Modul chladničky Ariston MBA 45D1

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

sono
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 31 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Skalica

Modul chladničky Ariston MBA 45D1

Príspevok od používateľa sono » 24 Feb 2017, 22:31

Ahojte,
potreboval by som poradiť kde zohnať modul do chladničky Ariston MBA 45D1 s označením Magnetek 4080-02/LF9. Na module boli odstrelené elektrolyty C30 a C31, ktoré som vymenil. Teraz chladnička po zapnutí do zásuvky len píska ale displej ktorý je na dverách sa nerozsvieti. Keby mal niekto takýto modul, prípadne vedel poradiť kde ho kúpiť bol by som rád.
Ďakujem
Obrázok
Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2575
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Modul chladničky Ariston MBA 45D1

Príspevok od používateľa miroja » 24 Feb 2017, 23:02

To, ze ti strelili tie kondiky bol zrejme len nasledok, nie pricina.
Neches skusit tu dosku opravit? Z druhej strany toho plosaku je zjavne plno suciastok - okrem ineho tam bude impulzny zdroj, ktory je pravdepodobne KO. Ten treba overit ako prvy, ci spravne funguje.
0

sono
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 31 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Skalica

Re: Modul chladničky Ariston MBA 45D1

Príspevok od používateľa sono » 24 Feb 2017, 23:33

Keby som mal k tomu schému, ale nikde som nič podobné nenašiel. Tento modul je umiestnený hore v chladničke a displej je vo dverách 7 žilový káblik medzi nimi bol poprelamovaný. Možno tam niečo skratovalo. Ostatné elyty čo sú na doske som premeral a vymenil. Na vstupe je fóliový kon. 100n 275V~ ktorý mal kapacitu len 10nF. Imp. zdroj je osadený IO IR2153. Skúsim to ešte pozrieť podľa datasheetu.
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Modul chladničky Ariston MBA 45D1

Príspevok od používateľa mirosne » 26 Feb 2017, 08:00

Mohol by som sa ti na to pozrieť,keď si nebudeš vedieť rady.Musel by si mi to poslať.
0
Pozdravuje vás Miro.

sono
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 31 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Skalica

Re: Modul chladničky Ariston MBA 45D1

Príspevok od používateľa sono » 26 Feb 2017, 14:07

No zdroj vyzerá že je OK, z IO IR2153 mám budenie pre tranzistory 2SK2865. Na výstupe z trafáčku mám napätia 2 x 5V a 2 x 15V. Strážny pes MB3773 ktorý kontroluje napájanie pre procesor MB89535 má napájanie 5V. Epromka 93C86 má tiež napájanie 5V. A po pripojení napájania na dosku po chvíľke začne pískať pípák ktorý riadi procesor. Asi hlási nejaký chybový stav. Len keď pripojím display ten sa ani nerozsvieti. Tieto sklené displeje potrebujú nejaké vyššie napájacie napätie ale nič také mi tam nejde.
Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Modul chladničky Ariston MBA 45D1

Príspevok od používateľa mirosne » 26 Feb 2017, 14:21

Musíš zmerať žeraviace napätie,poprípade vystopovať,čo ho vyrába.
0
Pozdravuje vás Miro.

sono
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 31 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Skalica

Re: Modul chladničky Ariston MBA 45D1

Príspevok od používateľa sono » 26 Feb 2017, 15:19

A aké veľké by malo byť to žeraviace napätie? Z trafa ide na konektor pre displej jedno vinutie priamo bez usmernenia ale tam je to striedavé napätie veľmi malé, niečo cez 1V.

Obrázok

-- Spojený príspevok 26 Feb 2017, 16:11 --

Na predchádzajúcom obrázku je konektor ktorým je pripojený displej VFD. Žeraviace napätie by malo byť na kontaktoch 1 a 2. Tieto piny idú priamo na displej na druhom module na krajné vývody. Tretí vývod vinutia trafa ide cez výkonový rezistor 820R na optočlen ktorý asi riadi toto žeraviace napätie. Ďalej som sa zatiaľ nedostal.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2575
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Modul chladničky Ariston MBA 45D1

Príspevok od používateľa miroja » 26 Feb 2017, 17:21

To zeraviace napatie byva v jednotkach voltov. Skus sa pozriet na display v uplnej tme. Ak zeravi, mal by si to vidiet niekolko tenkych zeraviacich vlakien. Nie sice ako, ako pri elektronkach, ale je to vidiet.
0

sono
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 31 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Skalica

Re: Modul chladničky Ariston MBA 45D1

Príspevok od používateľa sono » 26 Feb 2017, 18:19

Tak žeraviace napätie na displej asi ide i keď ho neviem multimetrom zmerať, tie žeraviace vlákna sú v tme pekne vidieť.
Po určitej dobe sa spustí alarm otvorených dverí, to je to pípanie. Na doske je jazýčkové relé a keď ho zopnem magnetom pískanie prestane a znovu sa po určitej dobe spustí.
Ešte trocha neskôr zopne relátko ktoré je na doske. (asi tých 8 minút)
Teraz som pozeral manuál k tej chladničke kde píšu o ochrannej dobe motora 8 minút. Keď som chladničku skúšal nečakal som 8 minút či sa motor zapne. Možno sa po tejto dobe zapne aj displej, keď bude namontovaný v chladničke.
0

bucekg
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11 Apr 2023, 17:53

Re: Modul chladničky Ariston MBA 45D1

Príspevok od používateľa bucekg » 11 Apr 2023, 18:08

Zdravím mám podobný problém.
Popis závady po manipulaci nejde zapnout ON OFF tlačítkem pouze slabě svítí OFF a pokud přidržím tlačítko zapnout, probliknou na displeji nastavené hodnoty. Před manipulací jsem vypl tlačítkem ON OFF. Dva dny před tím jsme taktéž manipulovaly s lednicí ale to jsem jí nechal zapnutou a vytáhl jsem vidlici ze zásuvky a po zapnutí lednice naskočila cca po 4 hod. Měla ty samé příznaky jako nyní akorát s tím rozdílem že byla nyní vypnuta před vytažením vidlice ze zásuvky. náhodou nenapadá vás čím by to mohlo být?
Děkuji Bucekg
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5653
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Modul chladničky Ariston MBA 45D1

Príspevok od používateľa mr.dred » 11 Apr 2023, 19:03

To Bucekg... a cítiš sa na opravu ?
..si tu nový, nevieme čo vieš....
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok