synchronizácia TV - video

Všetko to čo sa inde nehodí

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
taphome
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 27 Feb 2023, 12:05
Bydlisko: Bratislava
Vek: 64

synchronizácia TV - video

Príspevok od používateľa taphome » 31 Okt 2023, 16:22

Zdravím páni.

Chcem sa opýtať. V časoch pokročilých, keď boli ešte videorekordéri a nebolo toľko reklám vo vysielaní, existovali aj modely, ktoré sa vedeli stopnúť pred reklamou a po reklame opäť zapnúť. Nie všetky TV vysielače/stanice toto mali. Ale je ešte teraz v dobe digitálu vysielaný dáky kód/signál, ktorý by mal obdobnú funkciu?


Totiž naučil som psa, že otravovať môže iba cez reklamu. Neviem ako to robí, ale 20-30 sekúnd pred reklamou spozornie a z ľahu si sadne, alebo preruší svoju činnosť. Keď spí, tak zodvihne hlavu a pozrie na mňa. Telepatia to nie je, takže iba niečo, čo ona asi počuje. Ináč si to vysvetliť neviem.
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: synchronizácia TV - video

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 31 Okt 2023, 20:44

Viem že existuje projekt pre linuxové satelitne prijímače, ktorý na základe dát ktoré získa zo servera stíši hlasitosť alebo prepne na iný kanál, podľa toho ako si to nastavíš. Zabudol som však nazov toho projektu alebo aj miesto kde som to čítal, skús pohľadať na abforum.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: synchronizácia TV - video

Príspevok od používateľa cool-zool » 31 Okt 2023, 21:43

Aj ja si myslim ze volaco existuje, lebo tie novsie telky maju moznost nastavenia hlasitosti pocas reklam, ale ako to funguje nemam sajnu, skus sa spytat tvojho psa, ked to viciti aj predcasne 😄😀😃...
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: synchronizácia TV - video

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 31 Okt 2023, 23:11

volakedy davno sa vysielal kod, identifikator programu - primarne bol urceny, aby sa dana relacia nahrala cela. Cize, ak by zacala neskor, tak zacne presne od zaciatku. dnes sa uz asi ten kod neposiela.
V dobe, ked tv zakazuju pretacanie reklam z archivu si nemyslim, ze by len tak volne posielali nejaky identifikator reklamy. Telky sice mozu mat tuto funkciu, ale ked to nasi operatori nepodporuju, tak je to na dve veci.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

ivan_01
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 24 Sep 2021, 14:58
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: synchronizácia TV - video

Príspevok od používateľa ivan_01 » 01 Nov 2023, 06:35

všimni si, že tesne pred reklamou zmizne logo stanice. Od toho by sa dalo odraziť. Alebo sa fakt opýtaj psa, keď on to už má zmáknuté :) Inak, bol to systém VPS/PDC https://cs.wikipedia.org/wiki/Programme ... ry_Control
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok