Kyselina Chlorovodíková 30%, Peroxid vodíka 10%

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
maco2014
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 20 Jún 2012, 14:22
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 34

Kyselina Chlorovodíková 30%, Peroxid vodíka 10%

Príspevok od používateľa maco2014 » 22 Jún 2012, 10:53

Kde nakupovať Kyselina Chlorovodíková 30%, Peroxid vodíka 10% pamätám si že keď som bol na strednej bola na to určená jedna stránka skade sa dali zohnať všetky potrebné veci na leptanie, kyseliny, peroxidy ... no po rokoch neviem jej názou a či funguje . :x
0
Veda je len perverziou pokiaľ jej najvyšším cieľom nie je lepšie ľudstvo. N.Tesla

neznamy

Re: Kyselina Chlorovodíková 30%, Peroxid vodíka 10%

Príspevok od používateľa neznamy » 22 Jún 2012, 10:55

farby-laky

Používateľov profilový obrázok
maco2014
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 20 Jún 2012, 14:22
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 34

Re: Kyselina Chlorovodíková 30%, Peroxid vodíka 10%

Príspevok od používateľa maco2014 » 22 Jún 2012, 11:06

right13 napísal:farby-laky
bol som asi v 5 lekárňach tam na mňa pozerali ako na nejakú verbeš ....že čo ja chcem .... najlepšie bolo čo mi povedala lekárnička že na kupovanie takej kyseliny potrebujem oprávnenie :ANAL:
á vo Farbylakoch že by to mali ? na to sa rád pozriem, mimochodom ma to vôbec nenapadlo
0
Veda je len perverziou pokiaľ jej najvyšším cieľom nie je lepšie ľudstvo. N.Tesla

wane711
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 18:41
Bydlisko: PN

Re: Kyselina Chlorovodíková 30%, Peroxid vodíka 10%

Príspevok od používateľa wane711 » 22 Jún 2012, 11:14

Kyselina chlorovidkova - 101 drogerie maju to v kazdej a peroxid vodika v kazdych farby-laky 100%
0

Používateľov profilový obrázok
maco2014
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 20 Jún 2012, 14:22
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 34

Re: Kyselina Chlorovodíková 30%, Peroxid vodíka 10%

Príspevok od používateľa maco2014 » 22 Jún 2012, 12:39

pepkomas napísal:
maco2014 napísal:Kde nakupovať Kyselina Chlorovodíková 30%, Peroxid vodíka 10% pamätám si že keď som bol na strednej bola na to určená jedna stránka skade sa dali zohnať všetky potrebné veci na leptanie, kyseliny, peroxidy ... no po rokoch neviem jej názou a či funguje . :x
ja by som zvolil na leptanie plošnych spojou chlorid železity.kedysi som použival kyselinu z peroxidom no jeto to problem z vyparmi a cenovo lepšie vyjde ten chlorid..inak da sa vyrobit chlorid železity aj zkyseliny chlorovodikovej..stači hrzave klince ked nasipeš do kyseliny a na tyžden nechaš vyluhovat v kyseline tym vlastne ziskaš chlorid železity.. :wink:
Nemám nejako skúsenosti s Chloridom železitým ...ale ako googlím tak má priatelnejšiu cenu ( http://www.gme.sk/sk/s-lept-roz-2-p740-004/ ) čo ma milo prekvapilo však peroxid vodíka a acid chlochocodka stoja dokopy 40E čo sa mi zdá prehnaná cena avšak z každého je to asi 1L čo vystačí asi na spústu DPS....
0
Veda je len perverziou pokiaľ jej najvyšším cieľom nie je lepšie ľudstvo. N.Tesla

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Kyselina Chlorovodíková 30%, Peroxid vodíka 10%

Príspevok od používateľa Wili » 22 Jún 2012, 12:43

30% kyselina chlorovodikova = 1 liter, zelena flaska, cena cca 1-1,5 eur.

30% peroxid vodika = 0,5 litrova zelena flaska, cena cca 1-1,5 eur

(z tychto dvoch flias nariedis tolko kyseliny ze s tym mozes leptat plosaky velmi velmi velmi velmi vela)

mali by to mat v kazdom lepsom farby-laky. Inak bacha na ten peroxid je velmi ale fakt velmi silny a staci ho malo, inak vyleptas plosak za 2 sekundy :twisted:

je dobre si to skusmo namiesat do vody, a akurat aj pri miesani sa ti to dost festovne ohreje, takze uz to mas rovno predhriate a pojde to tiez rychlo.
0

Používateľov profilový obrázok
maco2014
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 20 Jún 2012, 14:22
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 34

Re: Kyselina Chlorovodíková 30%, Peroxid vodíka 10%

Príspevok od používateľa maco2014 » 22 Jún 2012, 13:19

Wili napísal:30% kyselina chlorovodikova = 1 liter, zelena flaska, cena cca 1-1,5 eur.

30% peroxid vodika = 0,5 litrova zelena flaska, cena cca 1-1,5 eur

(z tychto dvoch flias nariedis tolko kyseliny ze s tym mozes leptat plosaky velmi velmi velmi velmi vela)

mali by to mat v kazdom lepsom farby-laky. Inak bacha na ten peroxid je velmi ale fakt velmi silny a staci ho malo, inak vyleptas plosak za 2 sekundy :twisted:

je dobre si to skusmo namiesat do vody, a akurat aj pri miesani sa ti to dost festovne ohreje, takze uz to mas rovno predhriate a pojde to tiez rychlo.
No nakoniec som našiel to čo som hladal všetko za 2,50E + som sa oblial kyselinou chlorovodíkovou ... ako bonus :ANAL:
0
Veda je len perverziou pokiaľ jej najvyšším cieľom nie je lepšie ľudstvo. N.Tesla

neznamy

Re: Kyselina Chlorovodíková 30%, Peroxid vodíka 10%

Príspevok od používateľa neznamy » 22 Jún 2012, 13:21

ja miešam zásadne s vodou , síce je spotreba chemikálii vyššia , ale dá sa to regulovať, samotnú kyselinu miešať s peroxidom len tan natvrdo to by som nerobil


chlorid je sračka , s nim už nechcem nikdy robiť

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Kyselina Chlorovodíková 30%, Peroxid vodíka 10%

Príspevok od používateľa trunek » 22 Jún 2012, 13:30

chlorid železný - kupujem po kg. Páči sa mi, že to nie je agresíne na mňa a prostredie a používam najmä v zime, keď nie som vonku, lebo v nútri sa s chlórom nedá byť.

No a kyselina chlórovodíková - ceny sú presne také ako písal. Nie je to veľa. Ale časom vyprchá a ak leptáš iba sem tam odporúčam chlorid železný. Kyselina chlorovodíková je rýchla, ale pozor leptá pokožku, výpary sú fakt hnusné a nedá sa s tým pracovať vo vnútri. Ale plošák to vyleptá za pár sekúnd
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Tommyk
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 26 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: Troubky
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Kyselina Chlorovodíková 30%, Peroxid vodíka 10%

Príspevok od používateľa Tommyk » 22 Jún 2012, 13:45

kluci mají pravdu. Jestli si budeš chtít potom tu kyselinu a peroxid schovat doporučuju nějakou větší PET lahel třeba 0,7 nebo 1,5 protože peroxid se rozkládá a petka se nafukuje. Taky by se mohlo stát že ti praskne. Do skleněných flašek nedoporučuju ta může prasknout.
0
Když nepomůže hrubá síla, pomůže ještě hrubší.

neznamy

Re: Kyselina Chlorovodíková 30%, Peroxid vodíka 10%

Príspevok od používateľa neznamy » 22 Jún 2012, 13:49

spoolu to neskladujem , ja použijem a vylejem , je to bezpečnejšie . Peroxid je nutné preliať do hnedej flašky v akých sa kedysy predávali chemikálie a udržiavať ho v tme na chladnom mieste , kyselina vydrží aj v tej smiešnej plastovej flaši v ktorej to predávajú.

Peroxid NEPRELIEVAJ do PET flaše, rozožerie ti ju ,stalo sa mi to asi 3x .

Tommyk
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 26 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: Troubky
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Kyselina Chlorovodíková 30%, Peroxid vodíka 10%

Príspevok od používateľa Tommyk » 22 Jún 2012, 13:57

asii jsi měl nějaký divný flašky :D já mám od top topicu sece se z pullitru stal tak 3/4 litr ale pořád drží
0
Když nepomůže hrubá síla, pomůže ještě hrubší.

eagle130
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 16 Okt 2009, 00:00

Re: Kyselina Chlorovodíková 30%, Peroxid vodíka 10%

Príspevok od používateľa eagle130 » 22 Jún 2012, 14:12

Ja pouzivam chlorid zelezity na leptanie a som s nim spokojny.Da sa kupit uz nariedeny,alebo ako granulat.Je menej agresivny ako kombinacia kyseliny a peroxidu a prijemnejsie sa s nim pracuje.Kupujem ho v obchode kde sa predavaju el.suciastky.
0

Používateľov profilový obrázok
MacGyver
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 01 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Ruzinov
Vek: 35

Re: Kyselina Chlorovodíková 30%, Peroxid vodíka 10%

Príspevok od používateľa MacGyver » 22 Jún 2012, 14:20

Kyselinu chlorovodikovu nedavajte do pet flasi. Mal som kyselinu vo flasi od pepsi a jak som sa posledne vratil domov, v dlazbe na balkone bola vyzrtata diera 5cm. Kyselina sposobila skrehnutie toho plastu a cez malu prasklinku to kvapkalo na dlazbu.
0
/home sweet /home ..
Canon EOS 60D owner

wane711
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 18:41
Bydlisko: PN

Re: Kyselina Chlorovodíková 30%, Peroxid vodíka 10%

Príspevok od používateľa wane711 » 22 Jún 2012, 14:28

Ja používam chlorid keď leptám niečo väčšie alebo keď mám proste čas a nemusím dávať na to moc bacha (nemusím miešať kyselinu s ostatným, robiť to vonku aby sa mi dielňa nezaondiela od výparov a pod) a zas kyselinu si zarobím keď mám viac menších kúskov a len tak ich tam hádžem a vyťahujem. Chlorid mám taký 250g už asi rok zarobený túším v 500ml vody a stále plne funkčný.
0

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1083
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Kyselina Chlorovodíková 30%, Peroxid vodíka 10%

Príspevok od používateľa josek » 01 Júl 2012, 11:48

Tiež radšej používam chlorid železitý, je menej agresívny. Mimochodom kde ho nakupujete (za akú cenu)?
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Kyselina Chlorovodíková 30%, Peroxid vodíka 10%

Príspevok od používateľa jenda23 » 01 Júl 2012, 11:50

kyselina chlorovodíková se prodává též pod názvem kyselina solná...a peroxid doporučuju skladivat v lednici, jeho rozpad se téměř zastaví...
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Kyselina Chlorovodíková 30%, Peroxid vodíka 10%

Príspevok od používateľa AndiCibula » 01 Júl 2012, 12:54

Čo takto permanentne naplniť úzku a vysokú nádobu (asi tak 4L) chloridom železitým ? Ako dlho by to vydržalo ? K tomu ešte nejak vymyslieť výhrevné a bublajúce telesá.
Alebo som vymyslel vymyslené ? :D
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Kyselina Chlorovodíková 30%, Peroxid vodíka 10%

Príspevok od používateľa jenda23 » 01 Júl 2012, 12:56

Ano vymyslel jsi vymyšlený, todle už dávno existuje
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Napísať odpoveď