CNC Frézka pre DPS

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
ypsi
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1546
Dátum registrácie: 09 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 106

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa ypsi » 08 Apr 2020, 12:37

:thumbup:
0
...som zhasol...

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa josek » 08 Apr 2020, 12:59

jezevec napísal:Chtělo by to ukázku oboustranné desky s SMD 0805 a IO třeba SOIC16, TSSOP8...
jezevec napísal:Oboustrannou DPS dělám doma prakticky stále, jen vyjímečně jednostrannou. Akorát "prokovy" dělám samostatně tak, že je propojuji tenkým drátkem, otvory 0,3mm a pad "prokovu" 1mm.
Ja robím prekovy keď naozaj musím, milimetrovými nitami Bungard, alebo využívam vývody THT súčiastok

Pokiaľ som dobre čítal, boraicho to nechcel použiť na nejakú družicovú techniku. Na ten účel, na ktorý je plánované jej využitie to postačuje , je dostatočne rýchle a flexibilné vzhľadom na možné omyly v konštrukcii.

Poznámky typu: "ale pre xyz použitie je to smiešna hračka" sú trocha mimo tému. Keď chcem finálnu DPS v profesionálnej kvalite s maskou a popisom, ktorú mám predtým samozrejme odskúšanú na skúšobnej doske, nechám si ju vyrobiť v CN a tých niekoľko dní na ňu počkám. Prekovov tam môže byť koľko treba.
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa Atlan » 08 Apr 2020, 13:19

Az neuveritelne kedy budu aj diery sa vrtat cnc
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 08 Apr 2020, 13:28

ak naražaš na tie moje nenavrtane diery tak som zase zabudol :D
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa josek » 08 Apr 2020, 16:28

No diery by ten stroj mohol vedieť navŕtať - alebo nie?
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 08 Apr 2020, 16:55

opakujem, ZABUDOL SOM ICH DAŤ NAVRTAŤ
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa mato3000 » 08 Apr 2020, 17:48

ale nejeduješ, tiež som bol tak chvílku nadržaný .... ak si si všimol, tak som ti písal o púzdrach na MCU a nie jednotlivé SMD odpory. Vieš problém je že musíš vedla seba dodržať aj medzery a aj pady ... ja viem, teraz to budeš štelovať a naschvál to urobíš a budeš machrovať. Ale o dva roky budeš písať a radiť úplne niečo iné ako teraz. Uvidíš ....
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 08 Apr 2020, 18:31

"aj medzery aj pady", akože chceš povedať, že ak dam napriklad TQFP44 čiže 11 nožičiek po jednej strane že ked začne s prvou nožičkou tak pri poslednej to bude zle?

A ešte vysvetli to štelovanie, ako šteľovať? nechápem, nič nešteľujem, strčim plošak, nastavim NULU, a štart ....bud konkretný. toto bol plošak ktorý sa obišiel 3x po 0,2mm kroku a vyzera to veľmi presne... a ešte nechápem čo tu v kuse pišete tak vysvetli , že ak "odide s hlavou preč tak sa nikdy nevie vratit na to iste miesto" , ja nechapem ako by sa nevedel vrátiť? ved logicky, ked raz ten motorček poviem priklad spravi 10otačok tam a potom 10otáčok speť, tak proste MUSÍ sa hlava vrátiť na to isté miesto. vysvetli dik.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa mato3000 » 08 Apr 2020, 18:41

na to prídeš jedného dňa sám :thumbup:, všetko ti už bolo povedané , aj s tou hlavou vráť sa pár strán dozadu a máš tam príklad na test ako sa ti tá hlava vráti . neni to isté miesto ako to isté miesto .... ale ako som už písal, na to prídeš sám časom.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 08 Apr 2020, 19:02

Aha dik, už som mudrejší.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 02 Júl 2020, 20:11

Splašil som si frezky, a po prvom boji , kedy som vlastne zisťoval čo a jak , som neskôr frezoval plexisklo jak Pán!
Konečne svetla dokončené, len krytky mi chybali. Opeť davam do pozoru tému, lebo veľky pomocnik tota frezka.
opeť nech si každy spravi názor sám , či je lepšie si kupiť frezku za 130e alebo si kupiť čo ja viem, kredit na pokeci?
odkaz: https://photos.app.goo.gl/9qCAHg46PyNgfrEw6
alebo prečo som napisal e v opeť... veď slovičok sa každý rad chytá keď mu dôjde dych :potlesk:
Prílohy
frzekx1a5s4d54s5d4.png
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa mato3000 » 03 Júl 2020, 08:11

CNC je veľký ponocník, ale to som ti písal už pred 5 rokmi ... 3D ja fajn, ale CNC je lepšie ... najme ak ju máš 5 osú. No a k tomu plexisklu, nekupovať plexiglas a plexixxxxx .... proste hornbach a večšina bežných obchodov, treba aby to bolo liate a nie lisované plexisklo.

Inak to CNC máš strašne malé ...ja mám obrábaciu plochu 220x320 a aj pri tom stále narážam na limity, takže teba čaká ešte pár rokov prerábok a dostaneme sa k tomu čo sme ti hovorili už pár rokov speť, a čo tak stále odmietaš :D

ako prvé pojde do péčka tá spojka :thanks:


ale úúúplne najskôr ti popraská to vyfrézované plexisklo, pozri po pár dňoch na okraje a uvidíš prasklinky, ktoré sa budú časom rozširovať a to preto, že používaš plexiglas - lisovaný a to bez temperovania nejde ... teda v tvojom ponatí ide , ale .....
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa boraicho » 03 Júl 2020, 16:34

:biggrin: 5tu os si ešte nepoužil...
kupoval som v RVplaste žiaden hornbach , ale hej určite bude extrudovane, ale pre 4ri krytky nebudem zhnať plexi kade tade a za ake take peniaze. Nie diky.

Znova píšem , prerábať to nebudem nemam v pláne, ja proste nepotrebujem veľku frezu, ja som nekupil MALÚ frezu preto že som nemal peniaze alebo že bola lacná ale preto že som malú chcel! A toto bola situácia kedy som prvýkrát v živote opakujem prvýkrat potreboval niečo frezovať (okrem plošakov samozrejme) a dlho potrvá kym budem znova niečo potrebovať, dokonca niečo čo bude večšie ako 9x17cm

Ty stále porovnavaš seba a tvoje potreby s mojimi potrebami, s potrebami iných. k spojke sa nevyjadrujem, mam nakupenych viacero a pri mojej potrebe frezovať 1x za 100 rokov mi spojka vydrží ... alebo ma skôr prežije.

A konečne ďakujem za koment k téme , možno naozaj popraská ja neviem, ale budem to kontrolovať, a ak sa to stane tak to sfotim a dam to sem. A kde by som kupil také liate plexisklo?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 03 Júl 2020, 16:45

Mna by zaujimalo ze ako tie plexi od seba rozoznam ked neviem ake mam.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Lennox
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 12 Sep 2019, 22:51
Bydlisko: Bratislava

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa Lennox » 03 Júl 2020, 19:59

keď už máš odlepené ochranné fólie kde je označené o čo ide, tak len tak pohľadom pomerne ťažko. Všeobecne platí, že liate má ako ochrannú vrstvu papier a valcované (lisované) má priehladnú fóliu.
Pár metód pre rozlíšenie nájdeš tu: https://sawmillcreek.org/showthread.php ... ng-Acrylic
To praskanie PMMA, čo popisuje mato3000 je spôsobené nevhodnými reznými podmienkami pri opracovaní PMMA. Ide o to, že sa plexi v reze natavý a následne schladne čo spôsobí ďalšie pnutie v polymérovej štruktúre a časom to popraská. Tento efekt je možné vyvolať okamžite keď sa frézovaná hrana očistí alkoholom (etanol, izopropyl, akýkoľvel liehový čistič okien).
Správnym nástrojom a reanými podmienkami je možné tomuto zabrániť. Samozrejme na tom uvedenom stroji to je nedosiahnuteľné.
Ja frézujem plexi jednobritou frézou od Datronu priemer 6mm otáčky vretena 20tis./min. Plexi hrúbky 5mm na jeden prechod rýchlosť posuvu 60mm/s. Menšie dielce pri nižšej rýchlosti posuvu ale s chladením stlačeným vzduchom, droboť na viacej prechodov, alebo laser.
Tu je to pekne vidieť: https://www.youtube.com/watch?v=w8MEhbH6DK4
Toto platí hlavne pre plameňom leštené PMMA a hlavne pre laserom rezané PMMA, nikdy nečistiť liehovým prostriedkom.
Toť moje letité skúsenosti, opracovania PMMA.
0

Používateľov profilový obrázok
fractal
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 11 Sep 2014, 22:11
Bydlisko: Košice
Vek: 35

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa fractal » 03 Júl 2020, 21:09

to Lennox
To pnutie by sa nedalo eliminovat zihanim vyfrezovaneho/vypaleneho laserom vyrobku v peci pri teplote nizsej ako teplota tavenia plexi tak ako sa to robi v pripade obycajneho skla? Nemas nahodou s tym skusenosti?
0
...live to fight another day...

Lennox
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 12 Sep 2019, 22:51
Bydlisko: Bratislava

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa Lennox » 03 Júl 2020, 21:17

s tým nemám žiadne skúsenosti.
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa mato3000 » 06 Júl 2020, 12:49

... hej to je to temperovanie po vyrezaní ... výrobca dokonca predpisuje nejaké hodnoty tepla a času, ale už si to nepametám, keďže ja som prešiel na ten liaty, lebo tá rýchlosť a komplikácie pri frézovaní mi za to nestoja ...
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa Atlan » 27 Dec 2022, 20:33

Ako este frezujes? Ake feed rate pouzivas?
IMG_20221223_121938.jpg
Inac 3018 ma 0,3mm volu v smere X aj Y. Tak je namieste upravit tie matice na trapeze aby neboli na spruzine. Ale ono yo potom vlastne nejake uzivatelske a ine chyby odpusti, akurat to drnci.
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: CNC Frézka pre DPS

Príspevok od používateľa Atlan » 08 Feb 2023, 11:06

http://www.youtube.com/watch?v=snxFAPJP5iA[/youtube]
draha vyroba dps :D
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok