robot

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
FUBU
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 29 Nov 2006, 00:00
Bydlisko: Kasaba

robot

Príspevok od používateľa FUBU » 03 Jan 2008, 11:35

Ahojte vsetci! Ked budem mat viacej casu, tak sa pustim do stavby robota.
A tak ma napadlo, ze to po mechanickej stranke asi nezvladnem resp. bolo by to velmi narocneee (hlavne casovo). Ale zase viem navrhnut schemu a navrhnut program pre riadenie.
Otazka znie, siel by niekto z vas so mnou do toho? Obetovali by sme, co ja viem jeden den v tyzdni a najprv nieco navrhli a potom spravili. Najlepsie by bolo, ak by sa strestla partia, ktora na to ma chut a aj zrucnost. Pre ktorych neni problem sa strtnut aj fyzicky. Nielen cez web.
Takze ja som ochotny pomoct niekomu z robotom, ak to teda bude timova praca. Niekto napriklad navrhne konstrukciu a co to ma robit. A ja by som navrhol obvod a program.

Najde sa niekto taky?
Zacali by sme niekedy vo february. Teraz mam bohuzial skuskove obdobie.
0

Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Svetelektro LUCKER
Svetelektro LUCKER
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 23 Júl 2007, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa iwo1222 » 03 Jan 2008, 14:40

ja by som sa aj pridal; pomohol by som najma (ak by som pomohol) tak so stavbou mechanickych casti robota...

taki napad( mam doma staru stavebnicu MERKUR a uz si z nej postavil jedno pekne auticko na dialkove ovladanie..) cize myslis ze by sa to dalo s tou stavebnicou....

a uz som mal takito napad TU

k tomu programu: napr aby to vedelo sledovat ciaru na ceste a prejst neaku prekazku prikazom "ak prekazka tak v pravo" , ak prekazka nie tak vlavo..." :D
0
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

VW Golf mk2 37kW - moje nove vozitko

Používateľov profilový obrázok
FUBU
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 29 Nov 2006, 00:00
Bydlisko: Kasaba

super

Príspevok od používateľa FUBU » 03 Jan 2008, 15:45

:D parada, to mam radost, ze sa tu aspon jeden clovek nasiel.
S tym MERKURom mas pravdu. Hodi sa na to. Ale trapi ma dost velka cena
tychto stavebnic. Pozri si toto
http://www.sos.sk/?str=577
alebo
http://www.mravenisko.sk/show_group.php ... kur&page=1

Robota, ktory sleduje ciaru. Hmm. Bol by urcite zaujimavy, ale nie je originalny. Ak chces vyhrat sutaz, treba nam daco originalne. Robot, ktory je napriklad uzitocny, zabavny a podobne. Proste aby s nim bola sranda.

Berem ta do timu :idea:
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 03 Jan 2008, 16:24

ja som nat takym niečom rozmyslal už skor ale rozmyslal som nad typom niečo ako ludska ruka.Nemusi tak vyzerať ale kostra kable x kusov IO krokove motorčeky.Tak naholo to by vyzeralo efektivnejsie, tak sci-fi :)
A ta ruka by bola plne funkčna nie zas všetky 5 prsty ale aspon dva.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
FUBU
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 29 Nov 2006, 00:00
Bydlisko: Kasaba

super

Príspevok od používateľa FUBU » 03 Jan 2008, 19:36

Tak uz sme traja :D parada. Ak by to bol nazoaj dobry robot, nevidim dovod nezucastnit sa nejakej sutaze. 8)
0

Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Svetelektro LUCKER
Svetelektro LUCKER
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 23 Júl 2007, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: super

Príspevok od používateľa iwo1222 » 03 Jan 2008, 20:25

FUBU napísal:http://www.mravenisko.sk/show_group.php ... kur&page=1

Robota, ktory sleduje ciaru. Hmm. Bol by urcite zaujimavy, ale nie je originalny. Ak chces vyhrat sutaz, treba nam daco originalne. Robot, ktory je napriklad uzitocny, zabavny a podobne. Proste aby s nim bola sranda.

Berem ta do timu :idea:
ano robota co sleduje ciaru! preco? lebo je to jedna zo sutaznich disciplyn na sutazi ISTROBOT
je tam vela roznich kategori
1. Stopár

Cieľom súťažiaceho v tejto kategórii je zostrojiť mikropočítačom riadeného autonómneho robota, ktorý čo najrýchlejšie prejde určenú dráhu a zdolá všetky jej nástrahy. Trasa je daná namaľovaným tmavým pruhom šírky 15 mm na svetlom podklade. Na dráhe sú umiestnené rozličné prekážky, napríklad tunel, tehlička, ktorú treba obísť a pod. Úlohou robota nie je nájsť správnu cestu (nebudú žiadne križovatky a odbočky), ale výhradne sledovať namaľovanú čiaru.



2. Myš v bludisku

Cieľom súťažiaceho je zostrojiť mikropočítačom riadeného autonómneho robota - myš, ktorá dokáže prejsť zadané bludisko a nájsť cieľ v čo najkratšom čase.

Bludisko tvorí 16×16 základných štvorcov rozmerov 18×18 cm. Steny bludiska sú 5 cm vysoké a 1,2 cm hrubé. Cestičky medzi stenami sú široké 16,8 cm. Steny bludiska sú zboku biele, horná strana steny je červená. Podlaha bludiska bude čierna. Povrch stien bludiska odráža infračervené svetlo a povrch podlahy ho pohlcuje. Štart bude v jednom z rohových štvorčekov, cieľ bude v strede. V bludisku sa dá použiť pravidlo pravej (alebo ľavej) ruky. Oba smery nemusia byť (a zrejme ani nebudú) rovnocenné. Určite to však nebude najkratšia cesta do cieľa.

Myš musí byť autonómna, max. rozmerov 25×25 cm. Počas 10 minút v bludisku sa môže myš 10 krát pokúsiť prejsť od začiatku do cieľa, pričom môže hľadať optimálnu trasu.



3. MiniSumo

V tejto kategórii je úlohou zostrojiť autonómneho mobilného robota, ktorý vytlačí z ringu svojho súpera.

V ringu súťaží vždy dvojica robotov, ktorí sú na začiatku položení za štartovacími čiarami. Po štarte sa snaží jeden druhého vytlačiť mimo ring. Ak sa jeden z robotov dotkne ktoroukoľvek svojou časťou plochy mimo ring, prehráva. To platí aj v prípade, keď z robota odpadne akákoľvek súčiastka, ktorá je potom vytlačená, alebo sa sama dotkne plochy mimo ring.



4. Voľná jazda

Táto kategória je určená na predvádzanie výrobkov, ktoré nespadajú do prvých dvoch kategórií. Obmedzenia nie sú žiadne, s výnimkou dodržania bezpečnostných predpisov. Každý súťažiaci môže počas 5 minút predviesť všetko, čo jeho robot dokáže. Jeho výkon ocenia diváci potleskom. O víťazovi rozhodne porota na základe sily potlesku a vlastného úsudku.
s tou stavebnicou mekur si nelam hlavu... mam doma asi 4 :)

ps: thx za vzatie do teamu :)
0
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

VW Golf mk2 37kW - moje nove vozitko

Používateľov profilový obrázok
FUBU
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 29 Nov 2006, 00:00
Bydlisko: Kasaba

super

Príspevok od používateľa FUBU » 03 Jan 2008, 20:37

vdaka, diskusia nabera otacky :) parada, paci sa mi vas pristup
0

Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Svetelektro LUCKER
Svetelektro LUCKER
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 23 Júl 2007, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa iwo1222 » 03 Jan 2008, 20:53

pocuj fubu mas neake icq? aby som ta mohol kontaktovat?
0
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

VW Golf mk2 37kW - moje nove vozitko

dodo_ba
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 963
Dátum registrácie: 09 Apr 2007, 00:00
Vek: 37

Príspevok od používateľa dodo_ba » 03 Jan 2008, 21:39

No pred nedávnom som si len tak rozmýšlal, spraviť aiekho, ked som mal 10 rokov tak som jedeného zložil, asi polka zo mna :lol:
No ja by som sa pridal, a materiál by som pouzil skor hliník, jednak sa sním lahko pracuje, a mozem ho zohnat kopy, rozne profily a pod.
A som chcel robyt takeho na dialkove ovládanie, ale iba aby isiel dopredu dozadu a na boky(osa XY) a mal by niaku kameru CCD, pohánaný by bol krokovymi mot, kedze ich mam doma kopu nevyuzitých, kamera by sa prenasala pomocou niakeho orginalneho kupeneho vysielaca, aby s tým nebol az taký problem, len cena je trosku vyssia, takze fubu ak navrhnes niaky soft na to ovládanie tak by bolo super :D
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 03 Jan 2008, 22:26

to čo je za robota ten aikeho či jaky?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Svetelektro LUCKER
Svetelektro LUCKER
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 23 Júl 2007, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa iwo1222 » 03 Jan 2008, 22:56

no mam taki napad,, prototyp karoserie by som vytvoril z merkuru a konecnu podobu (hlinikovu) by so tomu dal napr s Jopiho pomocou (kedze vie zohnat tie hlinikove profili)... to by slo nie?
0
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

VW Golf mk2 37kW - moje nove vozitko

Používateľov profilový obrázok
FUBU
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 29 Nov 2006, 00:00
Bydlisko: Kasaba

super

Príspevok od používateľa FUBU » 04 Jan 2008, 09:47

Parada! Tak urobme robota, ktory je aj autonomny ale zaroven aby sa dal riadit na dialkove ovladanie. Cize taky robot, ktory by sa mohol zucastnit sutaze a zaroven aby sa dal riadit na dialku. Bude to zabavnejsie lebo kazdemu podla gusta. Samozrejme, ze sa na sutazi dialkove nepouzije :lol:

Jopi to neni vobec zly napad. Urob podvozok a daj mu krokove motorceky kam treba, navrh nechame na teba resp. dohodni sa aj z ostatnymi. Potom nam posli fotky a resp. aj nejake nakresy ak budu :) .
Potom mi napis co chces aby to robilo a nejak po diskusii dospejeme ku nejakej funkcnej scheme s mikrokontrolerom.
Skus ho konstrukcne navrhnut tak, aby niesol tu CCD kameru a zaroven vedel zvladnut aspon jednu z tyhto
disciplin:
1. Stopár

Cieľom súťažiaceho v tejto kategórii je zostrojiť mikropočítačom riadeného autonómneho robota, ktorý čo najrýchlejšie prejde určenú dráhu a zdolá všetky jej nástrahy. Trasa je daná namaľovaným tmavým pruhom šírky 15 mm na svetlom podklade. Na dráhe sú umiestnené rozličné prekážky, napríklad tunel, tehlička, ktorú treba obísť a pod. Úlohou robota nie je nájsť správnu cestu (nebudú žiadne križovatky a odbočky), ale výhradne sledovať namaľovanú čiaru.



2. Myš v bludisku

Cieľom súťažiaceho je zostrojiť mikropočítačom riadeného autonómneho robota - myš, ktorá dokáže prejsť zadané bludisko a nájsť cieľ v čo najkratšom čase.

Bludisko tvorí 16×16 základných štvorcov rozmerov 18×18 cm. Steny bludiska sú 5 cm vysoké a 1,2 cm hrubé. Cestičky medzi stenami sú široké 16,8 cm. Steny bludiska sú zboku biele, horná strana steny je červená. Podlaha bludiska bude čierna. Povrch stien bludiska odráža infračervené svetlo a povrch podlahy ho pohlcuje. Štart bude v jednom z rohových štvorčekov, cieľ bude v strede. V bludisku sa dá použiť pravidlo pravej (alebo ľavej) ruky. Oba smery nemusia byť (a zrejme ani nebudú) rovnocenné. Určite to však nebude najkratšia cesta do cieľa.

Myš musí byť autonómna, max. rozmerov 25×25 cm. Počas 10 minút v bludisku sa môže myš 10 krát pokúsiť prejsť od začiatku do cieľa, pričom môže hľadať optimálnu trasu.



3. MiniSumo

V tejto kategórii je úlohou zostrojiť autonómneho mobilného robota, ktorý vytlačí z ringu svojho súpera.

V ringu súťaží vždy dvojica robotov, ktorí sú na začiatku položení za štartovacími čiarami. Po štarte sa snaží jeden druhého vytlačiť mimo ring. Ak sa jeden z robotov dotkne ktoroukoľvek svojou časťou plochy mimo ring, prehráva. To platí aj v prípade, keď z robota odpadne akákoľvek súčiastka, ktorá je potom vytlačená, alebo sa sama dotkne plochy mimo ring.



4. Voľná jazda

Táto kategória je určená na predvádzanie výrobkov, ktoré nespadajú do prvých dvoch kategórií. Obmedzenia nie sú žiadne, s výnimkou dodržania bezpečnostných predpisov. Každý súťažiaci môže počas 5 minút predviesť všetko, čo jeho robot dokáže. Jeho výkon ocenia diváci potleskom. O víťazovi rozhodne porota na základe sily potlesku a vlastného úsudku.
plne totiz suhlasim s iwo1222, ze bude lepsie sa zucastnit sutaze, pretoze tam sa zvyditelnime a mozeme ukazat, co nas robot dokaze. A myslim si, ze nie je to az taky problem urobit riadenie pre kombinavaneho robota. Autonomna funkcia - bude riesit nejaku ulohu - prechod bludiskom alebo ine blbosti. A zaroven dialkove ovladanie 8)

Chcem pocut vas nazor, prosim napiste mi ho.
No a zacali by sme niekedy, v strede februara.
0

Používateľov profilový obrázok
FUBU
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 29 Nov 2006, 00:00
Bydlisko: Kasaba

hmmm

Príspevok od používateľa FUBU » 04 Jan 2008, 10:18

hej a este ma napadla otazka: Co sa na takej sutazi da vyhrat? Resp. co vyhrali ti v minulom rocniku sutaze???
0

Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Svetelektro LUCKER
Svetelektro LUCKER
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 23 Júl 2007, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa iwo1222 » 04 Jan 2008, 10:41

fubu> neviem, ale po minule roky co som sa bol pozerat tak 3cena bola 5000sk na nakup elektro a neake drobnosti, 2cena bola tusim 10 000 na elektro+neake tech knihy, 1cena 15000 na elektro+knihy+neake drobnosti.
neviem to isto nepamatam ale urcite su ceny financne+vecne

FUBU PROSIMTA DAJ MI NA TEBA DAJAKY KONTAKT

este k tomu tvaru> navrhujem aby bol co najmensi (tj yyska asi 5cm, sirka 7cm a dlzka 10cm..) a keby sa mu dala dopredu radlica (akoje na bagri) tak by a mohol zucasnit kategorie sumo...a bez radlice by sa mohol zucastnit vsetkeho ostatneho

V KAZDOM PRIPADE TREBA AKO PRVY VYRIESIT TVAR A VELKOSTI ROBOTAelektroniku doriesit bude detska hracka
0
Naposledy upravil/-a iwo1222 v 04 Jan 2008, 14:58, upravené celkom 1 krát.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

VW Golf mk2 37kW - moje nove vozitko

BOBOR
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: 15 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: Snina, Košice

Príspevok od používateľa BOBOR » 04 Jan 2008, 11:14

cau FUBU ja by som ti tiez pomohol ICQ : 425054391
0

dodo_ba
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 963
Dátum registrácie: 09 Apr 2007, 00:00
Vek: 37

Príspevok od používateľa dodo_ba » 04 Jan 2008, 17:18

No takze, m6entalne nemam !zas! pc ,odislo mi LCD ,malo prese rok, a pisem zatial z mobilu

fubu, neviem netrufam si ho navrhnut ja, dajte nakresy a spravim, ja by som to riesil pomoco pásov z merkuru,takze by boli ken dva motori,a este popripade na ovladanie kamery.
To by bol zaklad,potom este veci na tu sutaz,napr niaka ruka a pod. Musim si precitat este tie dysciplini.
Ale teraz nemam moc casu,tak mozo o 2 mesiace, alebo skor, kedze mam rozrobene zosilovace a cakajuma teraz PA repro, ale v tom february by sa uz dalo.

Cital som a navrhujem Sumo, kedze by mohlo mat tie pasi a niaku siroku ruku.
Alebo 4. Dysciplinu a navrhnite nieco
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 04 Jan 2008, 18:01

Nežeby som mal dačo ale myslite žeby sme (ste) dokazali postaviť robota na disciplinu 4.? Ved tam musi robot robiť take veci čo si ani nedokažem prestaviť ale tam to robia machry ktory su spolu a nie roztruseny po slovensku.
Keby taka disciplina sumo to bysa dalo nejaky ťažky robot sprevodovany aspon 20:1 abo 15:1 nech to ma silu.Baterku by som dal z AKU vrtačky.
Ale ja by radsej tu roboticku ruku.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Svetelektro LUCKER
Svetelektro LUCKER
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 23 Júl 2007, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa iwo1222 » 04 Jan 2008, 18:06

boraicho napísal:Nežeby som mal dačo ale myslite žeby sme (ste) dokazali postaviť robota na disciplinu 4.?
na tu disciplynu staci robota vybavit niecim aby sa lisil od ostatnych ;)

ps zajtra a pozajtra sa pokusim postavit prototyp z merkuru :)

jopi> k tej kamere... to bude asi nerealne lebo ceny ccd kamier sa pohybuju velmi vysoko a ako pisu v pravidlach tak by to mal byt "lowcost robot" (malo nakladny(nakladny rozumej drahy))
Co sa povazuje za nakladny robot?

To posudi porota. Nie je to ktovieaka definicia, ale musi vam stacit. Ak by sme dali napriklad cenove obmedzenie, tazko by sa dokazovalo. Toto pravidlo je urcene hlavne pre tych, ktori mozu vyuzivat relativne neobmedzene zdroje. Napriklad ak niekto pracuje (alebo brigaduje) v pocitacovej firme, nie je problem "pozicat" si trebars aj priemyselnu kameru a jednodoskovy priemyselny pocitac. Takym ludom by mali porotcovia "dohovorit" aby radsej robota predviedli vo Volnej jazde.

Aj preto je dobre, aby ste mi cim skorej zacali posielat nejake popisy, nakresy a fotky robotov, aby sme pripadne nejasnosti vyriesili cim skorej, nie az na sutazi.
0
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

VW Golf mk2 37kW - moje nove vozitko

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Príspevok od používateľa ypsi » 04 Jan 2008, 20:09

Len taky postreh.
Pohony pojazdov vyrieste akusrobovakom z tesca (249SK), mate hotovu planetovu prevodovku.
Na kamery sa vykaslite, neviem si predstavit nejaku digitalizaciu obrazu, a nasledne vyhodnocovanie tej bitovej mapy na zistenie kde je a kde nieje ciara, skuste pouzit jednoduchu fintu z infradiody a infra cidla (stara mys), ta ciara je urcite kontrastna (biela-cierna, neviem,predpokladam), takze je jasne ako sa zachova vystup z fotocidla pri zisteni ciary.
DAkujem za pozornost :)
A este. Na napajanie by som dal bezudrzbove aku, dve 6V 1,2Ah paralelne, prudu to da dostatocne, pripadnu potrebu vyssieho napatia by som riesil step-up menicom. Aku by bolo umiestnene co najnizsie=nizke tazisko=stabilita.
0

Používateľov profilový obrázok
FUBU
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 29 Nov 2006, 00:00
Bydlisko: Kasaba

:)

Príspevok od používateľa FUBU » 04 Jan 2008, 20:16

No super, fajne sa tu popisalo. No k boraicho len tolko, ze ked som ja spolu so zawinom dokazali spravit spolocny projekt - ten displej na koleso, tak si nemyslim, ze by to bol taky velky problem. Jasne, ze ide trochu aj o doveru.
A na tvojom mieste by som sa nepodcenoval. Pozri jasne ze su to machri, ale
robia to preto, ze ich to bavi. Blbe by bolo ak by v nasom time bol niekto koho to nebavi. Nechcem rozvadzat kto ma ake skusenosti a vzdelanie. To ma vobec nezaujima. Kazdy clovek ma dobre napady ked zacne nad niecim uvazovat a vymienat si nazory s ostatnymi. Dolezite je aby sme boli schopny dospiet ku kompromisom - k dohode, kto co ako.
Vravi sa, ze viac hlav viac rozumu, ja si na takyto projekt sam netrufam, preto som to chcel zacat takymto stylom a som stastny, ze mate zaujem.

Problem je s casom. Bohuzial teraz je januar a ja mam skuskove v skole.
Takze zatial nemozem velmi riesit robota. Takze pockajme mesiac, kym si vsetko dam do poriadku, za ten cas sa nieco navrhne. Prosim kazdeho kto ma odvahu papier a ceruzku neh kresli. Alebo rovno vytvori nejaky ten schopny podvozok samozrejme s diskusiou. A poprosim vas aby ste tu davali fotky aby kazdy mal predstavu kto si to ako predstavuje. No a po tom mesiaci ked budeme mat cas (myslim aj na Jopiho), tak sa pustime do konstrukcie a nejakeho toho obvodu s umelou inteligenciou.
Mna bavi programovanie, ale nemam taku konstrukcnu zrucnost. Som proste zavisly na vas ostatnych a bez vas nevytvorime ziadny skvely projekt.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok