zvysi ping. Včera sa niekto rozhodol nieco uploadovat, okrem toho ze je vysoky ping tak sa na internete veci načitavaju oveľa pomalšie kedže ten upload je zahltený. Neviem co nam dali za router posraty ale vyzera to tak ze to vôbec neobmedzuje.
0

krakki
Okoloidúci
Okoloidúci

Príspevok od používateľa krakki » 30 Jún 2024, 13:35

a v mojim pripade je to zlý ping aj ostatne veci mi idu pomaly
0

misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Príspevok od používateľa misocko » 30 Jún 2024, 14:01

Ja mam ping cca 10 , pri uplode 20. Tebe stupne na 500 ? Veď to je pol sekundy, toto Ti z telekomu povedali že OK? Otrep im to o hlavu.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 30 Jún 2024, 15:46

Tak v tom pripade je to spravanie "normalne" a problem je v zlom nastaveni, resp. nenastaveni QoS. Kedze o tom routri na internete dokopy nic nie je, tak neviem pozriet ake ma moznosti nastavenia.
Pripadne je tu este moznost, vykaslat sa na ten router, prepnut ho do bridge a zanho si dat vlastny router a tam nastavit.
0

krakki
Okoloidúci
Okoloidúci

Príspevok od používateľa krakki » 30 Jún 2024, 20:47

hej asi im to tam otrepem o hlavu a ten router nema ziadne QoS nastavenia alebo neviem proste to tam nevidim nikde, cize asi im tam budem zas pisat.

ďakujem za pomoc
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok