Bzucanie led stropneho svetla

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

camell
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15 Dec 2020, 10:41

Bzucanie led stropneho svetla

Príspevok od používateľa camell » 15 Dec 2020, 10:53

Ahojte,
Mam stropne led svetlo, ide na 220V ale kvôli ovladaniu prepinania ovladackou je tam okrem menica prudu aj led driver a v nom nieco stale tak jemne ale otravne piska, bzuči..

Je to z hornbachu uz po zaruke dlho som to neriesil ale vadi mi to.. najradsej by som kupil z ali nove za lepsiu cenu aj vykonnejsie ako tento smejd z hornbachu ale kedze to nema ani rok tak predsa chcem este tu skusit sa poradit.

Ak by sa nasiel nejaky odbornik co by vedel co tam presne moze piskat a proste by som iba tu jednu vec vymenil, naradie vsehodruhu mam na pajkovanie, atd.

Resp. este inak ty co mate tiez tieto nove led aj vam to tak huči? je to slabe ale pocut to v noci ked je ticho.
Tak isto aj adapteri k dadecomu mi piskaju ma to hneva.

Este som rozmyslal ze by proste bolo led 220V bez drivera ale potom to nemozem ovladat resp. ovladanie led driver na 220V priamo som nikde nenasiel.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Bzucanie led stropneho svetla

Príspevok od používateľa 5ko » 16 Dec 2020, 14:57

Pískať ani vrčať by žiadny driver nemal, aj keď sú tam súčiastky,ktoré to môžu robiť,hlavne feritové trafá a tlmivky.Možno sa uvolnili nejakým nárazom,alebo jednoducho šmejd od výroby.Takže, ak sa ti oplatí to reklamovať, tak najdi doklad a vráť to .Viem, že testovať takéto veci v obchode je ťažké, ale doma to najprv odskúšaj až potom namontuj,alebo znovu reklamuj.
Alebo rovno kúp nové a ak ťa to baví a budeš to vedieť, tak sa doma pohraj s opravou toho starého a aspoň sa niečo naučíš. :wink: Ak neopravíš, aspoň budeš vedieť,ako sa to rozoberá. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Bzucanie led stropneho svetla

Príspevok od používateľa rakato11 » 21 Dec 2020, 08:03

camell napísal:
15 Dec 2020, 10:53
Ahojte,
Mam stropne led svetlo, ide na 220V ale kvôli ovladaniu prepinania ovladackou je tam okrem menica prudu aj led driver a v nom nieco stale tak jemne ale otravne piska, bzuči..

Je to z hornbachu uz po zaruke dlho som to neriesil ale vadi mi to.. najradsej by som kupil z ali nove za lepsiu cenu aj vykonnejsie ako tento smejd z hornbachu ale kedze to nema ani rok tak predsa chcem este tu skusit sa poradit.
Ono "Mam stropne led svetlo" je poněkud široký pojem, co tak tu dát Typ toho svítidla nebo jeho fotku a když už není v záruce jak píšeš tak fotku i toho vnitřku a pak Ti možná zde někdo poradí. :wink:
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Bzucanie led stropneho svetla

Príspevok od používateľa Merak » 21 Dec 2020, 09:23

ono to asi záleží aj od kvality výrobku
ja som si kúpil v akcii LED žiarovky a keď je v izbe ticho tak počujem ako bzučia
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Bzucanie led stropneho svetla

Príspevok od používateľa boraicho » 21 Dec 2020, 15:46

Treba hned vymeniť, z hornbachu som kupil led neonku a bzučala a fest. Hned som ju vratil na druhy den a kupil z netu inú ktorá vobec nebzučí.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok