LED DRIVER

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

benjamin
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21 Mar 2021, 13:45

LED DRIVER

Príspevok od používateľa benjamin » 21 Mar 2021, 14:07

Zdravím, vedeli by ste mi poradiť prosím? Začalo mi blikať v kuchyni LED závesné svietidlo, najprv len občas blikal a teraz už stále. Odmeral som led driver, a miesto 45V dáva len 28V pod záťažou. Ten zdroj som našieľ len na ebay-i (teraz nedostupný), neviem či by som to mohol nahradiť s niečim iným. Už som písal aj do dvoch eshop-ov, ale odpoveď o ničom. Je to model: TGP-045050-3BV. Neviete náhodou kde by som mohol zahnať správny zdroj, nechcel by som vyhodiť ten luster. Ďakujem.
Prílohy
IMG_20210228_124335.jpg
0

AbcdeF
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 27 Máj 2015, 10:53
Bydlisko: Bratislava

Re: LED DRIVER

Príspevok od používateľa AbcdeF » 21 Mar 2021, 14:32

Skôr to asi bude problém s prerazenými LEDkami v tom svietidle. Svietia všetky LED rovnakou intenzitou?
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11651
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: LED DRIVER

Príspevok od používateľa Dolfi » 21 Mar 2021, 14:35

Prečo si myslíš, že je to tým napájacím zdrojom ? A prečo si myslíš že je zle, keď ten zdroj dáva v záťaži (akej ?) len 28 V ?

Ak nevieš, tak ti pripomínam, že LED sa napájajú zdrojom prúdu. A na záťaži (LED), vznikne presne taký úbytok napätia, aký má vzniknúť, (súčet úbytkov na všetkých LED).
Týmto sa nehádam, že blbnúť nemôže aj zdroj. No podľa mňa, je chyba skôr v nejakej LED v svietidle, ktorá vypadáva. Ak sa dá, rozober svietidlo a pokús sa nájsť tú vadnú LED. Ak sa ti ju podarí nájsť, tak ju jednoducho vyskratuj. Ničomu to vadiť nebude !
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

benjamin
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21 Mar 2021, 13:45

Re: LED DRIVER

Príspevok od používateľa benjamin » 21 Mar 2021, 15:03

Pravdou je že na ledky som nemyslel, a kamarát mi tiež tvrdil že to bude zdroj, ale možno máte pravdu, skúsim teda túto možnosť, keď sa k tým ledkám dostanem :)
ďakujem za radu
0

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: LED DRIVER

Príspevok od používateľa TomasNM » 26 Mar 2021, 13:45

Ak by to naozaj bolo v zdroji...
...tak na tej fotke je vidno, ze ma vystup 45V a 0.5A a hlavne udaj "Constant Voltage type".
Cize to nebude prudovy zdroj, tak tych 45V by tam malo byt, ak je odber pod 0.5A, co je jeho prudova "kapacita". Zmeraj aj ten prud, ci nahodou nejde zdroj do pretazenia.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: LED DRIVER

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 26 Mar 2021, 13:53

a bez zataze ti dava kolko? a prud je tam kolko? je mozne, ze niekde su skratnute ledky a prud ide cez 0.5A. Zdroj namiesto toho aby sa vypol, tak len znizuje napatie.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok