VKV frontend Mitsumi FE450-G01

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

VKV frontend Mitsumi FE450-G01

Príspevok od používateľa Mek » 03 Júl 2021, 22:26

Caute,
mam tu modul AM/FM tunera vytiahnuty z domaceho kina, a na tomto module je dalsi modul FM frontendu - frontend je oznaceny ako FE450-G01, vyrobca Mitsumi.
Jeho schema je "prisne tajna", a jedine co som nasiel je datasheet skupy na slovo a ma len 2 strany (prikladam k prispevku).
1.JPG
2.JPG
Hrat to nejako hra, ale nie som s tym spokojny. Pasmo je posunute o 50 kHz nahor a pri niektorych staniciach pocut take divne hucanie. Pri pokuse to zladit mi prasklo jadro jedinej ladiacej cievky co tam je a to som pouzil naradie na to urcene, nie kovovy srobovak :?
Kupit sa to nikde neda, ani nijaka alternativa co by sa dala osadit namiesto toho. Nahrada by mala mat okrem IF OUT aj OSC OUT, a ziadny pin AGC a podobne. Proste iba cisto frontend. Tu je schema toho AM/FM tunera, kde je tento frontend pouzity.
image.png
Cely tento AM/FM modul s frontendom ktory zhanam, som pouzil v mojej vlastnej konstrukcii, nie je to nejaka oprava na zakazku, ale samozrejme by som to rad mal v tip top stave.
Nema niekto nahodou doma staru elektroniku na vyhodenie, alebo plosaky, alebo priamo tento tuner ci frontend odlozeny? Pouzivali sa v domacich kinach a veziach. Alebo nejaky tip, kde zohnat (avelmak ani ebay nemaju). Vopred dik.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK