Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa Sani1 » 16 Júl 2021, 09:17

Akákoľvek rada "smrdí prúserom".
Možno ventil na tvojom grile má aj regulátor tlaku, alebo použitý horák je vhodný pre vysoké tlaky. Ale výrobca grilu v popise ani v návode sa neunúva, alebo zámerne o tom neinformuje, takže toto rozhodnutie bude čiste na tebe.
Možno by sa dal odmerať tlak plynu čo ide do horáka (namiesto horáka pripojiť vhodný manometer) pri použití kartuše, čo by ti mohlo pomôcť pri rozhodovaní.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa miroja » 16 Júl 2021, 11:08

Ked budem pri grile, skusim odfotit ako vyzera horak, mozno by si vedel poradit, ci je to vysoktlaky.
Hladal som na ventile grilu nejake cisla, ktore by mohli naznacovat tlak, ale nic som neobjavil, skusim aj ten potom odfotit z viacerych uhlov ak by to pomohlo.
0

Juraj277
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 25 Máj 2018, 13:50

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa Juraj277 » 18 Júl 2021, 21:41

Niečo takéto by nepomohlo?
Plyn1.jpg
Plyn2.jpg
Plyn3.jpg
Plyn4.jpg
Adaptér predávam za 10€
Prílohy
Návod na prepúšťanie turistických kartuší 1.pdf
(188.29 KiB) 67 stiahnutí
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa 5ko » 19 Júl 2021, 07:08

Toto vyzerá ako adaptér na plnenie kartuši z 2 kg fľaše,ale on potrebuje takú redukciu,aby mala vnútorný závit,ako je v kartuši,aby to mohol namontovať na gril namiesto kartuše a na druhom konci vonkajší závit 3/8, na pripojenie hadice z 2 kg resp.10 kg fľaše.
Takže z tohoto to neposklada.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa Sani1 » 19 Júl 2021, 13:54

Niekde na nete (PBGAS) som našiel informáciu, že vo fľaši (bombe) môže byť tlak 2 - 8 bar, v závislosti od zmesi PB a teploty.
A na origo sete pre PODOBNÝ gril je regulátor tlaku na 1,5 bar, čo sa používa pre horáky a žiariče.
image.png
Tu však varíme len z vody a tápeme v hmle, nakoľko výrobca tvojho grilu neuvádza potrebné informácie a originál set neponúka.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa miroja » 20 Júl 2021, 10:12

Takze slubene fotky horaka a ventilu. Ak by sa niekomu podarilo vniest do otazky ci pouzivat regulator alebo nie viac svetla, budem rad.....
Prílohy
Gril_horak.jpg
Gril_ventil1.jpg
gril_ventil2.jpg
gril_ventil3.jpg
0
Naposledy upravil/-a miroja v 20 Júl 2021, 10:25, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa 5ko » 20 Júl 2021, 10:25

Skôr by som povedal, že na tom grile je len ,,kvázi,, regulátor prietoku ,teda výkonu horáka,nie skutočný regulátor tlaku plynu ako sa dáva na 10kg bombu,pretože tam je definovaný výstupný tlak z regulátora zvyčajne na 2kPa.Takže na velkú flašu by som ho isto doporučoval predradiť, ale na 2kg netreba..No a na tej fotke je zrejme práve ten vnútorný závit ako na kartuši, takže by sa to dalo použiť.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa Sani1 » 20 Júl 2021, 10:40

@5ko: všetky flaše sa "tlakujú" rovnakým tlakom, mení sa len objem (2, 5, 10, 33 kg)
Keď som to dobre pochopil, redukciu už má "vymyslenú", ostáva otvorená otázka, či použiť regulátor.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa miroja » 20 Júl 2021, 10:58

gril_ventil4.jpg
Ano, redukciu mam aj som uz griloval a mam aj dostatok dielov na pripojenie 2kg flase, s regulatorom alebo bez a tiez na pripojenie 10kg flase s regulatorom.
Momentalna otazka je, ci pouzivat regulator ked to mam pripojene na 2kg flasu, pretoz ako som pisal vyssie, plamen z horaka sa zda byt slaby oproti origo karusi....
0

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa Sani1 » 20 Júl 2021, 11:56

Keď si dáš vyhľadať "china 213657", nájdeš okrem iného aj stránku:
https://cnwanangas.waimaotong.com/produ ... 9470m.html
podľa ktorej by to mohol byť nízko tlakový regulátor typu RK-CA (s redukciou na kartušu)
http://wanan.com/zhongwenban/chanpinzho ... 7/101.html
so vstupným tlakom 172 kPa až 1,72 MPa a výstupným tlakom 1,47 až 4,5 kPa. Ak je to naozaj on, tak ďaľší regulátor nepotrebuješ (ani na veľkú fľašu).
Konečné rozhodnutie je len na tebe. Stále si to môžeš preveriť, ak dáš dole tú ohnutú "fajku" a pripojíš tam manometer. Mal by tam byť závit M10x1 a tlak by mal byť v rozsahu uvedeného výstupného tlaku.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa miroja » 20 Júl 2021, 15:13

Dik za reakcie. Podla tych linkov co si nasiel to ozaj vyzera na ventil + regulator v jednom. Pozrel som este par odkazov googla na " RK-CA regulator" a boli to odkazy na regulator + ventil v jednom , aj ked vzhladovo niektore trochu ine.
Ak najdem nejaky funkcny manometer skusim sa dokopat este to odmerat ako si radil :-).
Este raz dik za pomoc. Vidiet, ze s takymito srandickami prichdzas do kontaktu.Som kludnejsi, ze som nevyrobil uplnu sprostost, ktora by mohla byt nebezpecna pre okologrilujucich.
0

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa Sani1 » 20 Júl 2021, 16:06

Je to tam napísané "CHINA 213657 NINGBO WANAN MOD.RK-CA" "L.P. GAS REGULATOR", tak už ostáva len veriť, že to je on.
Inak, nenechaj sa oklamať, nie je to moja "náplň práce". Študoval som mikroelektroniku v "ére PMD 85 a Intel 8086" a robím s riadiacimi systémami. :D (je pravda, že u "plynárov" :D )
Len som skúsil pomôcť dať niekoľko faktov do kopy, lebo tiež som mal dilemu, keď som robil varnú dosku na chate a chcel som ju pripojiť na "malú" fľašu a podobne som riešil či regulátor treba alebo nie. :agree:
Teraz máš jeden regulátor navyše, ale možno v budúcnosti sa zíde.
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa Atlan » 26 Júl 2021, 13:03

No pri prepustani, najpr napustim plyn do prazdnej flase. Potom zavriem ventil a povolim maticu na hlavnej flasi. Tym padom zacne unikat plyn z skoro prazdnej flase (5 az 10s kym vyfuci kvapalna zloska z hadice a zacne sycat plyn) , nasledkom toho sa znizi v nej teplota, citit v rukach ze ochladla. Nasledne dotiahnem maticu, a otvorim ventil na hlavnej flasi, plyn prudi do skoro prazdnej flase, preklapam a sledujem kolko tam uz asi je. (za cca 30 az 60s naplnena 400g flasa) Nakoniec zatvorim ventil a odskrutkujem naplnenu flasu. Vsetko robite na vlastnu zodpovednost! fajciaci sused bude problem, a ked vam ten plyn niekde zatecie do sachty tak tiez.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Júl 2021, 13:27

No tak budú zo susedom druhý a tretí slovenský kozmonauti. :wink: .,aj keď Miro by sa mohol radšej vrátiť,bolo by ho škoda. :D
Ten postup je síce funkčný,ale zbytočne uniká plyn.Plniacu fľašu treba dať vyššie ako napĺňanú,lebo PB je skvapalnený a keďže je ťažší,treba ju otočiť hore dnom,aby kvapalina natiekla do menšej fľaše a plynová zložka je hore, čím vytláča kvapalnú zložku.Takto prelievam z 10 kg do 2kg bežne cez redukciu do PB
zváracieho autogenu.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok