TV vs. MONITOR

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

TV vs. MONITOR

Príspevok od používateľa mr.dred » 20 Aug 2020, 23:31

Môj 11 ročný PlazmaTV od LG ešte síce funguje, ale kto vie dokedy... Využitý je len ako monitor k satelitnému prijímaču, sem-tam pripojím PC a prehrávanie z HDD cez USB, internetové záležitosti by som tiež radšej riešil nejakým Android Boxom.
Pozeral som ceny 4K monitorov s uhlopriečkou od 50" hore ..no skoro mi oki prevrátilo. Ceny začínajú od 600€ hore :rolleyes: Čo je na nich také zvláštne, keď TV s rovnakou veľkosťou aj rozlíšením sú aj o polovicu lacnešie a pritom "rozumnejšie" ako tie monitory ?
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: TV vs. MONITOR

Príspevok od používateľa 5ko » 20 Aug 2020, 23:42

Asi tak ako s mobilom čo vie fotiť lepšie ako foťák a foťákom čo vie aj telefonovať a hrať sa na počítač :wink: :wink: .
Ide o uhol pohladu a o to , na čom kladieš prioritu.Aj tak sa to raz zjednotí a budeme pozerať TV,či surfovať po nete cez dvere na chladničke.
Apropo- skoro ma porazilo, keď som videl reklamu na chadničku, tuším samsung, keď poťukal na dvere a oni sa spriesvitnili tak, že bolo vidieť čo je vovnútri. Ja som to vymyslel pred tridsiatimi rokmi tak, že by vo dverách bolo dvojsklo, v ňom žaluzia, a z vonku by sa dala otvoriť gombíkom, aby bolo vidno čo je tam ale nemuseli by sa otvárať dvere, aby nevybehol von chlad. :wink:
No čo už, ak si to človek nedá hneď patentovať, tak ostane chudobný ako kostolná myš. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: TV vs. MONITOR

Príspevok od používateľa technikus110 » 21 Aug 2020, 07:07

TV verzus monitor:

1. počet zobrazených farieb
2. rýchlosť odozvy obrazovky
3. kontrastný pomer a jas na úkor ostrosti obrazu

Na dlhodobé prezentácie používame tento a je v pohode.
Na monitore je obraz vždy krajší, ako na TV. (môj súkromný názor) A TV zobrazovací modul má aj kratšiu životnosť...
Prílohy
Snímka obrazovky (22).png
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: TV vs. MONITOR

Príspevok od používateľa mr.dred » 21 Aug 2020, 07:15

Vyzerá šumne, aj cena OK... ale aspoň 50 palčekov keby mal :roll:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok