jack 3,5

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1698
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

jack 3,5

Príspevok od používateľa cs001 » 13 Okt 2013, 12:44

Na sluchadlach http://www.sennheiser.sk/produkty/produ ... _280&pop=1 sa prerušil kablik pri konektori. Nemate typ na kvalitny a rozmermi nie velky 3,5mm jack?
Nieco som uz pozeral na ebay, ale privital by som radu, skusenost, ak uz niekto takyto jack zhanal, alebo ho nebodaj ma.
Dakujem
Skusil by som to reklamovat, ale sluchadla neboli kupovane na slovensku...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4730
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: jack 3,5

Príspevok od používateľa Milos66 » 13 Okt 2013, 13:02

Ak chceš kvalitu, tak Viablue, alebo Neutrik. Len tam je cena skoro polovičná ako dané slúchadlá (Viablue).
Na dx.com som vide niekde v sekcii DIY pekné jacky. Skús pohľadať tam.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: jack 3,5

Príspevok od používateľa muziker » 13 Okt 2013, 21:02

Škoda špekulovať nad veľkou investíciou na také "štoplíky", zájdi do najbližše predajne a kúp si lacný rozoberateľný JACK 3,5 mm rovný. Problém je v tom že si "urval" káblik idúci z lomeného konektora pri manipulácii.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1698
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: jack 3,5

Príspevok od používateľa cs001 » 12 Mar 2014, 18:33

Vraciam sa k teme
Na druhy pokus sa mi podarilo objednat z ebay par konektorov. Na prvy pokus cinan nedodal nic, ale peniaze vratil s ospravedlnenim. Dlhsie som to potom neriesil, nie su to jedine sluchadla, ktore mam.
Na druhykrat od ineho predajcu (za 14 dni) prisli tieto dva v tej istej cene ako prvy ponukal jeden kus.
Len jedno mi vrta hlavou, odkial ten cinan vedel, ze to chcem k sluchatkam Sennheiser :D V ponuke znacka uvedena nebola http://www.ebay.com/itm/2pcs-high-quali ... 1191114285
Jedine vysvetlenie je, ze asi chodi na toto forum :D :D :D
Jeden maly hacik to ale ma, diera na kabel v jacku je asi 3mm, zato kablik na sluchadlach ma len asi 1,5mm, ale nejak to uz vyriesim...
Prílohy
IMG_8773.JPG
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
MIRDAS
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 14 Máj 2012, 12:20
Vek: 55

Re: jack 3,5

Príspevok od používateľa MIRDAS » 12 Mar 2014, 19:00

0

neznamy

Re: jack 3,5

Príspevok od používateľa neznamy » 12 Mar 2014, 19:11

ja vzdy ked potrebuje jack pouzivam REAN NYS231B , stoja euro, pouzil som ich kopy a vsetky drzia a ani jeden sa nerozpadol. mozem vrelo odporucit

clim-ber
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 28 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Rbk

Re: jack 3,5

Príspevok od používateľa clim-ber » 12 Mar 2014, 19:27

cs001 napísal:Vraciam sa k teme
Na druhy pokus sa mi podarilo objednat z ebay par konektorov. Na prvy pokus cinan nedodal nic, ale peniaze vratil s ospravedlnenim. Dlhsie som to potom neriesil, nie su to jedine sluchadla, ktore mam.
Na druhykrat od ineho predajcu (za 14 dni) prisli tieto dva v tej istej cene ako prvy ponukal jeden kus.
Len jedno mi vrta hlavou, odkial ten cinan vedel, ze to chcem k sluchatkam Sennheiser :D V ponuke znacka uvedena nebola http://www.ebay.com/itm/2pcs-high-quali ... 1191114285
Jedine vysvetlenie je, ze asi chodi na toto forum :D :D :D
Jeden maly hacik to ale ma, diera na kabel v jacku je asi 3mm, zato kablik na sluchadlach ma len asi 1,5mm, ale nejak to uz vyriesim...

hehe, lebo Sennhy sa v cine vyrabaju na tony, aj su tam velmi popularne. teda aj prislusenstvo.
0

Používateľov profilový obrázok
Cavendish
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 10 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: jack 3,5

Príspevok od používateľa Cavendish » 12 Mar 2014, 20:04

Na to sa vyser kým je čas! Okrem jasne počutelného prechodového odporu sú niektoré zle zlisované. Po zastrčení jacku do telefónu sa na ňom rozišli valčeky, ktoré robia kontakt a musel som rozobrať celí telefón kôli tomu, aby som otial ten jack vytiahol.
0

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1698
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: jack 3,5

Príspevok od používateľa cs001 » 12 Mar 2014, 20:05

...chcel som hlavne nieco mensich rozmerov...
vonkajsi priemer je len 7,3mm
Prílohy
IMG_8777.JPG
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
MIRDAS
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 14 Máj 2012, 12:20
Vek: 55

Re: jack 3,5

Príspevok od používateľa MIRDAS » 13 Mar 2014, 00:28

Cavendish napísal:
Na to sa vyser kým je čas! Okrem jasne počutelného prechodového odporu sú niektoré zle zlisované. Po zastrčení jacku do telefónu sa na ňom rozišli valčeky, ktoré robia kontakt a musel som rozobrať celí telefón kôli tomu, aby som otial ten jack vytiahol.
Tak to asi mám velké štěstí. Zatím jsem s nimi žádný problém neměl.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4730
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: jack 3,5

Príspevok od používateľa Milos66 » 13 Mar 2014, 06:50

cs001 napísal: Jeden maly hacik to ale ma, diera na kabel v jacku je asi 3mm, zato kablik na sluchadlach ma len asi 1,5mm, ale nejak to uz vyriesim...
Daj na ten tenký káblik niekoľko vrstiev mzršťovacej bužírky, pekne to opatrne orež skalpelom, alebo orezávačom a bude to dobré. Už som to tak robil dcére a drží to.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: jack 3,5

Príspevok od používateľa muziker » 13 Mar 2014, 15:14

MIRDAS napísal:
Cavendish napísal:
Na to sa vyser kým je čas! Okrem jasne počutelného prechodového odporu sú niektoré zle zlisované. Po zastrčení jacku do telefónu sa na ňom rozišli valčeky, ktoré robia kontakt a musel som rozobrať celí telefón kôli tomu, aby som otial ten jack vytiahol.
Tak to asi mám velké štěstí. Zatím jsem s nimi žádný problém neměl.
Moja skúsenosť je taká že z 20 namontovaných kusov bol vadný iba jeden kus, ktorý mal veľlký prechodový odpor na špičku (živý vodič), takže percentuálne je to prijateľné s prihliadnutím na cenu. Pri bližšom skúmaní som zistil, že letovacie očko bolo voľné keďže nitovanie bolo evidentne zlé. Reklamovať som ho ani nešiel keďže bol spájkovaný. Vyhodil som ho do smetí a vybavené.

Podobne som dopadol aj s JACK 6,3 mm celokovové, kde mi pre zmenu špička "uletela" a prakticky sa celý rozpadol .... musel som kvôli tomu rozobrať el. gitaru. Ale keďže sa mi to stalo tiež iba v jedinom prípade z asi 50 kusov ktoré som montoval na káble, je to v norme.

Pri výrobkoch Neutrik a Amphenol sa mi to nestalo ani v jedinom prípade a to aj pri podstatne väčších množstvách montovaných Jack-ov.
0
muziker

Napísať odpoveď