Rentgenka

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Rentgenka

Príspevok od používateľa medved » 21 Jún 2021, 09:36

Nazdar, zhanam funkcnu idealne zubnu rentgenku do 100kV, ako na fotke alebo aspon nieco podobne. Ziadna vykonova s rotacnou anodou. Rentgenka do 50kV uz zasa bude aj malo.

Keby niekto mal nazvys bol by som velmi rad, dik.
Prílohy
received_1436327030048496.jpeg
0

Používateľov profilový obrázok
pixell
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 06:26
Bydlisko: Dolny Kubin
Vek: 41

Re: Rentgenka

Príspevok od používateľa pixell » 21 Jún 2021, 10:12

Ja ako sledujem tvoje Vn experimenty, tak sa už začínam o teba báť. :?
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Rentgenka

Príspevok od používateľa medved » 21 Jún 2021, 20:38

Neboj pri tomto viem, čo robím a nepozerám sa nato, ako to pekne svieti a ani sa nepozerám na svoje kostičky v ruke :) .. aj preto som neskoro zaregistroval problém s rentgenkou a VN mi prebilo cez sklo z anódy po povrchu skla do vývodu katódy. Predpokladám nedostatočné vákuum a vyskytovali sa občasné interné preskoky medzi anódou a katódou, čo sa časom zhoršovalo. Interný preskok vytvorí ostrú napäťovú hranu, ktorá len podporuje povrchové výboje, ich vznik... vzniklo prepätie, ostrá napäťová hrana až to prebilo cez sklo a pravdaže spravilo dierku :|

Už je len otázka, či nájdem náhradu na SK/CZ alebo potom už len eBay, no tam bude cenovka niekde inde... alebo sa nato vyseriem a niečo sa časom objaví... uvidím, či sa niekto s niečím ozve.
1
Obrázok 1

Napísať odpoveď