Vlastné čipy z garáže alebo z kanclu

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

hardstano
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 16 Dec 2020, 11:15

Vlastné čipy z garáže alebo z kanclu

Príspevok od používateľa hardstano » 27 Apr 2022, 12:00

Zaujímavé.
https://forum.strojirenstvi.cz/viewtopic.php?t=32338

By ma zaujímalo, či existuje nejaká miestna VŠ s reálným potenciálom vedúcich i študentov sa tam do toho aktívne zapojiť... :wink:
Nie to ešte aby o takých príležitostiach vedeli. :lol:
Možno sa ale mýlim. :wink:
https://efabless.com/open_shuttle_program
0

miso156
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 648
Dátum registrácie: 06 Dec 2020, 11:46
Bydlisko: Banska Stiavnica
Vek: 38

Re: Vlastné čipy z garáže alebo z kanclu

Príspevok od používateľa miso156 » 27 Apr 2022, 17:28

Na STU su nejake odbory ako Mikroelektronika a pod., pre ktorych studentov by to mohlo byt zaujimave. Ja som da do SoC nikdy nesnazil ponarat, v SR je priliz slaby trh v tejto sfere, dokonca aj v CR, mozno tak ONsemi sa o nieco snazia ale zda sa mi ze moc neprerazaju.

Co sa tyka YT kanalu toho chlapca, sledoval som to uz davno, dokazal tak akurat, ze nejaky jednoduchy chip s biednymi parametrami sa da zlepit aj v domacich podmienkach., nieco ako ked si oldschoolery fukaju vlastne elektronky. Kdesy na YT som zazrel ako si niekto robi diody, ked ich meral bol rad ze forward voci reverse vobec vykazoval nejaku zmenu, v priepustnom smere koleno ako luk, a v reverze derave. Nehovoriac o reliability, do vlastneho auta by som to nedaval, zivot mame len jeden.

Taktiez tu ponuku na 130nm som uz videl niekde pred rokom. Chipov je plny digikey, ze clovek uz nema prehlad. V prvom rade to chce napad co by ten chip mal robit, v druhom odladenie. Ja tomu hovorim, ze navrhnut funkcny obvod je 10% uspechu, zvysnych 90 je navrhnut obvod dokonaly ktory "mysli" na vsetky nepriaznive stavy.
Technologiu vyroby kvoly Vam menit nebudu, takze uz tam je nejake obmedzenie.
1
Obrázok 1
"No pain, no gain." (KC238)

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok