Domce pre miešacie lopatky domácej pekárne.

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Domce pre miešacie lopatky domácej pekárne.

Príspevok od používateľa miroja » 03 Feb 2021, 13:30

Namáte náhodou niekto komplet domce - ložiská, kde sú upevnené osky na miešače v domácej pekárni z nejakej vadnej pekárne?
Ide mi o celý "odliatok" , krorý je upevnený na spodu pekárne, kam sa zasúva vlastná nádoba na pečenie. Potrebujem to pre ten pre väčší typ - nádoba je s dvomi miešačmi.
Je to konkretne do Mulinexu, ale rozmery sa zdaju unifikované, prípadne ak má niekto niečo také k dispozícii, viem zmerať. Viac napovie fotka...
Prílohy
pekaren1.jpg
pekaren2.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Domce pre miešacie lopatky domácej pekárne.

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 03 Feb 2021, 15:48

Mozno by som mal aj celu nadobu, skus zmerat aku potrebujes, zajtra mozem pozriet.
0

martinmz
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Martinček
Vek: 49

Re: Domce pre miešacie lopatky domácej pekárne.

Príspevok od používateľa martinmz » 03 Feb 2021, 20:43

Ja som objednával v ELP-servis Žilina
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Domce pre miešacie lopatky domácej pekárne.

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Feb 2021, 08:57

Máš vylágrované bronzové púzdra?
Ja mám tiež jednu dvojitú pekáreň,len nemám do nej nádobky,použil som ich do jednolopatkových.
Pozriem večer aký je to typ,možno to bude pasovať.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Domce pre miešacie lopatky domácej pekárne.

Príspevok od používateľa miroja » 04 Feb 2021, 11:31

5ko napísal:
04 Feb 2021, 08:57
Máš vylágrované bronzové púzdra?
Ako vies :-) ? akurat tie moje asi nie su bronzove, ale z niecoho lacnejsieho..
Vydralo as logicky hlavne to prve, kde je remenovy prevod od motora. Zatial som to len otocil o180 stupnov (tym sa to vydretejsie dostalo dozadu) no skuska miesania cesta este nebola.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Domce pre miešacie lopatky domácej pekárne.

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Feb 2021, 15:23

Ono je to tým remeňom dosť napnuté a preto ich vyderie.Ale ak tam vznikne väščia vôla, tak nabehne remeň na ten zvýšený okraj remenice a postupne ho na ňom rozstrapká a roztrhne sa.Keď to máš rozobraté, tak si odpíš z remeňov parametre, lebo potom ich neodpíšeš z rozstrapkaného a bez toho ho ani nezoženieš.Počítajú tam počet zuzbov, lebo z dlžky sa nedá trafiť presný rozmer.Zažil som to,preto na to upozorňujem.
No a najväčší pôrod je to rozobrať,Ja som moju VEGU tak prvýkrát zrasoval, že sa muselo čkať tomu čo to vymyslel,tak som ho spomínal vo všetkých dostupných jazykoch. :mrgreen: Okrem spodných skrutiek, sa musia vybrať aj tie samorezky na dne šachty,ináč nejdú kryty od seba.Celé je to kotvené o ten základný šusplech. Na druhej som tie zacvakávacie jazýčky rovno odvrtal cez plast osmičkou vrtákom. :wink:
Dekle potom držia aj tak aj bez nich.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Domce pre miešacie lopatky domácej pekárne.

Príspevok od používateľa miroja » 05 Feb 2021, 07:51

Cau. Dik za tipy. Mne sa do toho maslostroja podarilo dostat bez toho, aby som poskodil plasty. Pomohol ujo goglik. Momentalna oprava spocivala v tom, ze som otocil cely ten odliatok o 180 stupnov a zlozil som to spat. Zrejme to este nebolo v takom zlom stave, lebo remen som nemal poskodeny.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok