Gombík na hriadelku 8mm

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Gombík na hriadelku 8mm

Príspevok od používateľa 5ko » 27 Okt 2020, 12:43

Zdravím páni,
potreboval by som dva kusy akýchkolvek otočných gombíkov na hriadel s priemerom 8mm,
ale s tým polkruhovým otvorom ako na klasické potenciometre s plôškou.
Mohli by byť aj s klieštinou,ale je to dosť mechanicky namáhané,tak by to asi preklzovalo.
Ide o náhradu velkého plastového gombíka zo servopohonu ÚK Honeywell,ktorým sa dá v prípade potreby pretočiť trojcestný ventil ručne.Pôvodné som už lepil a bandážoval, ale je to vždy len dočasu,kým to povolí.
Vedel by ma prípadne niekto nasmerovať na nejaký zdroj,lebo výrobca to ako náhradný diel nepredáva len celé servo za 180€ :wink:
Vďaka za odpovede.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Gombík na hriadelku 8mm

Príspevok od používateľa Atlan » 27 Okt 2020, 12:54

Z9brat plastovy gombik, pajkou tam zatavit 1mm plech, a vnutro gombika zaliat nejakou hmotou.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Gombík na hriadelku 8mm

Príspevok od používateľa mr.dred » 27 Okt 2020, 13:01

Pre majstra ako Ty, by nemal byť problém odliať celý gombík z Dentacrylu... ak nemáš, kuknem v robote. Sa mi vidí, že v dielni mám ešte nejaký prášok aj kvapalinu.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Gombík na hriadelku 8mm

Príspevok od používateľa 5ko » 27 Okt 2020, 15:24

Odliať by sa to dalo z hocičoho, ale najprv by som musel mať bezchybnú matricu, ale problém je v tom, že sa to nedá perfektne vyspraviť,lebo sa nedá dostať hrotom pájkovačky až ku koreňu toho vylomeného V čka,pretože je okolo toho len 2mm úzka štrbina,v ktorej je pružina, takže to zostane také kostrbaté.Ak to vyspravím fušersky, tak aj odliatok bude fušerský a zbytočná robota,lebo sa to bude tam hompálať,alebo sa nebude dať nasadiť na hridel.Už som tam raz navliekol a zatavil tenký plechový krúžok z el.kondíka,ale zase sa to vylúpilo.
Urobil by som to aj s rovnou dierkou a dal tam červíka,ale zavadzia tam tá strunka,ktorá odtláča gombík od servovačky,aby bola v zábere pri automatickom režime.Pri ručnom otáčaní sa to gombíkom zatlačí dovnútra a vysunie sa pastorok zo záberu serva do srdca -klapky a dá sa to otočiť ručne.No možno to aj tak urobím,ale z hliníka a bude pokoj.
Prílohy
gombík.jpg
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Pozitron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 312
Dátum registrácie: 20 Dec 2011, 19:49

Re: Gombík na hriadelku 8mm

Príspevok od používateľa Pozitron » 27 Okt 2020, 17:49

Dopíš na ten obrázok kóty, možno by sa to dalo spraviť na 3D tlačiarni.
Ale mám len PLA ...
0

JohnnyElektro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 16 Júl 2019, 14:22

Re: Gombík na hriadelku 8mm

Príspevok od používateľa JohnnyElektro » 27 Okt 2020, 19:13

Ak dostanem zrozumitelne koty tak mozem vymodelovat STL model na 3d tlac, ako odmenu by som chcel akykolvek prebytocny toroid (duty kruh) z magnetickej ocele, najlepsie uhlikovej (liatej), akejkolvek velkosti aj 6cm. Nech nemakam zadara :thanks:
0

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Gombík na hriadelku 8mm

Príspevok od používateľa straciam » 27 Okt 2020, 19:55

ak by boli koty, namodelovat by som vedel aj ja. momentalne viem vytlacit aj na SLA 3D tlaciarni. je to pevnejsie ale o kus krehkejsie.
trosku sa trapim s presnostou ale siel by som do toho. z tejto tlaciarne su vytlacky uplne vyplnene a vyzeraju takmer na neporovnanie ako zo vstrekolisu..
Prílohy
IMG_20200906_094443.jpg
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Gombík na hriadelku 8mm

Príspevok od používateľa zipaj » 28 Okt 2020, 01:14

A čo tak použiť hmatník na priemer 10mm s klieštinou a medzeru vyplniť nejakým plechom aj s vytvarovaným zárezom?

https://www.avelmak.sk/index.php?lm=318 ... icle=48095

Obrázok
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Gombík na hriadelku 8mm

Príspevok od používateľa mr.dred » 28 Okt 2020, 01:36

Alebo tiež Avelmak
Prílohy
gomboš.png
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Gombík na hriadelku 8mm

Príspevok od používateľa 5ko » 28 Okt 2020, 12:29

Chlapci, ďakujem za reakcie aj ponuky,ani som nečakal taký ohlas,ale dostal som tip,na gombíky z plynového šporáka tam je podobný princíp,len neviem presne aký priemer majú tie hriadelky na ventiloch.Tie by sa dali prispôsobiť.
Ono ,keď točím tú hriadelku kombinačkami, tak to ide poriadne ťažko.Servo to zvláda cez prevody, ale ak to treba otočiť tým plastovým kolieskom, tak sa to zlomí. Bakelit je predsa len tvrdší ako PVC,tak hádam to vydrží dlhšie.
Ale ten šporákový z Avelmaku by bol tiež dobrý,až na tú cenu.V najhoršom prípade ho aj objednám.
Ešte raz dík všetkím.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Gombík na hriadelku 8mm

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 28 Okt 2020, 12:49

Skus sa este pozriet na nejaku vyhodenu "manual" mikrovlnku...
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Gombík na hriadelku 8mm

Príspevok od používateľa miroja » 28 Okt 2020, 17:46

Tak som zmeral priemer osky na mojom kombi sporaku. Ma 8mm, oska ma zarez ako zhanas. Len asi by bolo lepsie pohladat co najstarsi model, pretoze cim novsi, tym slabsi plast. Asi to uz robia z nejakeho hovnitu.
Mikrovlnka napadla aj mne, len ci ten plast vydrzi taky krutiaci moment... na tej moje sa mi gombik uz davno rozpadol. Mam tam teraz uz hodne dlho teslacky kliestinovy . navyse tusim ze na tej mojej je oska 6mm.
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Gombík na hriadelku 8mm

Príspevok od používateľa mirosne » 28 Okt 2020, 18:36

V mikrovlnkách je 6mm.Niečo som našiel,ale to má 7mm.Ak pomôže,daj vedieť.(vyzerajú mocnie :lol: )
Poprípade tu máš 8mm.
Prílohy
20201028_182826.jpg
20201028_182838.jpg
20201028_182801.jpg
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Gombík na hriadelku 8mm

Príspevok od používateľa enigma » 28 Okt 2020, 20:10

5ko napísal:Chlapci, ďakujem za reakcie aj ponuky,ani som nečakal taký ohlas,ale dostal som tip,na gombíky z plynového šporáka tam je podobný princíp,len neviem presne aký priemer majú tie hriadelky na ventiloch.Tie by sa dali prispôsobiť.
Ono ,keď točím tú hriadelku kombinačkami, tak to ide poriadne ťažko.Servo to zvláda cez prevody, ale ak to treba otočiť tým plastovým kolieskom, tak sa to zlomí. Bakelit je predsa len tvrdší ako PVC,tak hádam to vydrží dlhšie.
Ale ten šporákový z Avelmaku by bol tiež dobrý,až na tú cenu.V najhoršom prípade ho aj objednám.
Ešte raz dík všetkím.
Peťko , a čo takto návšteva zberného dvora ?
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Gombík na hriadelku 8mm

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Okt 2020, 06:49

Enigma- kovošrot je teraz zavretý.
Mirosne- vyzerajú ozaj mocne aj vhodne, ale škoda že majú malý priemer,no ten čierny je tiež dobrý.
Skúsim zavolať do Elspa v BB, či nemajú niečo podobné.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 681
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: Gombík na hriadelku 8mm

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 30 Okt 2020, 07:39

0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Gombík na hriadelku 8mm

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Okt 2020, 14:45

Bože , chlapi, čo vy všetko nevygooglite 8O ,to len ja som taký lavý? :D
Martinko dík.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď