Hybridný malotraktor

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Hybridný malotraktor

Príspevok od používateľa Atlan » 21 Nov 2022, 12:17

V lidli akcia 8Ah 20v za 50E
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Hybridný malotraktor

Príspevok od používateľa 5ko » 21 Nov 2022, 21:03

Ahoj, najprv ťa musím pochváliť za perfektný dizajn aj prevedenie tej mašinky,niečo podobné mám už roky v pláne aj ja urobiť, ale bolo by dobre keby si dal pár fotiek aj z vnútornej konštrukcie šasi, prevodov,riadenia... atď.
Myslím, že podla nádržky ,tam máš nejaký motor Honda,alebo jeho opajcované klony inými výrobcami, čo sa používa takmer vo všetkých takýchto zariadeniach,či už sú to frézy, vibračné dosky,režačky asfaltu, čerpadlá, elektrocentrály....
Na bežné použitie v záhrade ten výkon okolo 3-5 HP celkom stačí, čo do výkonu aj rýchlosti a spotreby,
ale prečo tam riešiš aj ten elektropohon?
Chápal by som to ako zálohu na núdzový dojazd,ak ti dôjde palivo, ale ak je to len nejaký zelený úlet, tak podla mňa ,je zbytočné vláčiť zo sebou navyše ťažké akumulátory a pomocný elektromotor aj vtedy, keď to beží na benzín.A navyše zbytočne predražovať o stovky Eur celý projekt,keby si za tie peniaze mohol jazdiť na ten benzín aj 5 rokov. :wink:
Ale ak to berieš iba ako výzvu,že to chceš dokázať, tak proti gustu žiaden dišputát.Nebudem ti kaziť radosť.
Ale aj tak si to dokázal vyrátať a vyšperkovať takmer do dokonalosti a teda ,,smekám klobouk,, :thumbup:

Ha,ha Napadla ma taká kacírska myšlienka, hodiť na to striešku s jedného FV panelu,pridať elektroniku,a môžeš na slnku aj dobíjať tie akumulátory.
Ale asi by si musel na záhrade pestovať Hľuzovky , aby sa ti to vôbec niekedy vrátilo. :D ale to len srandujem.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď