CNC Frézka pre DPS

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa Atlan » 13 Feb 2020, 15:47

Co mu pomoze presna kliestina, a nastroj za 150E ked na tej kvazi frezke bude vsetko vibrovat este len zapne frezu a nie este kym vojde do matrosa. Ta frezka ma vecsie vole ako je hrubka medi. Akonahle nastroj ide do sklolaminatu a nie jen do medi, tak sa zivotnost rapidne skracuje a je jedno ci to bude nastroj za 10E alebo za 150E.
Ale na bazu to bude dobra frezka.
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa Robio » 13 Feb 2020, 17:03

To si na omyle ze si myslis ze nieje rozdiel medzi 10 a 150e nastrojom.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa jenda23 » 13 Feb 2020, 17:03

Atlane, ale to my víme (aspon Mato a já), ale nač si třepit hubu když si všichni honí při nejmenším triko nad skládačkama z alíku a myslí si že z toho vytáhnout setinovou opakovatelnost. Proto říkám, již si nebudu třepit hubu (klávesnici) :!: A kvalita nástroje je znát i na horších strojích.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa ypsi » 13 Feb 2020, 17:45

Toto bude zas flamewar :roll:
0
...som zhasol...

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 13 Feb 2020, 18:09

nasrať, kopec videi je na YT že to frezuje, pre jendu som exluzivne natočil video že aj s obyčajnym TIGom sa dá zvarať lebo tvrdí že to nejde aj ľudia pišu komentare že to nejde, tak neviem čo si myslia že je to čo, foto... vlastne video montáž? :D inak sranda je že to video ma už cez 20tisic videní , posielam link https://youtu.be/YLvPmbLyYIg , ale kašľať, zverejnenie tohto videa mi prinieslo zopár užitočných vecí, takže čistý úspech.

takže nebudem hadzať flintu do žita a k tej freze, tie špiralove neviem kde splašiť...
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa jenda23 » 13 Feb 2020, 18:25

1) Ano za to viedo děkuji, náležitě jsem se proškolil a také pobavil z asi 150 možných chyb při svařování. Kterýma se ještě někdo chlubí a plácá se po ramenech. Takže s tím bych na povrch až zase tak nevylejzal. Jako školící video pro začátečníky fajný, aby zjistili jak se to dělat nemá. Ale to už jsem psal dříve. To sem napatří, stejně jako Tvůj odkaz.

2) k tématu, pokud si myslíš že tvrdokovový nástroj o průměru 0,2mm točící se směšnými deseti tisíci obrátkami za minutu může šmajdat o pět stovek bez újmy, tak jsi na OMYLU. Pokud myslíš že pohon uložený na kluzných ložscích v jednom bodě o síle hřídele 3mm je taky cajk, tak prosím. Pokud myslíš že se na kvalitě obrobku a výdrži nástroje neprojeví vibrace způsbené nevývahami, mysli si to. Pokud myslíš že kopinatá frézka je výhra, mysli si to. Asi jsme potom ale studovali rozdílné anály. Myslím že Mato to napsal dost srozumitelně. A ať se nikdo nezlobí, ale opakovatelnost 0,2mm u CNC je výsměch když rozteč některých SMD je 0,35mm a méňe.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 13 Feb 2020, 18:52

:D
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa ypsi » 13 Feb 2020, 18:56

Toto som včera pred polnocou vyšmrdľal, iba tak naslepo, bez zrovnaného stola, nejakou kopijou čo pri tom bola pribalená, ani som si nemyslel, že vôbec niečo sa podarí...

Ja mám sám radosť zo seba :) :applause:

Jo, Jendo, síce to na veci nič nemení, ale na počudovanie ten Číňan má vreteno v guličkových ložiskách a hriadeľ má 5mm.
Prílohy
20200213_184639.jpg
0
...som zhasol...

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 13 Feb 2020, 19:10

Sanka dolu šefe :thumbup: uplne super, s niektorými ľudmi je škoda sa baviť, možeš im 100x dokazať, že to funguje, a aj tak budu tvrdiť opak...
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa jenda23 » 13 Feb 2020, 19:16

Okey uznávám, že každý máme asi jiný kvalitativní pohled na věc. Takovýto výsledek by v mé dílně letěl okamžitě do koše, včetně výsledků o 300% lepších. Uspokojivý výsledek vypadá jinak. Ale pro každého je míra použitelnost díla rozdílná.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa ypsi » 13 Feb 2020, 19:22

No vidíš to, Jendo, boli časy, keď som škrabal DPS zabrúseným šrobovákom, lebo proste iné nebolo, a o nejakých CNC sa nám ani nesnívalo.

Mimochodom, čo by si teda poradil na začiatok, pre človeka ktorý CNC machining videl len v televízore? :thanks:
0
...som zhasol...

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 13 Feb 2020, 19:36

poradi ti že si maš kupiť mašinu minimalne za 2000 €
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa jenda23 » 13 Feb 2020, 19:41

Ale neboj i já škrabal desky ulomeným pilovým listem. A injekční stříkačka s lakem na nehty byla úleva. Ale i s ní se daly při troše umění a pečlivosti udělat cesty které neměly od těch přenášených fotocestou vůbec daleko.

Pro začátek? Dají se pořídit lepší stroje v cenové relaci kolem 15 - 20 táců, to není zas taková finanční bomba. Pokud to do budoucna myslíš vážně. Ale i z toho co prodávají rákosáci se dá vytáhnout víc. Nevím co máš za stroj, jestli to co postnul boraicho má hliníkové bočnice tak by se s jiným vřetenem tj. včetně motoru, zpevnit konstrukci dalo z toho stroje vytáhnout mnohem mnohem víc. A troufnu si říct že na drobnosti by to podávalo solidní výsledky. Osadit nějaký BLDC s aspoň 30 - 50 tisíci otáčkami, vřeteno na strojařský přesný závit. Plus přesné kleštiny a kloudné nástroje a upnutí pohonu udělat z hliníku. Schválně změř jaké je stroj schopen dosáhnout opakovatelnosti, třeba je lepší jak 0,2mm, vycházím z údajů.

Vy mě snad donutíte zainvestovat a pořídit nějakou mašinku a udělat porovnání nástrojů a strojů :rolleyes:
0
Naposledy upravil/-a jenda23 v 13 Feb 2020, 20:00, upravené celkom 1 krát.
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1773
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa jezevec » 13 Feb 2020, 19:48

Pokud DPS, tak negativní fotocesta. Zde platí výjimka, za málo peněz je hodně muziky. Žádná jiná metoda se v domácích podmínkách fotocestě nevyrovná.
0

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa ypsi » 13 Feb 2020, 19:53

Jendo, nie, tam je zo strojárskeho hladiska na hovno všetko. Jediný hlinník sú profily, s ktorými je to pospájané.
Takže torzná pevnosť 0, hmota na pohltenie vibrácií 0, atď.

Ale veď v tom je to čaro, vytlačiť postupom času s toho lepšie a lepšie, nie? :agree:

Teraz sa chcem naučiť nejaký CAM processing, páči sa mi ESTLCam, ale stále hľadám. Moja predstava je:
-namaľovať si vec v Inventore
-prehnať to CAM-om do ktorého si nasypem databázu nástrojov, a ten mi povie teraz tento, teraz tento, a vreteno si dojde niekde kde to prešrobujem v klieštine ....

-a na konci si zoberiem hotovú vec

:biggrin:

Dobre to mám premyslené, nie? :rolleyes:
0
...som zhasol...

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 13 Feb 2020, 19:59

160 dolarov neni žiadna investice. investice je aspon par tisic.
nespočet funkčným veci pracuje na "lacnom/levným" základe. vobec nechapem postoj niektorých ľudi.
Tak ako s tým zvaraním, 150 chýb? ok, ale funguje to. nejaké chyby ma nezaujímaju.

jezevec, negativnou cestou robim plošaky už asi 6 rokov, vysledky su super, je to jednoduche ale je v tom veľmi veľa malých operacii, to nejde ignorovať, a za tých už 15 rokov celkovo, ma to už fakticky prestava baviť. priprava predlohy, priprava plošaku a potom samotny proces ..., som ochotny prejsť z kvality 99% na kvalitu 90% s tým že vložim plošak do stroja stlačim tlačtko "Print" a o hodinu mam bez práce plošak na stole.

ypsy maš to super.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa jenda23 » 13 Feb 2020, 20:11

Pokud tě nezajímají chyby jak chceš něco dělat kloudně. Mě vždycky říkali pokud chceš něco dělat dělej to kloudně a na 100%, jinak se na to vyser... ale i Tvůj postoj je postoj...
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 13 Feb 2020, 20:44

jenže mne veci funguju na 100% a všetky.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa ypsi » 13 Feb 2020, 23:53

No, aby sme si len nemerali pinďoury, tak som skúsil zmerať náklon osi X, spravil som si k tomu prípravok na uchytenie hodiniek a prebehol po stole.
Cca 0.3mm. Na to, že som to skladal na stole v kuchyni celkom fajn. Skúsim to zrovnať, a dostaviť kolmosť oboch bočných stojok, nech nekrúti vozíkom za jazdy.
Prílohy
20200213_233627.jpg
20200213_233934.jpg
20200213_234342.jpg
20200213_234427.jpg
0
...som zhasol...

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa mato3000 » 14 Feb 2020, 08:44

ypsi, hento je asi tak MAX čo to dokáže , na to ale prídeš rýchlo a sám .


B. , vieš že veci sa dajú robiť všeliako, x krát sme sa o tom bavili, ale ak sa majú robiť dobre, tak tam je len málo možnosti. Neni 100% ako 100%. Žial musím sa prikloniť na stranu Jendu ... ono to vieš, ak človek pracuje ozaj, tak okrem toho že mu to "ide na 100%" potrebuje aj iné kritéria. Najme ide o opakovateľnosť, rýchlosť, kvalitu, bezpečnosť .... hento vyzerá a bude vyzerať ako vyškrábaná :butthead: . Ale hej, bude to funkčné, ale čo s tým dalej ? ukáže to niekomu a ten sa pousmeje .... predať sa to nedá, vyzerá to ak by to robili na ŽDŠ ... ale hej bude to na 100% fungovať. Takže pohľady na výrobok sú rôzne. Sranda je, že aj ty ak to budeš robiť sám na to prídeš a verím, že o 3 roky budeš vravieť niekomu, čo bude skladať CNC za 120E a používať červíky :D . Každopádne poviem len to čo som už povedal X krát a povedal aj tebe .... Spraviť 850 dier 0,2-0,3 na DPS A4 a vrátiť sa na začiatok a toto zopakovať 3x na tom istom DPS, tak aby sa ti nezlomil vrták ... to bol pre mňa ciel a teda 100% práca. Vám stačí ale niečo iné, a ide o cenu. Preto je dobré ukázať aj fotky, aby ludia videli čo je pre koho 100% práca.
Boraicho, aj to video so zváraním .... ak budeš pracovať s ozajsnou zváračkou, zvárať dôležité veci, tak aby netiekli/nefučaly spoje, aby to vydržalo tlaky, aby sa nič nestalo, lebo si za to zodpovedný, tak potom pochopíš ... pri zváraní nejde len o "zvarenie" ale aj kooopu iných omnoho dôležitejších vecí. TIG nebol vyvinutý len koli zváraniu, na to by im vtedy stačila klasická elektróda.


jenda23 , no , prajem ti dobré zdravie v boji s veternými mlynmi , Obrázok

-- Spojený príspevok 14 Feb 2020, 08:50 --
ypsi napísal:No, aby sme si len nemerali pinďoury, tak som skúsil zmerať náklon osi X, spravil som si k tomu prípravok na uchytenie hodiniek a prebehol po stole.
Cca 0.3mm. Na to, že som to skladal na stole v kuchyni celkom fajn. Skúsim to zrovnať, a dostaviť kolmosť oboch bočných stojok, nech nekrúti vozíkom za jazdy.

toto je ale úplne zbytočná práca ... na korekciu sa používa niečo úplne iné, lebo DPS sa ti v strede vždy prehne. Takže síce máš večší pinďúr ako ja, ale je ti to na .... , ja som dával stôl do vodováhy asi pred 5timi rokmi a odvtedy som to nepozeral, ale zato budem mať vyfrézovaný DPS na 0,05mm presne :pain: , Ako sa to robí ? hmmm korekciou plochy v SW :ignore:


Stôl frézujem občas, lebo už je tak dokatovaný, že ho treba a preto mám na tom AL ešte drevenú dosku z IKEA.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok