zvláštny problém s PC

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
thompson
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1324
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Jalšovík
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

zvláštny problém s PC

Príspevok od používateľa thompson » 02 Dec 2011, 17:19

Zdravím na intráku mám poskladaný komp bežným spôsobom až nato že na zdroj som musel letovať jeden konektor. Konkrétne ten so 4 pinmi 12V a GND čo ide na zákl dosku.. tak ten konektor som priletoval na miesto molexu. Ale spať k problému. Posledné tri dni mám problém s mrznutím toho počítača, proste z nićoho nič zamrzne. Resp niekedy nejde ani zapnúť (nejde žiadny signál do monitora). Skúšal som aj ramku vytiahnuť a bez rozdielu, skúšal som druhú taktiež bez úspechu.. Myslel som že je to grafikou, tak som skúsil integrovanú. Taktiež to mrzlo.. Poskúšal som odpojiť druhý HDD, a DVD mechaniku, tiež to mrzlo.. Tak myslel som že bude vadný CPU.. Dnes som doniesol komp domov.. zapnem, prvý krát zamrzol, a na druhý krát už išiel a ide doteraz. Zaťažil som celý komp programom prime 95 a v pohode išiel. Nechápem tomu raz to ide raz to nejde a teraz to momentálne ide. CPU podľa mňa nie je vadné keď mi to ide teraz.. Ešte ma napadla že doska môže byť načatá, ale tá je nová. Alebo ma napadla teraz asi NAJPRAVDEPODOBNEJŠIA PRÍČINA že možno doske vadí to že som ten konektor priletoval na ten molex teda na tú vetvu.... Ešte len dodám že ten komp išiel predtým 3 mesiace bez problémov... Ďakujem za každú radu :)

Dávid
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11719
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: zvláštny problém s PC

Príspevok od používateľa Dolfi » 02 Dec 2011, 17:30

Ťažká rada. Skús ten počítač rozhádzať a znovu poskladať. A každý konektor skús viackrát "pošúchať", (zasunúť a vytiahnuť).

A možno odchádza nová doska. Takže treba počkať, až to "vyhnije" a budeš ju môcť vyreklamovať.

Ten pomocný napájací konektor, (ak máš obavy z úbytku napätia), priletuj na prvý molex konektor od zdroja a na ten kábel už toho moc nepripájaj, (ak môžeš).
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
thompson
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1324
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Jalšovík
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: zvláštny problém s PC

Príspevok od používateľa thompson » 02 Dec 2011, 17:31

jj ťažko sa hľadá chyba.. najhoršie je to že raz to ide a raz nejde.. Skúsim ten napájací kábel spojiť s viac káblov a nie z molexu...
0

Používateľov profilový obrázok
thompson
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1324
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Jalšovík
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: zvláštny problém s PC

Príspevok od používateľa thompson » 02 Dec 2011, 18:50

Priletoval som dva žlté káble, a dva čierne priamo na zdroj, a stále to mrzne.. žiadna zmena :(
0

Používateľov profilový obrázok
thompson
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1324
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Jalšovík
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: zvláštny problém s PC

Príspevok od používateľa thompson » 05 Dec 2011, 11:43

Poslal som im tú dosku na reklamáciu, dúfam že mi ju uznajú
0

ORION

Re: zvláštny problém s PC

Príspevok od používateľa ORION » 05 Dec 2011, 14:41

Co výkon zdroje,je dostatečný?

Používateľov profilový obrázok
thompson
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1324
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Jalšovík
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: zvláštny problém s PC

Príspevok od používateľa thompson » 05 Dec 2011, 16:36

predimnezovaný---750W
0

Používateľov profilový obrázok
thompson
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1324
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Jalšovík
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: zvláštny problém s PC

Príspevok od používateľa thompson » 06 Dec 2011, 14:53

Dnes mi napísali toto:

http://i40.tinypic.com/28071nr.png
0

ujo-elektron

Re: zvláštny problém s PC

Príspevok od používateľa ujo-elektron » 14 Dec 2011, 23:19

Zamŕzanie sa prejavuje aj pri OC, keď mu zvyšuješ frekvenciu zbernice FSB. Ak to neznesie, je treba zdvihnúť napätie jadra CPU, alebo zmeniť násobičku/deličku.

Pokiaľ ti PC nenabehne, treba ho vypnúť a odpojiť zo siete, resetovať CMOS skratovaním na pinoch na to určených a znova nakopnúť.
Tiež sa to prejavuje, ak je zdroj slabý, ale v tvojom prípade to nebude asi ono, keďže si písal o 750W. Neviem, aké tam máš komponenty, ale pochybujem, že by si mal namakané delo na intráku.
To, že si priletoval ten konektor na molex určite nevadí, pretože to napájanie ide všetko z jedného mostíka. Všetky 12V, 5V, 3.3V, -12V, GND, 3.3Vstandby idú zo spoločnej vetvy pre každé napätie. Je to rozdelené iba pre to, aby si lepšie upravil káblovačku, keďže komponenty sú na rôznych miestach skrinky.

Používateľov profilový obrázok
thompson
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1324
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Jalšovík
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: zvláštny problém s PC

Príspevok od používateľa thompson » 13 Jan 2012, 20:56

Reklamoval som zakladnu dosku a zatial ide vsetk ok :)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok