uhlova bruska Makita

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

devilstar
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 31 Máj 2017, 17:09

uhlova bruska Makita

Príspevok od používateľa devilstar » 21 Feb 2021, 12:59

Nema tu niekto z Vas hosi hodenu doma odpalenu uhlovu brusku Makita 125? Stitok mam zodraty, neviem presne typ. Skusim to nejak vylustit ak sa podari. Obyc, bez regulatora. Hodila by sa mi na nahradne diely a na zbernom dvore som to stastie zatial nemal :(
0

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: uhlova bruska Makita

Príspevok od používateľa Jirka84 » 21 Feb 2021, 13:42

Sice nemám, ale vím, že mají rozdílný výkon motoru a tím i jiné vinutí rotoru i statoru (1450, 1400, 1100, 720W na současném trhu) zkus doplnit...
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: uhlova bruska Makita

Príspevok od používateľa 5ko » 21 Feb 2021, 16:49

Mám iba jednu funkčnú, a zatial som tiež v ZD nič podobné nenašiel,ale Makita má celkom slušný výber náhradných dielov, tak sa dá aj objednať.Ak mi pošleš fotku, možno v servise to budú poznať a pokúsim sa niečo vybártrovať. :wink: Ale ako býva zvykom, vždy aj v náhradnom kuse je pokazené práve to, čo potrebujeme.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: uhlova bruska Makita

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 21 Feb 2021, 17:07

Makita má podľa mňa veľmi dobré ceny náhradných dielov. Osobne by som šiel do nového rotora. Ale možno bude mať autor témy šťastie a naozaj niekto niečo doma nájde.
0

devilstar
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 31 Máj 2017, 17:09

Re: uhlova bruska Makita

Príspevok od používateľa devilstar » 21 Feb 2021, 23:20

Je to 9557NB. Nasiel som vhodne diely na nete. Je tam odpalena prevodovka. Hned do toho vymenim aj loziska. Skusim sa popytat tu u nas predajcu lozisk, nech neobjednavam z netu nejaku nekvalitu. Teda snad sa dostanem na prijatelnu cenu, kedze 50€ stoji nova a tak tato opotrebovana aj keby bola funkcna, tak ma hodnotu tak 30€ max :)
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: uhlova bruska Makita

Príspevok od používateľa 5ko » 22 Feb 2021, 14:08

Makita je Makita, ešte niečo vydrží.Ja mám doma asi desať flexiek rôznych značiek ,všetko zo šrotu a oprava ma nevyšla nikdy viac ako 10-25€, a slúžia v pohode roky.V každej je iný kotúč ,takže nemusím prehadzovať ,podobne ako akuvrtačky s rôznymi bitmi či vrtákmi.
Asi som tou recykláciou urobil viac pre planétu ako Grétka. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

odaros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 322
Dátum registrácie: 27 Aug 2014, 19:15
Bydlisko: Revúca

Re: uhlova bruska Makita

Príspevok od používateľa odaros » 30 Mar 2021, 14:48

Mám tu jednu malú Makitu, ale tiež má odlepený štítok a rotor je vadný, ale, ak potrebuješ nejaké diely tak je voľná. Ja som našiel na ZD flexu Hitachi, mala seknutý kábel, funguje mi už pár rokov.
0

devilstar
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 31 Máj 2017, 17:09

Re: uhlova bruska Makita

Príspevok od používateľa devilstar » 07 Dec 2021, 09:16

Nakoniec som to vyriesil kupou novych ozubenych kolies do prevodovky za par eur. Takze maka naplno
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: uhlova bruska Makita

Príspevok od používateľa 5ko » 07 Dec 2021, 18:15

Ešteže tak, bol by jej škoda,pomohol si zeleným zachrániť planétu. :D :
Hlavne sa mi páči, že si uzavrel vlákno že ako to dopadlo.

Tak by to malo byť vždy, ak sa nejaký problém uzavrie , či už zdarne, alebo ostane otvorený, malo by sa napísať, v akom štádiu to skončilo,aby bolo jasné, či je to živé, alebo ukončené. :thumbup:
1
Obrázok 1
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok