Kúpim obrazovku pre osciloskop BM464 "B13S8"

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
AdamVarga
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 214
Dátum registrácie: 21 Jún 2015, 21:05
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Kúpim obrazovku pre osciloskop BM464 "B13S8"

Príspevok od používateľa AdamVarga » 13 Mar 2021, 18:10

Zdravíčko.
Zháňam obrazovku pre BM464 (osciloskop). Bohužial originálna je kaput prasknutá.
Je to obrazovka B13S8. Tak až by sa niekomu dom válala a nechýbalo by mu to tak by som sa jej potešil. Moc ďakujem. Poliaci ju vraj majú ale neposielajú mimoštátne...
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
rakato11
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 381
Dátum registrácie: 12 Apr 2015, 20:04
Bydlisko: Čierne pri Čadci
Vek: 66

Re: Kúpim obrazovku pre osciloskop BM464 "B13S8"

Príspevok od používateľa rakato11 » 13 Mar 2021, 20:10

Jj, na Polskem Allegro jsou vystavené od třech prodávajících B13S8 ale jesti je ještě vůbec mají a zda je jsou ochotni poslat to si musíš zjistit sám. Kamarád tam sháněl motherboard do svojí televize, polák to měl vystavené přesně ten typ co potřeboval a když mu napsal tak mu odpověděl že už to má dávno prodané ale že by inzerát smazal to ne.
Koukal jsem na Aukro a jedna se prodala v pondělí, smůla.
0
Udržuj si odstup od lidí, kteří nepřiznají, že něco udělali špatně a vždy se snaží, aby ses cítil tak, že všechno je Tvá chyba.

Používateľov profilový obrázok
AdamVarga
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 214
Dátum registrácie: 21 Jún 2015, 21:05
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpim obrazovku pre osciloskop BM464 "B13S8"

Príspevok od používateľa AdamVarga » 14 Mar 2021, 12:45

To hej našli sme rovnaké. Rozmýšľam či nekúpiť ho ajtak (ten osciloskop) a loviť obrazovku..
0

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Kúpim obrazovku pre osciloskop BM464 "B13S8"

Príspevok od používateľa SMITH » 14 Mar 2021, 14:50

To chceš do zbierky ?
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

terezkaterka
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 22 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Horná Štubňa 314
Vek: 70

Re: Kúpim obrazovku pre osciloskop BM464 "B13S8"

Príspevok od používateľa terezkaterka » 17 Mar 2021, 22:02

AdamVarga napísal:
13 Mar 2021, 18:10
Zdravíčko.
Zháňam obrazovku pre BM464 (osciloskop). Bohužial originálna je kaput prasknutá.
Je to obrazovka B13S8. Tak až by sa niekomu dom válala a nechýbalo by mu to tak by som sa jej potešil. Moc ďakujem. Poliaci ju vraj majú ale neposielajú mimoštátne...
Zdravím. Mám prístroj STARSKOP o ktorom je písané v prílohách. Ak by bol záujem, tak bez skrinky ( všetky vnútornosti s predným a zadným panelom) Vám za pár korún môžem poskytnúť. Po zapnutí sa pohybuje bod do prava. S jedným gombíkom sa posúva hore - dolu a s druhým rýchlosť tohoto bodu.
Marian Tkáč, Horná Štubňa.
Prílohy
elweb.cz _ FÓRUM _ elektronika na webu Martina Olejára ___ 1.pdf
(67.29 KiB) 55 stiahnutí
elweb.cz _ FÓRUM _ elektronika na webu Martina Olejára ___ 2.pdf
(64.2 KiB) 49 stiahnutí
Osciloskop - foto.pdf
(337.01 KiB) 65 stiahnutí
STARSKOP Osciloskop - popis.pdf
(255.9 KiB) 62 stiahnutí
0

Používateľov profilový obrázok
AdamVarga
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 214
Dátum registrácie: 21 Jún 2015, 21:05
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpim obrazovku pre osciloskop BM464 "B13S8"

Príspevok od používateľa AdamVarga » 18 Mar 2021, 00:09

SMITH napísal:
14 Mar 2021, 14:50
To chceš do zbierky ?
Nie obrazovku chcem na záchranu osciloskopu. Ako študent moc drahé si neviem dovoliť stroje :D BM464 vyzerá na celkom dobrý štart
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpim obrazovku pre osciloskop BM464 "B13S8"

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Mar 2021, 00:13

Odhliadnuc od rozmerov a schopností kúriť, čo v lete nie je bohviečo, tak áno.
Určite je to lepšie, ako lacný digitál, kde nevieš, či je to kvantizačný šum, alebo Ti nakmitáva signál. Ale skôr či neskôr u Teba vznikne potreba vlastniť aj digitál kvôli záznamu jednorazových dejov.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Kúpim obrazovku pre osciloskop BM464 "B13S8"

Príspevok od používateľa SMITH » 18 Mar 2021, 01:57

Tak , je starší ako tu zatracované BM5xx .Isto bude treba vyčistiť prepínače ...
Tiež som jeden zháňal , pred 25 rokmi keď som začínal , nakoniec som zohnal C1-94 ...
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpim obrazovku pre osciloskop BM464 "B13S8"

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Mar 2021, 09:39

BM5xx sú strašné hnoje, čím viac mi ich prešlo rukou, tým viac som o tom presvedčený, pričom sám zo zberateľských pohnútok vlastním BM550, BM566 a BM574A. Tieto prístroje obsahovali všetky problémové súčiastky z vtedajšej produkcie: kvapkové tantaly, tunelové diódy, teslácku logiku, tranzistory v päticiach, elektrolyty tzv. "lentilky" (plastové farebné puzdro), plošné spoje s nekvalitným plátovaním medenej fólie a prekovmi a v neposlednom rade ruskú nedobre ostrú obrazovku, ktorá snáď ani nebola určená pre dvojkanálové osciloskopy, lebo vo vertikálnom smere má len 6 dielikov, takže nemáš stredovú referenčnú čiaru pre sledovanie signálov separátne. Po rokoch ležania lezie do obrazovky všemožný bordel, treba ten skop riadne porobiť, aby zase slúžil. BM463 a 464 sú síce staršie a primitívnejšie, ale menej problémové.
Z BM5xx je najlepší asi BM574(a), ktorý sa tak často nekazí, netrpí toľkými neduhmi a má krásnu ostrú stopu, avšak je to len jednokanál. U neho ma prekvapuje aj účinnosť, ten osciloskop nekúri ani po celodennej prevádzke.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
AdamVarga
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 214
Dátum registrácie: 21 Jún 2015, 21:05
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpim obrazovku pre osciloskop BM464 "B13S8"

Príspevok od používateľa AdamVarga » 18 Mar 2021, 18:28

Zo série 5xx mám BM510. Tam pôvodne nefungoval horizontálny zosilňovač a po oprávnení toho som zistil že 60V zdroj je preč ten sa mi potom podarilo vrátiť (zatiaľ som menil len dva rezistory ktoré boli KO ale zaujímavo neboli nejak moc zaťažované). Potom som zistil že zdroj 60V je až 80V takže časovú základňu nenakalibrujem ktorá v tom case ajtak nefungovala tak som prehodil drôtovanie prepínania napätia tak aby ho šlo použiť na 240V/120V a zrazu každé napätie presne ako má byť.
Potom som sa začal vŕtať v časovke a zistil som že kaput je jeden tranzistor a jedna dióda. Na kompletku oprava ma stála 2€ a 14 hodín škrabania sa za hlavou. Ale tá radosť keď to už fungovalo bola na nezaplatenie.

Áno mám lepší už digitálny osciloskop. BM510 som chcel hlavne kvôli tomu že je pól na pól elektronkový takže ak by som sa vŕtal v Music70 alebo nejako inom rádiu tak si neodpálim drahé HPčko moje na takej starej šunke chybou užívateľa.

464už len preto lebo má podstate rýchlejšiu časovú základňu a môžem si vyrobiť ku nej vobulátor a "rámp" ťahať priamo z nej do VCOčka. A mám v podstate spektrálny analyzér. To isté platí pre BM510 ale tam asi tích 455kHz sa bude blbo vidieť. Alebo 468kHz ako alebo tak....450 bolo patentovaných :D.
Ja potrebujem správne zladiť rádiá aj na stupnicu aj na medzifrekvenčky.
0

Bobes8
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:54

Re: Kúpim obrazovku pre osciloskop BM464 "B13S8"

Príspevok od používateľa Bobes8 » 29 Mar 2021, 23:06

Ak je ešte dopyt po obrazovke, mam jednu B13S8 náhradnú aj s komplet tieniacim krytom, VN káblom a asi aj pätica by k tomu mala byť.
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Kúpim obrazovku pre osciloskop BM464 "B13S8"

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 30 Mar 2021, 09:21

BM5xx sú strašné hnoje, ....
Potvrdzujem, mal som BM550, ako posluzila v mojich zaciatkoch, ale ked sa to zacalo "sypat" radsej rychlo isla z domu prec. Za tie peniaze som kupil (este lacnejsie) Teka 2205, a to je uplne o inom stroj... a sluzi dodnes bez jedinej poruchy, co s BMkom bol dost boj. Len som nechapal ze niekto dokaze taku kktinu kupit za vacsi peniaz, ako sa da kupit skop minimalne o triedu lepsi... hold znacka robi svoje.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok