Aký detektor kovov ?

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Aký detektor kovov ?

Príspevok od používateľa 5ko » 01 Jún 2023, 21:05

Ahojte.
Rozhodol som sa, že si kúpim nejaký detektor na hladanie čohokolvek v zemi, len tak pre potešenie,pretože sa mi ho už nechce vyrábať,tak sa chcem opýtať osadenstva, či mi vie doporučiť nejaký osvedčený typ,pretože ja som už tretí deň prehladával všetky možné stránky, no čím viac informácií,tým sa ťažšie rozhodujem.
Viem, že je to všetko o cene, ale nie vždy,pretože podla parametrov som našiel niečo lacné a pritom slušný výkon, no na druhej strane aj drahý prístroj ma ovela horšie parametre.Neviem či je to len marketingovými ťahmi,alebo naozaj sú parametre pravdivé, alebo nadhodnotené umelo len preto ,že ide o lepšiu značku.
Najviac ma rozčuluje, že pri popisoch technických údajov najčastejšie chýba ten najdôležitejší parameter, teda HĹBKA dosahu, a velkosť objektu.Len málokde sa to uvádza. Prečo by mal byť najdôležitejší údaj, že je ČERVENÝ ? :D Práve preto sa chcem opýtať, aké máte skúsenosti s ktorým prístrojom a kolko stál.
Moja predstava o cene je tak od 100 do max300€,pretože ak už mám do toho vraziť peniaze,tak nech ma pre pár ečiek nemrzí, že som kúpil niečo síce lacné ale nekvalitné, alebo niečo dobré, ale zbytočne drahé.
Predpokladané parametre:
-dohladávacia hlbka:
-predmet cca 50cm- 1m a viac
- minca - cca 50 cm
-diskriminácia kovov,
- indikácia hlbky.
-digitál
alebo aj spolahlivý analóg .

Dík za vaše reakcie.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

kinedryl
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 03 Mar 2021, 10:15

Re: Aký detektor kovov ?

Príspevok od používateľa kinedryl » 02 Jún 2023, 00:25

Ratas s tym, ze vyhladavanie detektorom podlieha nejakej legislative a v podstate je to u nas zakazane ?
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Aký detektor kovov ?

Príspevok od používateľa mr.dred » 02 Jún 2023, 05:10

..a čo keď chce ísť 5ko na staré kolienka poprechádzať sa po austrálskej buši a pohľadať si nejaké zlatko na prilepšenie k dôchodku ??
:agree:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Stefan31
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 488
Dátum registrácie: 10 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Slovensko

Re: Aký detektor kovov ?

Príspevok od používateľa Stefan31 » 02 Jún 2023, 09:12

..... tá AUS by sedela, ale asi to chce vydetekovať od nás a potom len ísť k protinožcom to pozbierať - preto mu chýba údaj o citlivosti do hĺbky :D :D ..... a zlato nepodlieha clu .... ej, má to prešpekulované, darmo, človek na dôchodku sa veru nenudí ......

Stefan31
0
Keď som sa narodil, nemal som nič. Polovicu z toho ešte mám.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Aký detektor kovov ?

Príspevok od používateľa 5ko » 02 Jún 2023, 11:22

Ale chlapci , keď srandičky, tak srandičky. Stratil som v hore zlaté zuby a nechcem aby ma medveď pohrýzol mojimi vlastnými zubami, ak ich najde skôr ako ja. :D
1
Obrázok 1
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 859
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Aký detektor kovov ?

Príspevok od používateľa OHAJ » 02 Jún 2023, 16:46

Petko, skús niekde v požičovni si požičať detektor kovov White's, alebo prosto najdrahší aký tam majú, zakop 1€ do 1/2metra a zistíš, že na takú hĺbku zabudni !
Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Aký detektor kovov ?

Príspevok od používateľa 5ko » 02 Jún 2023, 19:08

Múdra reč.
Každá vrana svoj chvost chváli,tak to bude aj s recenziami, práve preto som sa chcel opýtať vás,či má niekto dobré,alebo aj zlé skúsenosti s nejakou značkou,aby som sa vedel zorientovať a nekúpiť blbosť.Ale vidím, že buď tu nie je žiadny detektorista,alebo ak aj je tak mu lepí s debilneho zákona a boji sa priznať.🤣No nič,skúsim to nejako vyselektovať a risknem to,ale potom nečakajte, spätnú väzbu 🤣, budem zatloukat,zatloukat...
1
Obrázok 1
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 859
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: Aký detektor kovov ?

Príspevok od používateľa OHAJ » 02 Okt 2023, 22:27

Len pre oživenie témy, o týždeń v Kauflande:
https://www.kaufland.sk/product/365766988/
Obrázok
Hĺbka detekcie: 15-30 cm
36 €
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Aký detektor kovov ?

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Okt 2023, 09:00

Dík za tip , určite ho vezmem a otestujem,aj keď na tých 30cm nájde akurát asi len T34 z 2 WW.🤣,ale v Kaufe aspoň nieje problém s reklamáciou.
1
Obrázok 1
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok