Plastový materiál

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Plastový materiál

Príspevok od používateľa josek » 21 Máj 2019, 12:50

Kde by som mohol zohnať plochý materiál vlastnosťami podobný bývalému oranžovému novoduru, ale má šedočiernu farbu ktorý má rôznu hrúbku. Dá sa jednoducho vŕtať alebo frézovať a sústružiť. Používa sa na výborne ako rôzne dištancie alebo opierky v skrinkách...
Ja by som potreboval konkrétne hrúbku tak 10mm, 2ks rozmerov 30x320mm.

Na internete ho ale akosi neviem nájsť, alebo skôr neviem pod akým názvom ho mám hľadať.

Vďaka za informácie alebo ponuky
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Plastový materiál

Príspevok od používateľa 5ko » 21 Máj 2019, 13:30

Nejaké kúsky novoduru, by som možno našiel, ale keby sdom vedel na čo to potrebuješ, tak možno by ti stačili odrezky z platní, z ktorých vyrábajú čističky a bazény v Aqexe BB,to by som ti zohnal.Alebo potom teflon či silon,ten majú v Gufere.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Plastový materiál

Príspevok od používateľa josek » 21 Máj 2019, 14:03

5ko: ja to potrebujem len ako materiál na prekrytie radu skrutiek M6 na chladiči. Preto som uviedol tie konkrétne rozmery, do toho by sa vyfrézovala drážka pre hlavičky tých skrutiek. Takže žiadne náročné použitie, iba aby sa dal sa ľahko opracovávať ako som napísal vyššie. Výhodou by bola čierna farba, ktorá by tam patrila, pretože nie na každý plast chytá farba.
0

miroL
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 28 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: TRNAVA
Vek: 53

Re: Plastový materiál

Príspevok od používateľa miroL » 21 Máj 2019, 18:23

Ahoj.
Keby Ti to vyhovovalo, mam taky Pertinax, alebo cosi podobne, hrubka asi 20 mm. Ten sa da krasne opracovavat
0

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Plastový materiál

Príspevok od používateľa josek » 22 Máj 2019, 08:04

20mm je veľa. ideálne potrebujem 10mm, max. tak 11mm. Ja som taký materiál niekedy mal, no nejako zázračne sa mi vymazala pamäť čo to bolo zač. Určite to má nejaký obchodný názov, ale aký? Myslel som, že to niekto tu bežne používa na konštrukčné účely :pain:
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Plastový materiál

Príspevok od používateľa 5ko » 22 Máj 2019, 08:23

Bakelit to asi nebude.Ten som nevidel v nejakých plátoch,iba hotové výlisky .Na stlpiky sa používal aj teflon alebo silon, aj ten novodur oranžový.Ale možno si myslel pertinax,ten bol najpoužívanejší na podobné účely v elektrotechnike.Ten sa ešte dá zohnať v platniach alebo ako gulatina.Bol by na to najvhodnejší, nakolko vydrží tú teplotu chladičov a nebude sa deformovať.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Plastový materiál

Príspevok od používateľa josek » 22 Máj 2019, 08:45

Asi by ten pertinax bol použiteľný, len ho zohnať v hrúbke tých 10mm.
To, čo som mal pôvodne na mysli, mi najviac vlastnosťami pripomínalo ten starý oranžový novodur, len bol skoro čierny. Farbu spomínam preto, že na ten starý novodur som nenašiel farbu, ktorá by na ňom dobre držala. Tak budem asi zháňať ten pertinax :confused:
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Plastový materiál

Príspevok od používateľa jenda23 » 22 Máj 2019, 08:54

Používam textit, síla 10mm by nebyl problém, na pile nařežu, jen ta pošta :confused:
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Dali2
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 01 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Beniakovce
Vek: 56

Re: Plastový materiál

Príspevok od používateľa Dali2 » 22 Máj 2019, 09:00

Ludia, pre boha, naucte sa konecne pouzivat google

http://rempouniverseu.sk/sortiment/plas ... ke-vyrobky

Inak velmi slusny vyber plastovych dosiek maju aj v OBI a Hornbachu, az na tu cenu, ale ked treba male mnozstvo tak sa to da zniest.

Popr. este tu je tvrdeny (Novodur) aj lahceny PVC:
https://www.sfos.sk/45-plastove-tabule
0

Marekodzapadu
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 25 Apr 2010, 00:00
Vek: 12

Re: Plastový materiál

Príspevok od používateľa Marekodzapadu » 22 Máj 2019, 10:00

Ja roky pouzivam kanalizacne KG trubky (PVC-U) (rozne priemery, rozne dlzky, rozne hrubky...
Narezes ju pozdlzne, hodis do truby na 90-120C na par minut, plast zmakne , vyrovas to na rovnej doske alebo podlahe...

Da sa to paradne vrtat, rezat, lepit, ohybat, dlzku si spravis podla toho aku mas hlboku trubu :), sirka je dana zavysla od priemeru
Cenovo to vychadza na m2 lepsie ako plastove dosky z hocijakeho hobbymarketu.

M.
0
Naposledy upravil/-a Marekodzapadu v 22 Máj 2019, 10:02, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Plastový materiál

Príspevok od používateľa jenda23 » 22 Máj 2019, 10:02

Dali vzhledem k tomu že potřebuje materiál na chladič musí odolat alespoň trvale 150°C a pochybuju že ti někde uříznou dva pásky, všude ti prodaj tabuli.... nikde si nebudou tabuli ničit kvůli pár cm2...
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Plastový materiál

Príspevok od používateľa josek » 22 Máj 2019, 11:14

[quote="Dali2"]Ludia, pre boha, naucte sa konecne pouzivat google

Lenže ja tabuľu nechcem :pain:
0

Používateľov profilový obrázok
heno382
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 08 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Važec
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Plastový materiál

Príspevok od používateľa heno382 » 22 Máj 2019, 11:47

Ahoj pozeral si tuto firmu par krát som od nich bral veľmi ochotne my odrezali na rozmer aký som potreboval a poslali poštou a dokonca predávaju aj odrezky treba sa len opýtať.
0
Inak, volám sa Daniel :)

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Plastový materiál

Príspevok od používateľa josek » 22 Máj 2019, 13:08

heno382: ďakujem, to som potreboval, akési nakopnutie správnym smerom. Aspoň viem zhruba ako sa tie plasty volajú. Hľadať predajcu je už potom jednoduchšie, aj vo svojom okolí.
0

Používateľov profilový obrázok
heno382
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 08 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Važec
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Plastový materiál

Príspevok od používateľa heno382 » 22 Máj 2019, 14:08

Za málo
0
Inak, volám sa Daniel :)

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Plastový materiál

Príspevok od používateľa josek » 22 Máj 2019, 17:45

Super, zajtra si mám prísť vyzdvihnúť narezané polotovary na mieru. Vybavené z 10minút :thumbup:
0

Napísať odpoveď