Drôty pre navíjanie cievok, tlmiviek, transformátorov...

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
MrWifiHifi
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 600
Dátum registrácie: 22 Aug 2017, 10:06

Drôty pre navíjanie cievok, tlmiviek, transformátorov...

Príspevok od používateľa MrWifiHifi » 20 Dec 2021, 23:16

Zdravím

Odkiaľ je možné za rozumnú cenu kúpiť medené drôty pre navíjanie rôznych cievok, tlmiviek, transformátorov, atď...?
Taktiež by ma zaujímalo, odkiaľ by sa dal zohnať materiál pre navíjanie transformátorov (papier, lak, plechy, atď)....? Oplatí sa dneska ešte niečo také robiť? Napr. pre rôzne konštrukcie vlastneho návrhu, alebo aj pre staršie, pre ktoré sa už nevýrabajú dané trafá...?

Ako navíjatie cievky, tlmivky alebo trafká vy? Máte nejakú navíjačku alebo to robite nejak ručne...? Vedel by niekto poradiť nejaké postupy pri navíjaný? (ako navíjať jednotlivé vinutia, ako pracovať s tenkým drôtom, ako navíjať na toroidy, atď atď...)
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Drôty pre navíjanie cievok, tlmiviek, transformátorov...

Príspevok od používateľa Mek » 21 Dec 2021, 12:34

Navijacie droty maju v beznych obchodoch so suciastkami, avelmak, tme... su tam aj kostricky a jadra. S izolacnymi materialmi to uz bude horsie, pripadne cez ebay a spol., ale s tym skusenosti nemam, vlastne trafo som si nenavijal, teda ak neratam medzifrekvencne - na tie ziskas material jedine rozoberanim starej elektroniky. Pri navijani sietoveho trafa ale je prilis vela veci, ktore treba brat do uvahy, vratane izolacie medzi vinutiami a bezpecnosti, tam by som radsej pouzil tovarny vyrobok.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok