Vzdialenosť elektromerového rozvádzača od plynomeru

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

MarekRS2
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 25 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: Levice
Vek: 33

Vzdialenosť elektromerového rozvádzača od plynomeru

Príspevok od používateľa MarekRS2 » 25 Júl 2020, 20:33

Neviem sa dopátrať ktorá norma alebo predpis určuje minimálne vzdialenosti týchto dvoch elementov na Slovensku.

Mám novovybudovaný plynomer na hranici pozemku a teraz idem riešiť elektromerový rozvádzač. Ideálne by bolo keby ich môžem dať hneď vedľa seba ale nie som si istý či to bude dobre. V projekte nie sú žiadne konkrétne čísla, rozmery ani nič. V technických podmienkach od distribútorov sú zas len minimálne vzdialenosti od stĺpu, hranice pozemku, výšky atď..

Vedel by niekto poradiť?
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Vzdialenosť elektromerového rozvádzača od plynomeru

Príspevok od používateľa technikus110 » 26 Júl 2020, 06:36

Stavebný zákon hovorí o "nútenom dizajnovom prvku = odberné miesto" umiestnené v plote....

A ak máš rovnakého dodávateľa pre plyn a elektrinu, ten to tiež nemá v interných smerniciach zakotvené.

Samostatné odberné miesta majú svoju normu, ale plyn neuvažuje o elektrine a naopak.

Len s logického hľadiska je to na viditeľnom, voľne prístupnom mieste, takže tu nie je ako dodržať odstup v rámci hĺbkových rozdielov pre plyn a silové káble. Osobne ak máš odberné miesta na úseku, kde je možné aby prišlo k náhodnej deštrukcii plota nepredvídateľnou udalosťou (frekventovaná cesta v obci s kamiónmi, alebo inou dopravou) tak by som to moc tesne k sebe nedával. Videl som v mestskej časti v BA, ako vodič nezvládol zákrutu na križovatke a vpálil to rovno do plotu. Utrhol plynomer a iskriaca svorkovnica elektromeru to dokončila....
0

MarekRS2
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 25 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: Levice
Vek: 33

Re: Vzdialenosť elektromerového rozvádzača od plynomeru

Príspevok od používateľa MarekRS2 » 26 Júl 2020, 09:44

Myslel som aj na to že v prípade nehody môže nastať aj takáto situácia. Bohužiaľ nemám veľmi na výber pretože je to tam trochu stiesnené.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok