CNC Frézka pre DPS

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa ypsi » 01 Mar 2020, 10:41

Vyzerá to tak, celé osové zaistenie je len v radiálnych ložiskách s presahom a zložením motora mechanicky dokopy pod lisom.
0
...som zhasol...

albert2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 16 Aug 2012, 13:12
Bydlisko: Galanta

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa albert2 » 01 Mar 2020, 10:43

YES
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa jenda23 » 01 Mar 2020, 10:43

což je v principu bídné i pro větrák....
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

albert2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 16 Aug 2012, 13:12
Bydlisko: Galanta

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa albert2 » 01 Mar 2020, 10:46

Cena tohto motora je 5-6 dolarov. Co za to chcete. Budte radi ze ten rotor tam vobec je.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 01 Mar 2020, 10:48

Ypsy, takže ako? predavame na bazoši? :D
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

albert2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 16 Aug 2012, 13:12
Bydlisko: Galanta

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa albert2 » 01 Mar 2020, 10:59

To boraicho

Nechapem na co narazas.

Pozri sa. Konstrukcia je taka aka je. Da sa aj to upravit ale....
Konstrukcia v tejto zostave bude mat za nasledok to, ze nikdy v zivote nechytis rovnaku poziciu a napr. rovnu ciaru budes mat ako pilovy list a radius budes mat ako tisic uholnik. Ale ked budes mat v tom aspon lepsie vreteno tak ti to nebude nastroje nicit a hlbku zaberu budes mat o moc lepsiu.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 01 Mar 2020, 11:07

frezovať nebudem ale dnes skusim použiť laser, tak som zvedavy.
tisic uholnik? uvidim, dam vypaliť rozne kruhy a pošlem ti fotky.

ale čo poviete na toto? https://wegstr.com/CNC-Wegstr-(English)
maly motor, 12tis otačok, a nastroj sa upina červikom
https://youtu.be/GBR6z0ES5FM
https://youtu.be/a30e6ksGgXw

myslite si že kvalita je nepoužiteľna?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

albert2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 16 Aug 2012, 13:12
Bydlisko: Galanta

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa albert2 » 01 Mar 2020, 11:12

Na lasery sa ti to neprejavi. Tam neposobi radialna kynetycka energia. Ked je zariadenie v poriadku, tak "zubkovitost" ti zalezi na rozliseni krokovania motorov alebo softwaru
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa jenda23 » 01 Mar 2020, 11:20

Ono už nechat radiální ložisko "papat" docela slušný axiální síly je věc... za základní a myslím dostačující uložení bych považoval soustavu ložisek a vymezovacích kroužků tak jak je uloženo třebas vřeteno soustruhu.

Boraicho, ted doopravdy. Mě by třeba zajímaly reálné vůle takového říkejme tomu zařízení. Investuj chvíli času a změř vůle v posuvech, excentricitu vřetene. Jeho axiální i radiální vůle. Popř upevni hodinky a neh zařízení pětkrát najet do stejné pozice. Zajímala by mě reálná opakovatelnost.

PS: albert u CNC je to posuv, nebo suport? U soustruhu má suport posuvy. Moje základní neznalost :oops:
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

albert2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 16 Aug 2012, 13:12
Bydlisko: Galanta

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa albert2 » 01 Mar 2020, 11:39

To boraicho

Nechapem, pozri sa

Na tom druhom videu mas linearne vedenia, tie poznam. ty mas nepodoprete vodiace tyce. skrutkovnicu nevidim, ale ty mas klasicku valcovanu trapezovu tyc. motor tiez nepoznam, radsej sa nevyjadrim. Cena? zamysli sa.

To jenda:

Suport je pohybliva cast na zariadeni napr. sustruhu mas suosi suport tzv.loze, potom priecny suport atd. Vyraz posuv je iba fraza, slovne vyjadrenie sposobu "pohybu" v danych smeroch samotneho suportu alebo viac suportov naraz u CNC

-- Spojený príspevok 01 Mar 2020, 11:45 --

CNC je iba vyraz schopnosi ovladat viac suportov v jednom case. Samozrejme aj clovek ak je sikovny, napr. sustruznik je schopny v realnom case naraz ovladat do urcitej miery napr. jak suosi tak priecny suport
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa jenda23 » 01 Mar 2020, 11:46

Díky :)

Ano dá se při hrubování třeba kuželů.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa ypsi » 01 Mar 2020, 12:04

boraicho napísal:Ypsy, takže ako? predavame na bazoši? :D
Prosímťa, kdo by to chcel... :wink:

-- Spojený príspevok 01 Mar 2020, 13:07 --
jenda23 napísal:Boraicho, ted doopravdy. Mě by třeba zajímaly reálné vůle takového říkejme tomu zařízení. Investuj chvíli času a změř vůle v posuvech, excentricitu vřetene. Jeho axiální i radiální vůle. Popř upevni hodinky a neh zařízení pětkrát najet do stejné pozice. Zajímala by mě reálná opakovatelnost.
Jendo, hádzavosť som meral o pár príspevkov nazad. Myslím že to tu bude podobné. Vôle v posuvoch neskôr.
0
...som zhasol...

albert2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 16 Aug 2012, 13:12
Bydlisko: Galanta

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa albert2 » 01 Mar 2020, 12:26

Pozrite sa chlapi, ak tuto debatu medzi sebou
boraicho napísal:
Ypsy, takže ako? predavame na bazoši? :D



Prosímťa, kdo by to chcel... :wink:
si robite za ucelom podpichovania tak je to ubohe od vas.
Ale k veci. Ja osobne by som si to nekupil, aj keby ste mi k tomu doplatili.
Takze, su podla mna dve moznosti (to je iba moj nazor takze ma neukrizujte):
Toto si nechajte na laser a gravirovanie plastov atd. a kupte si nieco normalnejsie na PCB a vyssie.
Druha moznost je, ze sa to upravi. Cenovo za nove diely by to nebolo bohvie ako drahe, ale sposob samo domo, ak nemate na upravu k zariadeniam pristup bez honoraru sa to predrazi a potrebujete k tomu k***a vela casu a nervov
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa jenda23 » 01 Mar 2020, 12:34

Už jen rekonstrukce na kuličkové šrouby s předpnutými maticemi vyjde na možná dvojnásobek ceny stroje :ignore: bočnice nachat na CNC vyrobit z alespoň 20mm tlustého duralu.
0
Naposledy upravil/-a jenda23 v 01 Mar 2020, 12:37, upravené celkom 1 krát.
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa dan21 » 01 Mar 2020, 12:37

0

albert2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 16 Aug 2012, 13:12
Bydlisko: Galanta

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa albert2 » 01 Mar 2020, 12:42

To Ypsi
Našiel som si tvoje merania:
to bude tiez problém pri tvrdších materiáloch, vonkajšia hádzavosť pri výrezoch na kľúč 0.04mm /nepodstatná/, hádzavosť vnútorného kužeľa vretena 0.07mm, hádzavosť nástroja v klieštine 0.08mm. Najvačšia hádzavosť je v smere kolmom na upevnovacie skrutky
Pozri sa. Tieto merania ak su spravne, je to kombinacia najvacsieho zla co existuje. Musis začat merat v rozobratom stave. Daj dole kliestinu aby si mal iba holu hriadel. Najlepsie by bolo na hriadel nalisovat meraci kaliber na zvacsenie meraneho priemeru co je garantovane +/-0, ale s velkou trpezlivostou sa da odmerat aj hriadel sama. potom osadit kliestinu, merat atd. Uz napr. vyrezy na kluc 0,04 je vela leba to mas excentricke a sposobuje to rozkmyt. Takto sa robia merania
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa jenda23 » 01 Mar 2020, 13:00

Ano velký indikátorovky s rozlišením 0,001mm a měřit.

A tyto vibrace jsou chuťovkou pro již tak čínská ložiska.

Škoda že takovýhle exemplář nemám po ruce, vzal bych ho na 3D měřící rameno.
0
Naposledy upravil/-a jenda23 v 01 Mar 2020, 13:03, upravené celkom 1 krát.
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

albert2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 16 Aug 2012, 13:12
Bydlisko: Galanta

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa albert2 » 01 Mar 2020, 13:01

To dan21

Tazko posudit. Nenasiel som tam ziadne merane protokoly. Ale co so som tam videl su HIWIN linearky co uz je skoro 50% uspech a tym padom predpokladam ze tam nie je trapez ale gul.srobenie. Motor neviem
0

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa ypsi » 01 Mar 2020, 13:10

albert2 napísal:Pozrite sa chlapi, ak tuto debatu medzi sebou
boraicho napísal:
Ypsy, takže ako? predavame na bazoši? :D



Prosímťa, kdo by to chcel... :wink:
si robite za ucelom podpichovania tak je to ubohe od vas.

Albert. žiadne podpichovanie za tým nehladaj, to si môžes byť istý, akurát to svedčí o Tvojom nepochopení situácie, aspoň z mojej strany.

Indikátor z 0.001rozlíšením, merací tŕn na vreteno, 3D meracie rameno, atd.... Kam to znova smerujeme?

:rolleyes:
0
...som zhasol...

albert2
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 16 Aug 2012, 13:12
Bydlisko: Galanta

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa albert2 » 01 Mar 2020, 13:31

To jenda,
Už jen rekonstrukce na kuličkové šrouby s předpnutými maticemi vyjde na možná dvojnásobek ceny stroje
Mas pravdu, ale tou upravou som nemyslel diely napr.HIWIN s toleranciou +/- 0,001, to nie. To by bola samovrazda. Mal som na mysly kopie-cinu. napr linear nejaka HGV15-20, srobenie s maticou SFU 1605 atd- kopie. ale este ta robota, to je more casu a nedajboze lóve.

Priznam sa vam ze aj ja mam v plane si zlozit CNC ale 5-osu o rozlohe stola 1000x1000 mm opracovanelnej plochy. Linearky uz mam HGV 35 HIWIN s 4ks vozikov na kazdej strane. Skrutky DFU 2510-4. Aj motor uz mam 2,2 kW vodnika. Este som neporiesil pohon posuv kedze skrutky budu dva na krajoch stola.Rozmyslam nad servo pohonmi ale cena vykonu co budem potrebovat je kurva vysoka voci krokovym. Konstrukcia bude kombinacia z 100x150mm zosilenych ITEM profilov a pracovna doska bude vyzihana 60mm hruba duralova platna z T drazkami.

-- Spojený príspevok 01 Mar 2020, 13:37 --

To Ypsi

To som uprimne rad ze som to nepochopil ja.
Pozri sa, ked budes robit "povrchove" merania tak sa nikam nepohnes. Pisal som ti ze sa to da aj priamo na hriadeli len je to makacka. Ked dostanes defekt na aute, predsa ti mechanik neponori cele auto do vody aby ti zistil kde mas dieru.
Jednoducho daj kliestinu dole, meraj a daj info. Inak sa dalej nepohneme. Nie sme murari kde maju tolerancie v mm, ale riesime strojarcinu, tak to prosim nepodcenujte.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok