neznama suciastka

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Marburg
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08 Dec 2013, 07:34

neznama suciastka

Príspevok od používateľa Marburg » 21 Dec 2013, 14:14

Prosimvas potrebujem poradit nejaku suciastku ktoru predradim pred tepelne cerpadlo, ktore ma vsebe program ktory reaguje na zmenu poradia faz a na ubytok napätia na fazach tak ze cerpadlo vypne. Priklad, kedze sme na konci ulici pokles napatia byva casty neviem kedy vpriebehu dna vypne cerpadlo ktore musim musim potom manualne zapnut (zresetovat) a vlastne sa mi nekuri. Predstavujem si to takto ked vypadne jedna ztroch faz cerpadlo vypne a ak bude zase vse naporadku cerpadlo samo zapne, a este aby sa na suciastke dalo nastavit ze ak napatie na faze klesne pod 180 V znova ho odstavi a pokial bude vse oka zase ho spusti, zabudol som ze ten program sa potom natom cerpadle vypne a poriade taz mam uz osetrene, dufam ze ma chapete, vdaka aj tak!
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10184
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: neznama suciastka

Príspevok od používateľa 5ko » 21 Dec 2013, 15:37

Toto je skôr názov pre inú tému, kde sa identifikujú neznáme súčiastky, asi si to mal dať do témy ,,potrebujem niečo vyrobiť,ale
ked už, tak neviem, či by si nemal kontaktzovať najskôr dodávatela EE, pretože to zariadenie za to nemôže, ak nie je problém v ňom,že nezvláda také poklesy napätia. Poradie fáz sa len tak kedykolvek nemení,/ale stalo sa pri výmene elektromeru/
Pokles napätia, bez dlhodobejšiíeho merania ťažko dokážeš aj dodávatelovi EE.
Poradie fáz sa len tak kedykolvek nemení,/ale stalo sa pri výmene elektromeru/
To že sa čerpadlo zablokuje pri nejakom stave, je na jeho ochranu a akékolvek iné podávanie liekov vo forme blbuvzdorných predloh mu len uškodí,pretože sa nemusí včas odhaliť pravá príčina,,choroby,,a narobíš si viac škody ako osohu.
KOntaktoval by som elektrárne aj dodávatela TČ.
Nieže by sa to nedalo vymyslieť čo chceš, ale to by potom mohli vyrábať aj automaty na naťahovanie vypnutých isitčov
,aby sme ich nemuseli chodiť nahadzovať pri skrate na vedení. :wink:
0
Naposledy upravil/-a 5ko v 22 Dec 2013, 15:49, upravené celkom 1 krát.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: neznama suciastka

Príspevok od používateľa alidedko » 21 Dec 2013, 16:12

0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
risototh
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 08 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: Zilina
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: neznama suciastka

Príspevok od používateľa risototh » 09 Jan 2014, 20:09

Ja by som rovno odporucil predradit daku line-interactive UPS pred to... Napatie to zvysi pri poklese o nejaku uroven. Kludne aj bez bateriek. Pripadne daku s dvojitou konverziou rovno. Lacne to isto nebude, ale ked su take problemy so sietou, tak z toho moc cesta von nebude... (Pripadne taky dvojkonverzny menic urobit, ale 3F, tak to bude babracka na nejaku dobu, teda bez skusenosti...)
0
Všetky životné problémy sa dajú vyriešiť dvoma vecami - "duct tape" a WD40. Ak sa to hýbe a nemalo by sa, potrebujete "duct tape". A pokiaľ sa to nehýbe a malo by sa, potrebujete WD40.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok