Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa miroja » 07 Júl 2021, 17:04

Caute.
Potrebujem z ekonomickych dovodov pripojit prenosny plynovy spotrebic, povodne urceny na plynovu kartusu podla specifikacie EN417 na ktorej je vonkajsi zavit 7/16"-28 na 2kg plynovy flasu. Ventil do 2kg flase mam, srobenie na hadicu k ventilu tiez, no hladam sposob, ako to bezpecne pripojit do plynoveho spotrebica na druhom konci hadice.
Ako som pisal, je tam zavit 7/16"-28, (na spotrebici samozrejme vnutorny) - podla netu Withworth, UNEF (ultra jemne stupanie).
Najednoduchsi by bol Nippel (vsuvka, redukcia), na ktorom by bol na jednom konci vonkajsi zavit 7/16"-28, na druhom napriklad 3/8", pripadne iny, u nas bezne rozsireny, kde by sa dal pripojit druhy koniec hadice cez "hadicnik" :-) . Riesenie by bol aj len kus samotneho zavitu 7/16"-28 z mosadze, alebo materialu, ktory sa dal spajkovat/zvarat, na ktory by som si uz druhy potrebny zavit dal privarit.
Pytal som sa v okoli v roznych obchodoch, no zatial bezuspesne. Nemate niekto v okoli dobry obchod na taketo veci,ozaj dobreho plynara, priadne postup ako na to ak to uz niekto vyriesil. Bola by aj cesta vysustruzit taky kus zavitu, ale to si uz netrufam ani opytat, lebo dnes najst sustruznika so skusenostami, material a ochotneho cloveka asi nebude realne ;-)

Pripajam ilustracne obrazky kartuse a redukcie ktoru by som potreboval zohnat.
Prílohy
Kart.jpg
Kart_detail.jpg
Kart_detail.jpg (10.19 KiB) 3244 zobrazení
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa 5ko » 07 Júl 2021, 17:25

Ak nič iné nezoženieme, tak by som odflexoval z prázdnej kartuše ten závit, strčil do neho 3/8 niplu /vsuvku - vonkajší-vonkajší závit/a zalial Dentakrylom,alebo lepidlom na kovy.
Potom by sa to dalo použiť prípadne ako forma na odliatie, alebo na vysústruženie z Mosadze.,čo je pre plyn ,,prípustný,, materiál.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa miroja » 08 Júl 2021, 07:03

Pouzit zavit z prazdnej kartuse napadlo aj mne, ale je to nejaka hlinikova zliatina, takze by sa to asi zvarat nedalo. Jedine mozno lepenie ...
Mozno to bude jedina schodna cesta...
0

kinedryl
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 03 Mar 2021, 10:15

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa kinedryl » 08 Júl 2021, 07:35

0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa miroja » 08 Júl 2021, 08:05

Ano, ten medzikus na Ebayi som videl, akurat......
1, chcel by som grilovat skor, nez to dorazi z ciny, preto sa pokusam zistit, ci nie je nieco dostupne aj u nas
2, Pise tam, ze je to medzikus na EU kartuse, ale co som videl kartuse tak tato co mam je jedina predavana v obchodoch, ktora ma zavit a je vonkajsi, co mi celkom nedava zmysel. Zvysne kartuse su bezavitove bud na bajonet, alebo prepichovacie. Mozno ak by neeuropske kartuse mali vnutorny zavit 3/8, vtedy by som vedel pochopit ten medzikus ..... :-o
3, Na tom medzikuse je podla fotky ten velky zavit 7/16"-28 (tesniaca gumicka je na plynovom zariadeni), takze predpokladam, ze ten druhy koniec s gumickou by mal byt 3/8, co mi podla fotky pripada hodne male... Ked som totiz zmeral zavit na tej mojej kartusi (7/16"-28) tak to vyslo cca 10 mm. Takze ak ta vacsia starna toho medzikusu je 10mm , tu mensiu odhadujem na 5mm.
Predpokladam, ze by som nenasiel na nasom trhu srobenie s takym zavitom, aby som tam mohol pripojit hadicu .

Ci mas osobne (kamosove) skusenosti ze na druhy koniec tohto medzikusu z ebay sa da u nas kupit nejake srobenie na hadicu?
0
Naposledy upravil/-a miroja v 08 Júl 2021, 08:25, upravené celkom 1 krát.

jukov
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 04 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: IPD (BA)
Vek: 55

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa jukov » 08 Júl 2021, 08:17

0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa miroja » 08 Júl 2021, 08:30

Toto vyzera lepsie :-) ... uz len zohnat srobenie 3/8 s pravym zavitom s pripojenim na hadicu. To by asi mohli mat v beznych predajniach vodoinstalacnych potrieb. :-)
0

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa Sani1 » 08 Júl 2021, 10:06

Skús pozrieť probugas. A nezabudni na regulátor tlaku.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa miroja » 08 Júl 2021, 11:47

Tak chlapci, uspech, nasiel som obchod kde tu redukciu mali. Takz uz len srobenie na hadicu s 3/8 " zavitom a mozeme grilovat :-) .
Podla mne dostupnych info regulacny ventil treba len na 10kg flase, pre 2kg nie... Ci norma hovori nieco ine?.
Aj v tom e-obchode z linku vyssie je to nasrobovane priamo na 2kg flasu bez regulacneho ventilu.
image.png
A navyse, zda sa, ze regulator mam s ventilom v jednom tele...
Prílohy
1625393526848.jpg
0

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa Sani1 » 08 Júl 2021, 12:23

Ak ho máš vo ventile, tak by tam mal byť vyznačený výstupný tlak.
Variče, grily, ohrievače ..., sú nízkotlakové zariadenia
https://www.probugas.sk/plynove-prislus ... s-716.html
0

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa Sani1 » 08 Júl 2021, 12:29

Hadica 5 m s dvoma koncovkami G 3/8" L:
https://www.probugas.sk/plynove-prislus ... -38-l.html
Hadica 5 m s koncovkami G3/8" pravý a M9 x 0,75:
https://www.probugas.sk/plynove-prislus ... x-075.html
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa miroja » 08 Júl 2021, 12:42

Nuz neviem, ale nevidel som na 2kg flasi regulator ak bola pouzitav minulosti na varic, svetlo, stolny varic a zjavne sa to stale tak pouziva. Napriklad tu su bezne varice priskrutkovane priamo na 2kg flasu: https://www.naturtrend.sk/https/4126940 ... gIoHvD_BwE
O 10kg flasiach viem, ze tam treba regulator.
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa Atlan » 08 Júl 2021, 12:56

To je jedno ci je 2kg alebo 10kg flasa tlak je rovnaky. Res zavisli od teploty.
0

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa Sani1 » 08 Júl 2021, 13:08

V podstate nevieme čo tam chceš pripájať, aký "plynový spotrebič". Každý by mal mať uvedené aký je max. tlak. Zisti aký je tlak v kartuši, aký je tlak v PB fľaši a aký je Pmax tvojho "plynového spotrebiča" a potom sa rozhodni.
Aj na stránke, čo si uviedol, všade je napísané "Tento varič je vybavený vysokotlakovým horákom ..."
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa miroja » 08 Júl 2021, 13:35

Uz som sa zmienil, ze "grilovacka bde", ale aby som bol presny ide o tento typ grilu:
https://www.mountfield.sk/plynovy-gril- ... 8gQAvD_BwE
Skusim pohladat nejaku specifikaciu toho horaku v grile, snad cosi niekde dohladam, lebo v origo navode o dovolenom tlaku pe horak podla ocakavania nie je ziadna zmienka : https://www.mountfield.sk/getattachment ... 0.pdf.aspx .....

Nie som odbornik cez plynove zariadenia, preto sa spytam, ake nebezpecenstvo hrozi, ak by sa mal a nepouzil regulator?
Vela plynu do horaku? Nestacilo by len menej potvorit ventil na plynovej flasi?
0

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa Sani1 » 08 Júl 2021, 13:59

A nie je čo riešiť :thanks:
https://www.weber.com/SK/sk/pr%C3%ADslu ... 35#start=1

A myslím, že aj použitie regulátora ja jasné.
Za sezónu to máš naspäť
0

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa Sani1 » 08 Júl 2021, 14:02

Tlak máš všade rovnaký, obmedzíš len prietok. Podľa EN417 kartuše sú do 13,2 bar = 1,32 MPa (Mega). Ja by som to neriskoval.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa miroja » 08 Júl 2021, 14:14

Nuz, nebudem klamat, ta cena ma prekvapila... Navyse hadica sa mi zda kratka a tiez to vyzera na 10kg flasu. Ja by som chcel pouzit mensiu, 2kg..
Nestacilo by pouzit u nas bezne predavany regulator? Napriklad: https://www.protechshop.sk/plynove-hora ... 15m-52822/
0

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa Sani1 » 08 Júl 2021, 14:58

Tu sa ťažko radí, zahrávať sa s plynom sa nemusí oplatiť.
Väčšina PB spotrebičov pracuje s pretlakom 30 mbar (ale sú aj na 50). Možno aj tvoj ventil má v sebe ten regulátor, ale to by som očakával, že tam bude označený výstupný tlak. Ale zas čo môžeš čakať od číňana.
Existujú ventily na 2kg fľašu so závitom W21,8 na ten dáš priamo ten regulátor. Ja tak mám na chate pripojenú plynovú varnú dosku a môžem tak použiť 2kg aj 10kg fľašu.
Ale ak tvoj ventil má v sebe naozaj ten regulátor, tak dva regulátory za sebou asi nebudú fungovať (na vstupe potrebuje vyšší tlak)
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Redukcia na G- zavit pre plynovy spotrebič

Príspevok od používateľa miroja » 13 Júl 2021, 15:40

Nuz, bol pekny vikend, bolo aj grilovanie...akurat vysledky su trochu rozpacite.
Kupil som regulator na 30mBar, ventil na 2kg flasu so zavitom W21,8 , zapojil, zapalil... Horelo to na prve stlacenie piezozapalovaca, ale aj pri otvorenom ventile na max na plynovej flasi aj na max otvorenom ventile grilu plamen z horaka horel dost slabo. Neskusal som vtedy grilovat, ci by to stacilo na upecenie masa, zeleniny.
Skusil som demontovat cely tento udelator a pripojil som len priamo kartusu, kde bolo este asi 25% plynu a plamen bol vtedy jednoznacne vacsi.
Tak som pripojil plynovu flasu priamo cez ventil bez regulatora a len cez vsetky tie moje zavito-prisposobovacky a zdalo sa, ze plamen je priblizne rovnaky ako ked tam bola pripojena kartusa. Ani pri otvoreni regulacneho ventilu na samotnom grile ohen nebol nejako bujary.
Samotne grilovanie dopadlo dobre, partnerka si pochvalovala, aj ked pri zatvorenom vrchanku sa jej to zdalo dost teple, teplomer ukazoval tusim 250 stupnov aj pri minimalnom otvoreni ventilu grilu. Ale to je mozno normalne, ak sa zavrie vrchnak na grile.
Vcera som mal moznost zastavit sa v Obi a videl som tam vystaveny podobny gril, kde bola moznost ci uz pouzivat kartusu ale bola tam aktualne namontovana aj hadica s regulatorom (bez ventilu na 2 kg flasu, takze asi len na 10kg flasu) s regulatorom na 30mBar.

Tak teraz kazda rada dobra. Mam tam nechat ten regulator, alebo nie ???
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok